Co dělat, když nefunguje hrudní pás?

Občas se vám může stát, že hrudní pás přestane fungovat. Prevencí je správná údržba hrudního pásu. Nicméně i přes pravidelnou údržbu hrudní pás prostě nenaběhne.

Hrudní pás Sigma Comfortex

Hrudní pás Sigma Comfortex

1. Zkontrolujte jestli pás dobře sedí na těle a má kontakt s kůží

Aby hrudní pás měřil, je zapotřebí zajistit kontakt s kůží. Někteří lidé mají problém s vodivostí, případně někteří muži mívají hustě zalesněný hrudník. Hrudní pás před použitím řádně navhlčete čistou vodou, a ideálně navlhčete i hrudník v místech, kde se hrudní pás dotýká. Pás by měl být dostatečně stáhnutý, aby držel na místě, ale aby bylo nošení stále pohodlné. Pokud hrudní pás stále nefunguje, pokračujte na bod 2.

2. Zkontrolujte baterii v hrudním pásu

Více než 90% problémů se sporttestery mají na svědomí vybité baterie.
Většina hrudních pásů má uživatelsky vyměnitelné baterie. Stačí (mincí) odšroubovat zadní kryt a vyndat baterii. Jestli je baterie ještě funkční zjistíte “lízacím” testem. Prostě na kratičkou chvíli jazykem spojte horní a spodní stranu baterie. Pokud vás brní jazyk, baterie je v pohodě, a problém bude někde jinde.

3. Zkontrolujte, jestli baterie dobře sedí a jestli jsou v pořádku kontakty

V hrudním pásu je drobná elektronika a pár kontaktů, které doléhají k baterii. Obzvláště při výměně baterie je potřeba dát pozor na kontakty. Zkontrolujte, jestli není něco ulomeného, zkrouceného a podobně a jestli baterie dobře sedí v pouzdře.

4. Zkontrolujte, jestli není pás příliš zasolený

Hrudní pás se po delším používání může zasolit solemi z potu. Proto dotykové plochy na hrudním pásu dobře umyjte vodou s mýdlem, a pokud máte textilní hrudní pás (Polar), můžete jej i vyprat v ruce. Textilní hrudní pásy jsou náchylnější na zasolení, a proto je potřeba se o ně více starat. Nicméně je to vykoupeno mnohem vyšším komfortem při nošení.

5. Zkuste přejít na jiné místo

Může se stát, že jste příliš blízko nějakého silného zdroje rušení, a pás se proto nemůže spojit s hodinkami. Pokuste se vyzkoušet hrudní pás někde jinde, ideálně venku.

Pokud ani jeden z výše uvedených tipů nefungoval, hrudní pás (spolu se sporttesterem) reklamujte. Mimo záruku pak kontaktujte značkový servis.

8 thoughts on “Co dělat, když nefunguje hrudní pás?

 1. Mira

  Dobrý den,chtěl jsem se zeptat zda je možné,že moje tělo nereaguje na pulsmetry?Zakoupil jsem si nový a nenaměřím svůj tep,vyzkoušel jsem i jinou značku a opět nic,přitom odzkoušeno u dalších lidí a vše funguje bezvadně,hrudní páš jsem měl navlhčený,neměl jsem u sebe žádný jiný přístroj,měřeno za stejných podmínek jako u ostatních.

  Reply
  1. Zuzka Post author

   Dobrý den, možná to je tedy otázka na vašeho lékaře, nevím, jak vám s tímto poradit :(

   Reply
 2. Michal

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je v Liberci nebo lépe v Jablonci n. Nisou servis, který by opravil sporttester k hodinkám Polar M400. Sporttester přestal fungovat po pádu z ruky když jsem sundával z pásu abych mohl umejt.

  Reply
  1. Zuzka Post author

   Dobrý den, zkuste nejlépe kontaktovat prodejce, u kterého jste M400 koupil, ten vám poradí, kde servisují.

   Reply
 3. ales

  dobry den chcel by som spytat mam sportester rs400 polar a pozical som ho jednemu kamosovi (bez pasu) a normalne mu vsetko fungovalo ale ako mi to vratil tak moje hodinky a moj pas sa nevedia spojit a skusal som uz hodinky spojit s inym pasom a nejde to(nechyta to tep) a neviem co mam robit kedze asi je problem s hodinkami
  dakujem za odpoved

  Reply
  1. Pavel

   Dobrý den, zkuste vytáhnout baterii z vašeho hrudního pásu, a poté znovu párovat (s pásem na těle).

   Reply
 4. Alex

  Dobry den Pavle, mam dotaz jakym zpusobem mohu reklamovat sporttester zakoupeny u Vas. Hodinky jdou ale zda se ze spatne funvuje hrudni pas. Prestal fungovat hrudni pas a pres vymenu baterie a ostatni postupy nemeri, resp hodinky ukazuji nesmyslne hodnoty. Vyzkouseno na ruznych bezcich. Diky za odpoved. Ales Slavicek

  Reply
  1. Pavel

   Dobrý den, mrkněte sem. Tady máte rozepsaný celý postup, a úplně dole je adresa pro zaslání hodinek. Můžete přeskočit pasáž – než odešlete hodinky k reklamaci.

   Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *