Výběr sporttesteru do 1500 Kč

Při výběru sporttesteru byste se měli řídit vašimi potřebami. Nicméně obvykle nejdůležitější faktor, který musíme při výběru sporttesteru zohlednit, je cena.

Proto jsem pro vás připravil krátký seriál, kde budu rozebírat výběr sporttesteru limitovaný určitou cenou. Dnes začínáme nejčastějším cenovým rozpětím, a tím je 0 – 1500 Kč.

Starší článek: Jak vybrat sporttester

Nebudu zde rozebírat sporttestery ze supermarketů a různé další “číňany”, ale zaměřím se na osvědčené značky se zárukou a ověřenou funkčností.

Také nebudu vyjmenovávat jednotlivé sporttestery které splňují limit, ale zaměřím se na to nejzajímavější z této cenové kategorie.

Sporttester Sigma PC 3.11 v pěti barváchNejlevnější sporttester v běžné nabídce je Sigma PC 3.11. Za necelých 800 Kč dostanete solidní funčkní sporttester, nicméně s minimem funkcí. Jednotlačítkové ovládání, čas, stopky, měření tepu a hrudní pás. Nic víc, nic méně. Pokud od sporttesteru více neočekáváte, je to ideální kandidát.

Sporttester Sigma PC 15.11 v mnoha barváchDalším dostupným sporttesterem, tentokráte už přes 1000 Kč je jednoznačný vítěz v kategorii cena/výkon. Tím je Sigma PC 15.11. Je to již čtvrtá generace “patnáctek” a stále patří k neprodávanějším hodinkám v ČR. V této cenové kategorii nabízí nejvíce funkcí ze všech modelů. Konkurovat Sigmě PC 15.11 může snad jedině Beurer PM26.
Mezi hlavní přednosti tohoto modelu patří přehledný displej, mnoho funkcí (měření tepu, kalorie, alarm tepové frekvence, mezičasy, podsvětlení, individuální zóny tepové frekvence a další funkce). Drobnou nevýhodou pak je analogový přenos signálu z hrudního pásu do hodinek. Tento údaj by vás měl zajímat v případě, že cvičíte s dalšími lidmi, kteří používají sporttester. Pokud ne, je to vcelku jedno. Pokud ano, bude lepší zvolit sporttester s digitálním přenosem signálu (ten je kódovaný a nedochází k rušení či křížení signálu z ostatních sporttesterů).

Sigma PC 25.10Pokud chodíte například na spining, je velká šance, že se najde někdo se sporttesterem. Proto místo Sigmy PC 15.11 sáhněte po Sigmě PC 25.10. Je to jen o malinko méně vybavený sporttester, a je vybaven digitálním kódovaným přenosem signálu.

Výše zmíněné sporttestery jsou určeny pro univerzální použití. Je celkem jedno, jestli jedete na kole, nebo běháte.

Teď přijdou na řadu sporttestery se zajímavými funkcemi.

Sporttester Beurer PM 26Už jsem zde zmínil Beurer PM26. Jedná se také o funkcemi nabitý sporttester za dobrou cenu. Co je na něm ale zajímavé, a ostatní sporttestery v této cenové kategorii to nemají, je měření tuků. Po každé aktivitě je PM26 schopný říct, kolik tuků jste spálili. U této informace není ani tak důležité samotné číslo, jako spíše to, že díky měření tuků můžete zjistit, při jakých aktivitách spalujete nejvíce. Při hubnutí se pak můžete zaměřit na ty aktivity, při kterých spalujete nejvíce. Nevýhodou tohoto modelu je pak složitější ovládání.

Pokud plavete, a chtěli byste měřit tep i v bazénu, moc možností nemáte. Problém je totiž v tom, že ve vodě se signál z hrudního pásu velmi špatně přenáší, a záleží na frekvenci, kterou používá výrobce sporttesteru.

Polar FT1Polar FT1 a Polar FT2 jsou podobně jako Sigma PC 3.11 jednotlačítkové s jednoduchým ovládáním. Nabízí běžné funkce jako měření tepu, zóny tepové frekvence, čas, datum a jiné. Navíc ale je bez problémů můžete použít při plavání. Ve vodě měří bez problémů. Jak hodinky, tak i hrudní pás jsou voděodolné a vhodné pro plavání.

 

Posledním sporttesterem v tomto článku (ale rozhodně ne posledním v nabídce) je Beurer PM15. Tento jednoduchý sporttester má jednu specialitku. A to je měření tepu bez hrudního pásu. Všechny sporttestery použivají k měření tepu hrudní pás. Je to zatím nepřekonaná technologie co se týče přesnosti. Beurer se vydal vlastní cestou, a nabízí měření tepu jen dotykem prstu na speciální plochu na hodinkách.

Beurer PM 15 - Měření tepu bez hrudního pásuNevýhodou tohoto řešení je ovšem to, že měření trvá zhruba 5 – 30 vteřin. Proto není vůbec vhodné na dynamické aktivity (udrželi byste prst na hodinkách při běhu?).

Beurer PM 15 je proto vhodný pro občasné měření tepu, například při turistice a jiných méně dynamických sportech. Případně pro lidi, kteří si musí hlídat tep ze zdravotních důvodů.

Jako třeba pán ve filmu (mimochodem používal hodinky Polar :-) ).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *