Outdoorové hodinky Ambit3 Peak Black

Po testování různých sportovních hodinek jsem se rozhodla otestovat pro změnu nějaké outdoorové a volba padla na Suunto Ambit3 Peak Black. Nový model vychází z řady Ambit2, ale nabízí více funkcí, mimo jiné hlavně možnost propojení s chytrým telefonem s možností upozornění na SMS, volání, emaily.
Spojení funguje s iOS i Android, k Windows phone nebo Blackberry se bohužel nepřipojíte.

I když jsem se ze začátku obávala větších rozměrů, nakonec jsem byla překvapená, že mi na ruce nijak nevadily. Na nošení jsou pohodlné i pro menší dámskou ruku.

 ambit3

 

Aplikace Suunto MovesCount

K propojení s chytrým telefonem si musíte stáhnout aplikaci MovesCount, bez které by vám nefungovaly notifikace. Je jednoduchá, dozvíte se v ní základní informace o tréninku, můžete přidat fotky, dojmy nebo sdílet své úspěchy na sociálních sítích. Veškeré aktivity se zde ukládají po synchronizaci s hodinkami. Do účtu MovesCount se samozřejmě dostanete i přes webové rozhraní, kde pak vidíte veškeré záznamy z vašich tréninků.

Nevýhoda je nemožnost připojení snímačů podporující ANT+, připojují se pouze pomocí Bluetooth. Pokud tedy máte hrudní pás nebo POD s touto technologií a chcete si pořídit novější Ambity, budete muset zainvestovat i do příslušenství.

Jelikož funkcemi jsou Ambit3 Peak nabité, musela jsem vzít do ruky návod, abych si je správně nastavila. Podle návodu to šlo celkem rychle a můžeme vyrazit do terénu.

Sportovní funkce

Hodinky celý den snímají denní aktivitu (funkce jako fitness náramek) a samozřejmě i spánek. Nicméně tato funkce je spíše jako doplněk, rozhodně bych si tyto hodinky nepořizovala kvůli tomu, na to mají dost lepších vychytávek.

Já jsem testovala při běhu a cyklistice. Hodinky mají velmi jednoduché ovládání, jedním tlačítkem navolíte sportovní aktivitu, počkáte na spojení s hrudním pásem (nebo optickým snímačem tepu ze zápěstí) a GPS a můžete vyrazit. Jednotlivé displeje lze nastavit podle toho, co chcete sledovat – srdeční tep, rychlost, vzdálenost, čas nadmořskou výšku…

Dá se jednoduše přepínat i při běhu. Párování je rychlé a bezproblémové. GPS je přesná a citlivý přijímač chytá signál i v hůře přístupných místech. Po skončení tréninku se vše uloží a po synchronizaci zobrazí v mobilu.

Skvěle se osvědčily i na kole. Po kalibraci (otázka vteřin) jsem mohla sledovat převýšení a nadmořskou výšku, tlak, hodinky ukazují i východ a západ slunce, upozorní na bouřku, mají kompas. Při pauze na oběd se dá aktivita přerušit a poté zase pokračovat tam, kde jsem skončila, aby byl trénink kompletní.

ambit3 peak black

Funkce

Ambit3 nabízejí mnoho funkcí, které vycházejí z dřívějšího modelu Ambit2, jsou tedy vyladěné a dotažené do dokonalosti. Měří vše, co pořádný sportovec potřebuje měřit a sledovat – tep, spálené kalorie, čas, vzdálenost, tempo, rychlost, nadmořskou výšku, tlak, kadenci, teplotu.. je toho opravdu mnoho. Celodenní monitor aktivit a smart notifikace jsou další bonus. Hodinky jsou dělané spíše pro outodoor, takže nechybí ani navigace, kde si můžete nastavit trasu, body zájmu, GPS souřadnice a vše si zaznamenávat do deníku. Na výběr je mnoho sportovních aktivit, horolezectví, běh, cyklistika, plavání, triatlon, treking, indoor, vše se dá uživatelsky upravit a nastavit ve webové aplikaci MovesCount.

Velmi mě překvapila výdrž baterie, oproti jiným sporttesterům, které vydrží se zapnutou GPS pár hodin, Ambit3 Peak při 1s intervalu vydrží nějakých 20 hodin a při běžném nošení několik dní bez nutnosti nabíjet. Díky USB portu se dají nabít v podstatě kdekoli, dokonce i přes USB vstup v TV.

Hodinky se mi moc líbí, na denní nošení i na sport jsou super, řemínek se dá vyměnit za jinou barevnou variantu, takže bych doporučila i pro dámy :) Perfektně fungují s chytrým telefonem a s různými snímači podporující Bluetooth.

IMG_9674

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *