5 tipů, jak se stát ranním běžcem

Existuje spousta lidí, kteří milují ranní běh. Má to své výhody, a to především, že svůj den začnete více odpočatí a čerství. Odhodláním stát se ranním běžcem získáváte velký prostor pro přemýšlení, utříbení myšlenek a plánů, místo toho abyste v průběhu dne skákali od jedné věci ke druhé. Touto činností se stanete mnohem efektivnější a snáz budete dosahovat vašich cílů.

Je jasné, že měnit ranní zvyklosti nemusí být vůbec snadné. Bez ohledu na to, jak motivováni jste večer předtím, druhý den ráno, když přijde okamžik pravdy, bývá příliš lákavé zamáčknout budík.

Pokud si ale myslíte, že jste připraveni stát se ranním běžcem, máme pro vás několik tipů, jak na to:

1) Mít dostatek spánku.

Pokud víte, že budete vstávat brzy, ulehněte tak abyste spali minimálně osm hodin než zazvoní váš budík.

2) Připravte si oblečení pro běh dopředu

Večer předem si zjistěte, jaké bude ráno počasí a kolik bude stupňů. Podle toho si připravte oblečení a další věci, které potřebujete k běhu a dejte si je tak, aby bylo všechno pohromadě na jednom místě. Není zrovna příjemné ráno, rozespalí běhat po bytě a hledat hodinky. :-)

running clothes

3) Rozcvičte se

Po ránu jsou svaly většinou ztuhlé, a proto je důležité se alespoň trochu rozcvičit, abychom předešli zraněním.

4) Najděte si běžeckého parťáka

Nalezením běžeckého parťáka vám dá strašně moc. Především pro vás budeme mnohem složitější jen tak vypustit běh protože se vám nechce. Je také důležité si uvědomit, že se jedná o proces, u kterého nelze očekávat dokonalé výkony od samého začátku. I když se vám jednou, dvakrát nebo i třikrát nezadaří zaběhnout tak, jak potřebujete, nevzdávejte to, časem se to zlomí a vaše výkony půjdou jen nahoru.

5) Osvojte si pohyb

První kroky vždycky bolí. Nejhorší je přetrpět bolest několika prvních běhů, ale pokud vydržíte, bude to čím dál tím více jednodušší až se z toho stane rutina.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *