Jak vybrat sporttester?

Nabídka sporttesterů je široká, parametrů je spousta a málo kdo je schopen se v tom orientovat. Proto se vás pokusíme provést výběrem. Poslední aktualizace 09/2014.

K čemu je vlastně sporttester?
Způsoby měření tepu
Měření tepu je univerzální
Jsem začátečník a chci levný a kvalitní sporttester
Začínám cvičit a chci hlavně zhubnout
Jsem běžec
Dělám více sportů a chci měřit rychlost a vzdálenost
Jsem triatlonista
Jsem cyklista
Jsem turista/horolezec

K čemu je vlastně ten sporttester dobrý?
Pokud nejste zrovna profi sportovec s týmem trenérů a lékařů, můžete mít problém odhadnout dopad vašeho tréninku na organismus. Můžete trénovat málo, aby jste dosáhli svých cílů, nebo naopak trénovat příliš. Pokud to přeženete, můžete si i ublížit. A proto je dobré při cvičení používat sporttester. Na displeji vidíte svou aktuální tepovou frekvenci, a podle ní můžete upravit intenzitu cvičení. Valná většina sporttesterů počítá také kalorie, některé i procento tuku ze spálených kalorií a mnoho dalších zajímavých údajů. Ty pak můžete využít k ještě lepší „optimalizaci“ tréninku, a tím i rychlejšího dosažení vašich cílů.

Sporttester dokáže měřit tep několika způsoby, nicméně pro sport je nejvíce používané měření tepu pomocí hrudního pásu.

Ještě se můžete setkat se sporttestery, které měří tep dotykem přímo na speciální ploše sporttesteru. Jednoduše přiložíte prst na určení místo na sporttesteru, a po 5 – 10 vteřinách se vám zobrazí aktuální tep. Tento typ měření však není vhodný pro dynamické sporty. Představte si jak si při běhu přikládáte prst na hodinky, než vám zobrazí tep. Navíc měření probíhá jen když se dotknete hodinek. Sporttestery tohoto typu jsou vhodné na turistiku.

Oproti tomu měření tepu s hrudním pásem má několik výhod. Hrudní pás měří po celou dobu, co jej máte připnutý na těle. Nemusíte nic mačkat. Data se přenáší do sporttesteru bezdrátově. Při cvičení tedy vidíte aktuální hodnotu tepu. Moderní hrudní pásy jsou pohodlné a příjemné na nošení. Po chvilce tréninku ani nevíte, že nějaký máte.

Měření tepu je velmi univerzální a není vázáno na určitý sport.
Sporttester využijete při běhu, na kole, na bruslích, běžkách, lyžích, ve fitku nebo klidně i na kajaku. Proto pokud nepotřebujete nic jiného, než měřit tep, můžete si vybrat prakticky jakýkoliv sporttester.

Banner Hodinky-sport.cz

Pro ty, kteří chtějí více, si uvedeme pár modelových situací.


Jsem začátečník a chci levný a kvalitní sporttester.
Pokud nemáte kromě měření tepu a kalorií další požadavky, je pro vás v nabídce spousta sporttesterů, nicméně nejoblíbenější jsou tyto: Sigma PC15.11Sigma PC25.10Sigma PC10.11, Sigma PC 22.13, Polar FT1, Polar FT2, Polar FT4.

Začínám cvičit a chci hlavně zhubnout.
Vám bychom doporučili sporttestery, které dokáží vypočítat i procento tuku ze spálených kalorií. Například model Polar FT7, který sice neumí měřit procento tuku ze spálených kalorií jako například Polar FT40 (a vyšší modely této řady), nicméně vám dokáže říct, jestli spalujete tuky, nebo už pracujete na zlepšení kondice.

Jsem běžec
Zde opět záleží na tom, co k běhání potřebujete. Pokud vám stačí měřit tep a čas, můžete si opět vybrat prakticky jakýkoliv sporttester.
Pro intervalový trénink doporučujeme pokročilejší sporttestery, které jsou pro intervalový trénink přímo vybavené –  Polar RS300xPolar RS400Polar RS800CXPolar RCX5.
Pokud při běhu potřebujete měřit uběhnutou vzdálenost a rychlost běhu, pak si vyberte sporttester s footpodem. Jako nejlevnější varianta vychází Sigma RC 1209 nebo Sigma RC 14.11, která má krokoměr integrovaný přímo do hrudního pásu. Další dobrou volbou pak může být Polar RCX3 S3, Polar RS300X S1 a další sporttestery s footpodem.

Dělám více sportů a chtěl bych měřit rychlost a uběhlou/ujetou vzdálenost
Díky technologii GPS se dá měřit rychlost a ujetá vzdálenost prakticky při jakékoliv venkovní aktivitě. Nejste, jako u Footpodu (krokoměr), omezeni jen na chůzi či běh. Mezi nejznámější sporttestery s GPS patří modely značky Garmin. Nejdostupnějším sporttestrem s GPS je Garmin Forerunner 110, který má GPS integrovanou přímo v těle. Oblíbenými modely pak jsou Garmin Forerunner 220, Polar RC3, Polar RCX3 G5, Polar RCX5 G5 a další.

Jsem triatlonista
Triatlon, co se sporttesterů týče, je velmi náročný na funkce. Sporttester musí umět měřit tep ve vodě, musí umět připojit externí senzory jako je footpod a cyklistické senzory, a exportovat data do počítače. Základní problém je měření tepu ve vodě, na kterém si většina sporttesterů „vyláme zuby“. Ideálním sporttesterem pro triatlonistu je Polar RCX5, který byl přímo pro tyto účely vyvinut. Splňuje všechny výše uvedené podmínky, a navíc díky profilům (plavání, běh, kolo) umí spustit požadované funkce a senzory jen přepnutím profilu.

Jsem turista/horolezec
Jako turista, alpinista či horolezec jistě oceníte funkci výškoměru. Kombinace sporttester (tedy měřič tepu) s výškoměrem není příliš častá, a tak na výběr máte pouze pár modelu. Například Beurer PM 90 nebo Polar RS800CX. Nadmořskou výšku jsou schopné vypočítat také některé Garminy s GPS. Například Garmin FR620.
Pokud potřebujete spíše outdoorové hodinky s kompasem, barometrem, výškoměrem, a k tomu i měřit tep, pak pro vás může být ideální Garmin Fenix, Suunto Ambit nebo Garmin Tactix.
garmin-fenix
Jsem cyklista
Pokud trávíte veškerý trénink na kole, a u jiných sportů sporttester nepoužijete, doporučuji zakoupit cyklopočítač s měřením tepu. Velmi oblíbené jsou například Sigma ROX 10.0 a jiné. Pokud ale nechcete být vázáni jen na kolo a raději chcete sporttester ve formě hodinek, opět máte na výběr prakticky jakýkoliv sporttester. Záleží pak na tom, co od něj očekáváte. Na kolo bychom vám doporučili tréninkovou sadu sporttesteru a cyklistických senzorů. Například Polar RCX3 Bike, RCX5 Bike. Další možností je pak univerzálnější GPS (kupříkladu Polar RC3). Nejste omezeni jen na kolo.

Pokud jste se v žádném z výše popsaných modelových případu nenašli, nebo si nejste stále jistí svým výběrem, neváhejte se zeptat v diskuzi.
Banner Hodinky-sport.cz

702 komentářů u “Jak vybrat sporttester?

 1. Dobrý deň, poprosím o odbornú informáciu: mám záujem o športtester so spoľahlivým gps, aby načítanie signálu gps bolo pár sekúnd, nie minút, základné funkcie: vzdialenosť, tempo, rýchlosť, výškomer, prevýšenie, auto-stop, pulz, tréningový partner, kalórie, meranie teploty – bolo by to ideálne, no nemusí, výdrž batérie pri gps aspoň 8 h., hlavne druhy športov, zoradené podľa priority: beh, bežecké lyžovanie, korčuľovanie, futbal, tenis, hokej, niektoré sú halové športy, pravdepodobne bez gps, cca 80% vonku. Prešiel som veľa recenzii a mám už z toho „hokej“. V konečnom dôsledku samozrejme rozhoduje aj cena. Poprosím Vás o najlacnejšiu dostupnú verziu a aj Vaše odporúčanie. Osobnú skúsenosť so športtesterom nemám. Ďakujem za odpoveď.

  • Dobrý den, virtuálního partnera má celkem standardně Garmin. Tam by vám měla vyhovovat 220ka. Sporttestery Polaru tréninkového partnera mají až u verze V800, což je cenově už dost vysoko. Totéž výškoměr. Jinak z Polaru bych doporučil Polar M400. Nejlepší poměr cena výkon. Jsou vyloženě stavěné jako konkurence pro garminy střední třídy, kdy je přebíjí cenou i funkcemi.

 2. Dobrý den, prosila bych taky o radu. Chci si pořídit svůj první sporttester, ale jsem v tomto naprostý laik, takže vlastně ani nevím, co hledat. Momentálně hubnu, takže je pro mne priorita tepová frekvence, možná by nebyla na škodu funkce, která by mě upozornila, zda jsem stále ve spalovací zóně nebo již přesahuji. Potřebuji sporttester vhodný hlavně na plavání, mimo to také aktivity jako h.e.a.t., spining či různé ženské kolektivní „poskakovačky“ (jumping, bosu, apod.). Předpokládám, že do budoucna se budou moje požadavky rozrůstat, nicméně v této prvotní fázi nechci do testeru ani přehnaně investovat (max. do 3000 Kč). Děkuji moc za radu

  • Dobrý den, vzhledem k zadaným parametrům Plavání, hubnutí a cena mi vychází jeden jediný sporttester. Polar FT7. Měření tepu pod vodou zvládá jen pár sporttesterů.

 3. Dobrý den,
  chci si pořídit sport tester. Běhám, cvičím kalanetiku, jógu, shred s jillian michaels, hodně chodím. Co byste mi doporučili? :-)
  Děkuji :)

  • Doporučil bych vám sporttester :-)
   Jaký sporttester? No to záleží na tom, co od sporttesteru očekáváte. Co chcete aby uměl?

   • To je dobrá otázka :) V tomto se příliš neorientuji. Běhám s aplikací Runastic (na smartphonu), ale mám pocit, že mě někdy šidí.
    Docela mi schází měření tepu, uvítala bych možnost měřič kroků.
    Původně jsem si chtěla zakoupit smart watch (případně band), ale mají několik nedostatků – předně, takové, které bych brala, nejsou kompatibilní s mým archaickým telefonem (Samsung Galaxy Note 1).
    Takže když to shrnu:
    GPS, měření tepu, kdyby to měřilo spálené kalorie tak je to také super :) A jestli existuje sport tester, který dovede rozlišovat mezi během, nějakým tancem, nebo pomalejší aktivitou (jógou) a dovede to nějak zaznamenávat, tak to musí být perfektní.
    Koukala jsem již i na vaší nabídku. Dost mě zaujal POLAR M400, ale nevím, jestli to zvládne synchronizaci s mým telefonem (je to vůbec nutné?) a zda to není pro mě zbytečný luxus.

    • Dobrý den.

     Chci svému příteli pořídit sporttester jako Vánoční dárek. Bohužel se v tom vůbec neorientuji a proto Vás žádám o radu. Jeho aktivity jsou lyžování, kolo, posilování, plavání a thaibox jestli se dá tedy při tomto sportu využít. Co se týče funkcí, tak asi není nutný gps jelikož má chytrý telefon, který může využívat. Cílem sportu je zhubnout a efektivně a zdravě sportovat. Kromě měření tepu by byl dobrý nějaký program, který by mu ukazoval spálené kalorie, upozornil by ho, když by měl špatnou tepovou frekvenci a dále bych si nechala poradit. Předem děkuji za radu.

     • Dobrý den, u thaiboxu sporttester nevyužijete. Né že by nebyl schopný měřit tep při thaiboxu, ale spíše to není vhodné kvůli úderům a kopům. Také dělám bojový sport, a hrudní pás vždy sundávám.
      Ale u ostatních sportů to není problém. Co se týče hubnutí, tady bych doporučil sporttester, který monitoruje celodenní aktivitu. Například Polar M400 nebo Polar V800. Na M400 budu brzy psát recenzi. Výborný sporttester.

    • M400 se dá bez problémů synchronizovat přes počítač. Není nutné mít kompatibilní mobil (ale je to lepší). Jinak M400 můžu opravdu jen doporučit. Měl jsem je na měsíc na testování a byl jsem s nimi maximálně spokojen.

 4. Dobrý den,
  sháním sporttester pro svého přítele. Je to takový staromilec, takže vyžaduji jednoduché a intuitivní ovládání. Využití nejvíce běh (souvislý běh, ale i intervalový trénink) a posilování (i kruhový trénink – intervaly). Co se týče funkcí, nejdůležitější jsou stopky, což ale předpokládám u všech sporttesterů, potom intervalový trénink a vestavěná GPS (kterou spíše budu používat já, než on, pokud mi jej půjčí :-) ) Vím, že hodinky s GPS jsou mohutnější, takže bych prosila o doporučení co nejkompaktnějších s touto funkcí. Koukala jsem na Suunto Ambit 2, ale ty dodatečné funkce by asi nebyly využity. Design ale moc pěkný. Ještě mě zaujal Polar RC3, ale nevím, zda umí intervalový trénink. Ještě bych možná slevila z té integrované GPS. Děkuji za rady. Hezký den.

 5. Já neběhám, ale můj přítel ano a myslím, že takové hodinky by byly skvělým vánočním dárkem, ale nevím jaké. Vůbec se v tom nevyznám. Prohlížela jsem si nějaké recenze a zaujaly mě TomTom Multi-Sport Cardio. Přítel chodí běhat pravidelně a má iPhona. Zvolila jsem správně?

 6. Dobrý den,
  rád bych se zeptal na doporučení nějakého levnějšího sporttestru na plavani? Používají se u sporttestrů pro plavání také hrudní či jiné pásy? Děkuji

  • Dobrý den, pokud stačí něco jednoduššího, tak mrkněte na Polar FT1 nebo Polar FT2. Mají hrudní pásy, ve kterých nelze měnit baterii (tím pádem se tam nemá jak dostat voda). Životnost baterie v samotného pásu je při běžném použití zhruba 3 roky. Přenos dat z hrudního pásu do hodinek pak ve vodě u Polaru probíhá bez problémů. Tyto hodinky používají i plavecké kluby.

 7. dobrý den, dvakrát týdně cvičím crossfit občas lehčí formu kruhového treninku občas běh( na pásu) a v zimě lyžuji. Rád bych při svých aktivitách měl přehled o spálených kaloriich a měl nějak monitorovou svou kondici. Samozřejmě jsem vyzkoušel v současnosti tak populární fitnáramky které se ukázaly nepřesné a nespolehlivé a obvzláště při crossfitu jako zcela neodpovídající realitě.Samozřejmě bych rád aby zařízení spolupracovalo s mobilním telefonem pro archivaci a další použití naměřených hodnot ale nevyžadovalo jeho blízkou přítomnost při cvičení.Co byste mi doporučil? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, tady mě napadá jen novinka Polar M400 nebo vyšší model Polar V800. Spojují celodenní měření aktivity s měřením tepu spolu s integrovanou GPS. Osobně teď M400 testuji a jsem hodně spokojený. Data přenáší do mobilu přes bluetooth.

 8. dobrý den měl bych zájem o sporttester bez interní GPS ale s možností jejího přidání a bylo by dobré kdyby uměli intervalový časovač…

 9. Dobrý den, chci si pořídit sporttester, ale zvažuji jaký. Vybírám mezi Sigma 10.11, Sigma 25.10 a Sigma 15.11, mohu se zeptat na rozdíly mezi sporttestery? A které doporučujete?

 10. Dobrý den,
  lze použít jako sporttester LG G Watch R (novinka tento týden)?
  Co lze od toho očekávat?
  děkuji,

  • Dobrý den, na tohle vám nedokážu odpovědět. Neměl jsem možnost hodinky testovat a netuším jak na tom jsou co se týče měření tepu. Každopádně v tom není plnohodnotný systém Android, takže těžko říct, jestli se to dokáže spojit s hrudním pásem a předávat do nějaké použitelné sportovní aplikace.

 11. Dobrý den: Prosím poraďte. Rád bych si pořídil sporttester který by měl základní funkce:
  – krokoměr nebo-li měřič zdolané vzdálenosti;
  – měříč zdolaného převýšení za určitou dobu;
  Byl bych samozřejmě rád, kdyby byl kvalitní a měl baterii s dlouhou výdrží. Pokud bude mít i další funkce, nebudou využívány, ale „strpím“ je.
  Děkuji mnohokrát za rady.

 12. Pingback: Výběr sporttesteru do 1500 Kč | Sporttester.info

 13. Dobry den,
  Rozhodujem sa medzi FT80 a RS800 Premium. Ake su medzi nimi rozdiely? Skor by som ho použival ako začinam cvičiť a zhodiť niečo. Ale aj ako GPS a pripadne aj na bycikel. Dakujem

  • Tady bych se přiklonil k FT80 s GPS. RS800 jsou zaměřené na běh a více pro hardcore uživatele a profíky.

 14. Dobrý den,
  jaký sporttester by jste mi doporučil pro aktivity – běh,kolo a funkcí propojení s PC ??? Děkuji za odpověď, Luboš

  • Dobrý den, viděl bych to na sporttester s GPS. Mrkněte na Polar RC3, nebo Polar RCX3 G5. Případně Garmin 220.

 15. Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu při výběru nějakého zařízení pro svého syna – kanoistu. Zařízení by bylo určeno k měření ujeté vzdálenosti a rychlosti jízdy. Určitě vodotěsné :). Případně k měření frekvence záběru. Existuje něco takového? Předem děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, tady bych doporučil některý ze sporttesterů s GPS. O veslovacím speciálu nevím :-) Voděodolné jsou téměř všechny sporttestery (u nás v nabídce), ale není to na potápění. Na kanoi by to ale mělo být bez problémů.

 16. Dobrý den,
  máte nějakou zkušenost se sporttestery Crivit? (jediné označení modelu, které jsem našla by mohlo být Art.-Nr. 1-LD3814). Jde mi jen o sledování dodržování určité zóny TF při běhu, tak by to mohlo dostačovat… A také jako „první sporttester“ na běh, abych zjistila co a jak (stejně z bezpečnostních důvodů nosím u sebe telefon, takže ostatní záznamy jako čas a trasa via Endomondo using GPS).

  • Dobrý den, nemám zkušenosti. Ale obecně čínské sporttestery nedoporučuji. Velká poruchovost, špatná přesnost atd. Zkuste se mrknout na behej.com. Tam na foru to je probírané.

 17. Dobry den Pavle, tak tedy jakou mate pro mne nabidku pokud bych volil RCX 3 v balicku se snimacem kadence? Jeste jestli mate jiny napad na neco co bude lepe splnovat moje podminky tak klidne do toho. K cenove relaci jsme se asi uz dobrali.

 18. Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat na sporttester, kde si dokážu nastavit, že chci upozornění za 20 s, po uplynutí 20 s se automaticky nastaví 10 s přestávka? Rád bych si koupil sporttester na kruhové tréninky, HIT, který toto bude umět.

  Můžete mi prosím doporučit?

  Děkuji a přeji hezký den

 19. Dobrý den,
  přemýšlím o sportesteru. Jezdím převážně na kole, ale rád bych ho třeba využil občas na běh či jinou sportovní aktivitu. Nemám nějaké velké požadavky, jelikož chci něco levnějšího, tak je mi jasné že GPS či nějaké propojení s pc nebude nejlevnější. Proto bych se spokojil spíše s těmy základnímy funkcemi: měření tepu (+ průměrný puls, + maximální puls), zony, čas v zoně, zvukový signál při překročení zony, počítadlo kalorií, počítadlo kol, vodotěsnost… nic víc mě teď nenapadá.

  Pročítal sem tady několik příspěvků a myslím si že by byl pro mě vhodný model Sigma PC 15.11, ikdyž má analogový přenos. Ale jelikož jezdím převážně sám a co sem četl tak signál je do 1m, tak by to vadit nemuselo. Je tam nějaké forma paměti (záznamu)? Kdybych se chtěl po aktivitě podívat na časy a kalorie?

  Dříve sem uvažoval o Polar RS100, ale předpokládám, že pro mě je to asi zbytečná investice, přeci jen to mám spíš jako hobby a pomůcku pro hubnutí.

  Nikde sem se nedočetl, jak dlouho takové sporttestery vydrží nabité. Na kole používám na mobilním telefonu s androidem aplikaci Sport Tracker, která má možnost zaznamenat i tepovou frekvenci. Možná bych rád tuto funci využil, ale co sem tady četl, tak zatím sporttrackery neumí pracovat s telefony. Pokud bych se rozhodl pro ty Sigma 15.11, lze pomocí nějakého pásu (viděl sem tu jen ten od firmy Polar, pokud tedy Sigma s tímto pásem od Polaru umí kuminukovat, či jestli už ho vyrábí i někdo jiný) tyto údaje do telefonu dostat?

  Jen ze zvědavosti, jaký nejlevnější model umí komunikovat s pc?

  • Dobrý den, začnu od konce.

   Nejlevnější sporttester, který umí komunikovat s PC je asi Polar FT7.

   Sporttestery neumí pracovat s mobilními telefony na té úrovni, že by si předávaly informace o tepu atd. Ale to určitě přijde. Pokud používáte mobil, stačí přikoupit Bluetooth pás, a máte sporttester s GPS. Sigma neumí komunikovat s žádným jiným pásem než s tím, co má v balení. To platí obecně. Jedině bluetooth pás Polar H7 vysílá dva signály. Jeden přes bluetooth do mobilu, druhý klasický do sporttesteru. Ten zvládne přijmout celá řada sporttesterů od Polaru, například kompletní modelová řada FT.

   Polar RS100 je dobrý sporttester. Řada RS je určená pro běžce. Takže by splnil všechny vaše výše uvedené požadavky.

   Sigma PC15.11 si pamatuje poslední trénink. Takže data lze prohlédnout i později po aktivitě.

 20. Dobrý den, prosím Vás jaký je rozdíl mezi Sigma pc 25.10 a Sigma PC 25.11? Popřípadě co by jste mi doporučili? Děkuji

  • 25.11 neexistují. Jen 15.11. Rozdíl mezi 25.10 a 15.11 je hlavně v tom, že 25.11 používají digitální kódovaný přenos dat z hrudního pásu do hodinek. Digitální signál je méně náchylný na rušení, ale hlavně nedochází ke rušení jinými sporttestery. To je například vhodné, pokud cvičíte ve skupině, kdy máte kolem sebe další cvičící se sporttestery. S analogovým přenosem (používa sigma pc 15.11) může docházet k tomu, že na displeji nevidíte svůj tep, ale tep souseda vedle vás, nebo se můžou signály různě křížit a podobně. Ovšem na obhajobu analogového signálu musím dodat, že hrudní pás má dosah maximálně okolo 1 metru. Tedy cvičenci musí být velmi blízko u sebe, aby k tomuto jevu docházelo. Může se to stát třeba na spiningu a podobně.

   Jinak 15.11 je funkčně nejvybavenější model. 25.10 je ve vybavenosti hned za ním, takže rozhodující faktor pro výběr je právě použitý přenos signálu. Pokud nechodíte na spining, nebo necvičíte mezi lidma se sporttestery, je to úplně jedno, jaký použijete typ přenosu, a pak bych vybíral už spíše podle toho, které se vám více líbí.

 21. Dobrý deň.
  Chcel by som vás poprosiť o odporučenie športesteru. Športujem prevažne na bicykli a tiež je mojim cieľom zníženie hmotnosti.
  Vopred ďakujem.

  • Dobrý den, mrkněte sem do diskuze. Je zde už přes 600 komentářů a určitě se to tu řešilo už několikrát. Jinak tipy: Polar RC3, Polar RCX3, Garmin 210 a další.

  • Dobrý den, existují fitness modely sporttesterů. Mrkněte třeba na Polar FT40, Polar FT60 a Polar FT80.

 22. Dobrý den,
  potřeboval bych poradit s výběrem sporttesteru do posilovny, popřípadě na kolo a běh se střídáním intenzit sprint/klus. Nepotřebuji GPS ani podobné věci, stačí mi pouze tepová frekvence, popřípadě spálené kalorie, ale ani ty nemusí být. Rád bych, aby se dal propojit s PC či smartphonem a např. zobrazil graf, dále by měl ukazovat puls přímo na displeji. A asi nejdůležitější věc, chtěl bych jej se snímačem na ruku, ne na hrudní pás. Zaujaly mě pulsmetry od firmy Scosche, i když nemají displej. Díky za radu, Standa.

  • Dobrý den, začnu od konce. Scosche Rhythm+ není sporttester, ale jen „hrudní“ pás. S tím rozdílem, že se dává na ruku. Sporttester je vynález starší již více než 30 let. Za tu dobu se zkoušely různé způsoby měření tepu, nicméně nic nebylo tak dobré a přesné jako hrudní pás. Tep se samozřejmě dá měřit mnoha různými způsoby, a vyráběly se různé vychytávky, ale přesto všichni světoví výrobci používají hrudní pásy.

   Co se týče sporttesteru do posilovny, tak na silový trénink existuje jen jediný – Polar FT80.

   Aktuálně se žádný sporttester neumí propojit s mobilem, a předávat mu data o tepu a podobně. Některé sporttestery mají bluetooth, ale zatím jen na příjem informací z mobilu a využití internetu pro upload dat do internetové aplikace.

   Pokud je pro vás důležitý mobil, kupte si k němu Bluetooth hrudní pás, a tak z mobilu udělát sporttester s GPS. Pokud to zase tak nutně nepotřebujete, a stačí vám jen ta tepová frekvence, kupte si Sigmu PC 15.11. Za dobré peníze dostanete výborný sporttester.

   • Děkuji za odpověď.
    Abych to ještě rozvinul – používal bych jej v posilovně, kde by pro mě byl nejspíše ideální zmiňovaný Scosche, jelikož s ním propojená aplikace na mobilu ukazuje aktuální tepovku a umí vykreslit graf, abych pak mohl analyzovat např. vzrůstající kondici. Pak bych jej ale chtěl používat i na běhání či na kolo pro sledování tepové frekvence, kde by byl mobil překážkou. Je možné tuto sigmu nějak připojit k pc a analyzovat data? Popřípadě mohl byste mi doporučit nějaký lepší typ, který již s pc komunikuje a je možné do něj výsledky přenášet? Na druhou stranu si říkám, jestli bych neměl připojení k pc oželet a za tuhle cenu koupit tu Sigmu, co jste mi doporučoval.

    • Scosche + mobil nebo třeba Polar H6 + mobil je to samé. Podle mě je to velmi rozumné řešení, protože pokud mobil už máte, tak ta investice není tak vysoká, a získáte sporttester s GPS (sporttestery s GPS startují na ceně 5000 a více (ve srovnatelné konfiguraci)). Osobně bych se Scosche vyhnul, pokud nemá servis v ČR. Je spousta takový super zařízení, ale jsou to obvykle čínské šunky, a pokud k tomu není servis, je to riziko. Ale záleží samozřejmě na vás.

     Co se týče sledování kondice v posilovně, to bude celkem veselé. Nejsem teda fitness trenér a data zrovna nepitvám do detailu, ale v posilovně jsem používal sporttester (polar FT80), a nebýt toho, že sledoval srdce a radil, kdy se můžu pustit do další série, tak by mi k ničemu nebyl. Tep totiž při cvičení lítá vzhůru dolů, a je hodně složité z něho něco vyčíst. Kalorie vám ve fitku taky k ničemu nejsou, protože to nic neříká o kvalitě tréninku, nebo o intenzitě.

     Sigmu nelze připojit k PC. Žádný z levnějších sporttesterů. Startují okolo 3000 Kč.

     Jinak osobně používám Polar H7 + iPhone 4S. A měřím s ním chůzi, běh, turistiku atd, a nepřijde mi jako překážka nosit u sebe mobil. Navíc se dá koupit pouzdro na rameno, a tím pádem nemusíte tahat nic po kapsách. Jinak ještě k tomu Scorche (stejně jako ostatní hrudní pásy), můžete si vybrat z různých aplikací. Všechny aspoň trochu slušné aplikace umí pracovat s tepovou frekvencí. Pro příklad Runkeeper, Endomondo, Runtastic, Polar Beat a desítky dalších.

 23. Dobrý den,
  potřeboval bych poradit s výběrem sporttesteru.

  Hraji házenou a naše letní příprava se skládá ze spousty běhaní a kruhových tréninků a já bych rád něják sledoval vývoj své fyzické kondice. Jaký sporttester by jste mi doporučil?

  Také bych se s ním rád připravil do ringu. Což jsou vlastně ty samé požadavky- fyzička.

  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,
   spíš mi napište, které údaje vás zajímají a co by jste chtěl sledovat. Některé sporttestery mají test kondice, ale na tom bych rozhodně nestavěl výběr sporttesteru. Z běžeckých sporttesterů je zajímavý Polar RS300X nebo univerzální Polar RCX3.

 24. Pekny den, vyrabi se, prosim nejake hodinky, ktere by byly schopny krom klasickeho sporttesteru jeste merit:
  bar. tlak, teplotu, kompas, vysku, pripadne mely integrovany modul GPS nebo jeste lepe by zvladly jednodussi navigaci?

  Chapu ze chybi uz jen vodotrysk, ale snazime se sehnat darek a vstupni parametry jsou jasne :-)

  diky za odpoved a pekny den…

 25. Dobrý den,

  chtěla bych doporučit nějaký sporttester do 1000Kč, aby zvládl měřit vzdálenost a čas, dá se do této ceny něco pořídit? Děkuji

  • Dobrý den, v rychlosti: Nedá :-)
   Vzdálenost měří sporttestery od 2000 výše. Nejlevnější – Sigma RC1209.
   EDIT: Teda abych byl přesný, možná že půjde sehnat nějaký čínský sporttester, ale kvalita je šílená.

 26. Dobry odpoledne,
  rada bych Vas poprosila o radu.. cvicim ve fitku a potrebovala bych sporttester, ktery meri tep a take spalovani tuku a chtela bych se vejit do 2000,-. Docela me zaujal sigma 25.10 ale nejsem na tohle odbornik takze nevim nic moc o kvalite a fce v porovnani s jinymi sporttestery..
  predem moc dekuji za radu
  Hezky den :)

  • Dobrý den, Sigma je fajn, ale tuky neumí. V téhle cenové kategorii tuky umí jen Beurer PM26. Pak až Polar FT40. Osobně bych se přikláněl spíše k těm polarům, Beurer je dost složitý na ovládání.

 27. Dobrý den,
  možná mám komplikované a specifické požadavky. Pro sportster nemám nějaké složitější požadavky, jeho využití by bylo pro více sportů (běh, fitness, příapdně kolo). Spíše by mě zajímalo zda lze využít sportester jako hodinky, neb se v oblasti sportu a tréninku pohybuji denně, takže bych potřebovala zařízení, které je možné využít „v obou směrch“- jako sportester i hodinky se stopkami“. Proto bych vás ráda poprosila o radu. Díky

  • Dobrý den, každý sporttester jsou v prvé řadě hodinky. Ale je fakt, že obrázky téměř všech sporttesterů zobrazují co nejvíce funkcí, které sporttester umí, a čas na nich prakticky není vidět (myslím na obrázcích). Ale nebojte, umí jej všechny.
   Stopky jsou druhá věc. Valná většina sporttesterů nezná pojem stopky. Při tréninku samozřejmě pracuje s časem, když vše začíná startem tréninku (zmáčknutím tlačítka) a končí jeho ukončením (opět tlačítkem). Dá se to považovat za stopky, ale má to své omezení. Rozhodně to ale nejsou klasické stopy, jak je známe z běžných digitálek.
   Jak jsem psal, jen několik málo sporttesterů má vedle klasického měření času také opravdové stopky, které neřeší tep atd. Jako příklad uvedu třeba Polar FT80.

   • Díky, v prvním případě jste mi udělal radost- chápu to tedy tak, že normální využíván sportestru jako hodinek nesnižuje nijak výrazně výdrž baterie.
    V tom druhém už méně. Ve většině popisů se totiž uvádí, že stopky mají (ale chápu, že nejou stopky jako stopky). Ještě se tedy zeptám, jaké jsou ještě jiné typy, případně zda takové stopky neobsahuje model Polar RS300X?
    Ještě jednou díky

    • Hodinky nijak nesnižují výdrž baterie. Sporttestery se nijak nevypínají a standardně zobrazují čas.
     S těmi stopkami je to problém. Obávám se, že klasické stopky mají jen ty FT80. RS300X mají jen to, co jsem popisoval dříve.
     Tady by bylo rozumější a určitě i cenově dostupnější si koupit nějaké obyč zařízení – stopky zvlášť.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>