5 špatných běžeckých návyků

 

  1. Jste po zranění a začínáte opět s tréninkem? Je důležité, abyste začali v klidu a pozvolna. Je nesmysl se pouštět do plné zátěže, na kterou jste byli zvyklí před vaší nemocí nebo zraněním. Začněte zlehka a každý další trénink si přidejte o 10% navíc.
  2. Být sám sobě lékařem. Běžci mají dost často tendenci být neohleduplní ke svému tělu, a tak často léčí sami sebe ibuprofeny a ledovými obklady. Toto chování se většinou nevyplácí, protože z méně vážných zranění se dost často stávají vážná. Pokud bolest nepřejde do tří dnů, je rozhodně čas navštívit lékaře.
  3. Další nešvar je neprotahování se. Je důležité se protáhnout jak před během, tak především po běhu, jelikož to může zabránit zranění.
  4. Málo spánku. Studie říkají, že nedostatek spánku ovlivňuje vaše běžecké výkony. Je tím ovlivněna regenerace těla, imunita, ale i duševní zdraví.
  5. Nikdy si neodpočinete. Přetrénování může vést k celé řadě problémů, jako je zranění, horší výkony, ale i ztráta motivace. Pořiďte si sportovní hodinky, které budou hlídat jak vaše vzestupné výkony, tak i nezbytnou regeneraci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *