Garmin Forerruner 35

Na tyhle hodinky jsem byla dost zvědavá. Dobrá pověst je předcházela a já se bála zklamání. Naštěstí mé obavy byly naprosto neopodstatněné. Jediné, čeho jsem se měla bát, tak byl den, kdy je budu muset zase vrátit.

Do rukou se mi dostala černobílá kombinace, která mě zprvu moc za srdce nechytla. Ale později samozřejmě zjišťujete, jak moc je praktická a jestli se to tak dá říct, tak se do ní zamilujete. Dalším prvkem, kterého si určitě všimnete je na dotek velmi příjemný, jemný a dobře ohebný gumový pásek.

Funkce 

Co zajímá nejvíc všechny běžce, je uběhnutá vzdálenost. Tady se vzdálenost nijak zásadně nelišila od mých Garmin FR220. Rozdíl byl v pár metrech na 10km, ale to tak prostě je u všech hodinek. Kde už se ale oba typy rozcházely, byla nastoupaná výška. Zde jsem naměřila rozdíl cca 30 metrů. Myslím, že přesnější měření mají FR35, které naměřily právě větší elevation climb. Ne, není to z toho důvodu, že bych chtěla vidět lepší čísla, ale v sobotu jsem řešila stejný problém. Spolukouč z Mattoni FreeRun naměřil na trase, kterou jsme běželi společně, na svých Fénixech o skoro 40 nastoupaných metrů víc než právě moje FR220. Jsou to přeci jen už takové babičky…

Další měřitelnou jednotkou na Forerunner 35 je tep, který se díky zabudovanému čipu měří ze zápěstí. Výrobci všech hodinek shodně tvrdí, že čip zatím nenahradí hrudí pás a mají pravdu. Původně jsem si říkala, že to asi ani nebudu řešit, pokud se bude jednat o pár jednotek. Nicméně po porovnání výsledků musím říct, že průměrný srdeční tep byl v tomto případě 164 tepů/min. ku 180 tepů/min, kdy první číslo je z FR220, druhé z testovaných FR35. Já sama tvrdím, že měření srdečního je pro nás hobbíky takový bonus, od kterého se můžeme odpíchnout, ale určitě na něm vyloženě nestavět. Prostě taková orientační hodnota. Přirovnala bych to k různým typům váhy, kdy jedna vám naměří jiné číslo než ta druhá. Prostě je dobré se vážit stále na té samé.

Photo 21.02.17 11 45 32

Co mě hodně bavilo, tak upozornění na emaily a na příchozí telefony a zprávy. Sice si myslím, že časem bych tuhle vychytávku s radostí vypnula, stejně jako jsem to před několika lety udělala i na svém telefonu, ale bylo příjemné z krátkého textu zjistit, jestli musím otevřít celý email, nebo prostě počká.

Velmi příjemné je ale i celkové ovládání hodinek. Rychle odpovídají na jakýkoliv dotek. Co mě ale osobně dost vadilo, tak skrolování menu, kterým můžete jet pouze dolů. Pokud tedy přejedete vybranou položku, musíte celé menu projet znovu.

Poslední věc, o které bych chtěla mluvit je výdrž baterie. Pánové a dámy, tady opravdu klobouk dolů. Při aktivním používání hodinek nebyl problém přečkat jeden týden na jedno nabití. Jak dlouho by vydržely jen tak ležet na stole si netroufnu odhadnout.

Podtrženo sečteno

Za mě Garmin FR35 velmi dobré hodinky pro všechny běžce, kteří se chystají ke koupi svých prvních hodinek a nechtějí se spokojit jen s měřením GPS. Nejsou sice úplně nejlevnější, cena se pohybuje lehce nad 5 tis. Kč, ale za ty peníze podle mě stojí. a ještě jedna poznámka – nemusíte se bát, že byste je využili jen na běh a pak by vám ležely už jen doma- umí toho samozřejmě mnohem víc (posilovna, běh na páse, jízda na kole, atp.), což se nám aktivním jedincům vždycky hodí.

Veronika, OCRA

Photo 21.02.17 11 51 23

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *