Garmin Forerunner 235 Optic

V rámci spolupráce se organizací OCRA , které půjčujeme na testování sporttestery a hodinky, máme další recenzi od spokojeného sportovce a to na hodinky Garmin Forerunner 235 Optic.

A teď už k recenzi :)
Model Forerunner 235  se od modelu Forerunner 230 liší pouze tím, že má integrovaný snímač
srdečního tepu na zápěstí. Princip měření tepu ze zápěstí je založen na fungování speciálních diod na spodní straně hodinek, které prosvětlují kůži, vestavěné čidlo sleduje změnu kůže v závislosti na proudění krve. Hodinky musí být opravdu dostatečně těsně připevněny k zápěstí, aby naměřené hodnoty tepu byly co nejpřesnější. Na spodní straně hodinek je speciální guma, která usnadňuje přilnutí hodinek k zápěstí, aby hodnoty tepu odpovídaly skutečnosti. Pokud i přes možnost měření tepu ze zápěstí raději připojíte hrudní pás pomocí ANT+, má v tomto případě přednost před snímačem na zápěstí. Pokud upevníte hodinky na oblečení, zamezíte tak možnosti snímání srdečního tepu ze zápěstí, problémy můžete mít také, pokud máte tetování, anebo tmavší odstín kůže.

img235-1
Na výběr je několik barevných variant, takže si vybere opravdu každý.
Při prvním pohledu na hodinky zjistíte, že se od modelů Forerunner 225 a nížších verzí liší především větším displejem, ovládání ale zůstává stejné, takže není potřeba si zvykat na nějaké novinky.
Jsou jedny z nejlehčích na trhu, váží pouhých 40 gramů a při tloušťce pouhých cca 12 mm o nich na ruce skoro nevíte. Pásek gumový a na ruce velice příjemný, jeho součástí je i malý kroužek na držení přebytečného pásku. Ten ale občas i přes to nepříjemně vypadává.

Tyto multi sportovní hodiny podporují platformu IQ Connect, což je něco podobného jako má android Google play, pomocí Garmin Connect je možné si do hodinek stahovat různá rozšíření, aplikace a nebo widgety, což z hodinek udělá kamaráda i mimo sportovní aktivity. Samozřejmě dokáží spolupracovat i s mobilním telefonem, dokážete díky nim přijmout nebo odmítnout hovor, přečíst si sms zprávu nebo upozornění např. z facebooku, ale také ovládat hudební přehrávač.
Další podle mě super funkce, kterou Garmin v těchto hodinkách nabízí je Live tracking, díky které je možné sledovat sportovce přímo na trati například z pohodlí domova.
Další skvělá funkce je sledování denní aktivity, která měří počet kroků za den, porovnává je s denním cílem, dosaženou vzdálenost a spálené kalorie. Hodinky se sami rozsvítí když se na ně podíváte. Umí být ale i trochu otravné, když se déle nepohybujete, tak vás upozorní a vyzvou k pohybu. Nejraději to dělají například když večer po celém dnu běhání a cvičení konečně odpočíváte :)

Hodinky jsou hlavně pro běžce, z aktivit lze nastavit jen běh, cyklistiku, vnitřní aktivitu a nebo jiné. U vnitřní aktivity nebude funkční GPS a výrazně se prodlouží už tak skvělá výdrž hodinek. Pokud ale GPS je potřeba, není potřeba dlouho čekat na vyhledání satelitů, obvykle to trvá několik málo vteřin.
Dále je možné si nastavit upozornění na tempo a nebo čas běhu, množství spálených kalorií a nebo zóny srdečního tepu. Samozřejmostí je zaznamenávání osobních rekordů, což je podle mě ta nejlepší motivace.

78141

Po zaregistrování na Garmin Connect jsou data z vašeho tréninku automaticky synchronizována přes mobilní telefon nebo přes USB. Pokud máte nastavenou synchronizaci s Endomondem, data do aplikace budou automaticky načtena, stejně je to i s aplikací Strava. Spárování je naprosto bez problémů pomocí přiloženého USB kabelu, který slouží také jako nabíječka.

Garmin-Forerunner235-2015-10-21-01

Ani po 14 dnech testování jsem nedokázal objevit všechny možnosti těchto skvělých a cenově dostupných hodinek. Jediný nedostatek se může někomu jevit výstupek, kde je snímač tepu. Já s tím ale žádný problém neměl a to jsem hodinky nosil celkem silně utažené.
Pokud hledáte super parťáka a osobního trenéra, jsou tyto hodinky ta nejlepší volba, navíc díky systému IQ Connect vás jen tak neomrzí ani v době odpočinku.

Tomáš S.

2 thoughts on “Garmin Forerunner 235 Optic

    1. Zuzka Post author

      Dobrý den, sportovní režim posilovna nebo fitness tam přímo není, jen kardio nebo běh

      Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *