Jak vybrat sporttester?

Nabídka sporttesterů je široká, parametrů je spousta a málo kdo je schopen se v tom orientovat. Proto se vás pokusíme provést výběrem.

K čemu je vlastně sporttester?
Způsoby měření tepu
Měření tepu je univerzální
Jsem začátečník a chci levný a kvalitní sporttester
Začínám cvičit a chci hlavně zhubnout
Jsem běžec
Dělám více sportů a chci měřit rychlost a vzdálenost
Jsem triatlonista
Jsem cyklista
Jsem turista/horolezec

K čemu je vlastně ten sporttester dobrý?
Pokud nejste zrovna profi sportovec s týmem trenérů a lékařů, můžete mít problém odhadnout dopad vašeho tréninku na organismus. Můžete trénovat málo, aby jste dosáhli svých cílů, nebo naopak trénovat příliš. Pokud to přeženete, můžete si i ublížit. A proto je dobré při cvičení používat sporttester. Na displeji vidíte svou aktuální tepovou frekvenci, a podle ní můžete upravit intenzitu cvičení. Valná většina sporttesterů počítá také kalorie, některé i procento tuku ze spálených kalorií a mnoho dalších zajímavých údajů. Ty pak můžete využít k ještě lepší „optimalizaci“ tréninku, a tím i rychlejšího dosažení vašich cílů.

Sporttester dokáže měřit tep několika způsoby, nicméně pro sport je nejvíce používané měření tepu pomocí hrudního pásu.

Ještě se můžete setkat se sporttestery, které měří tep dotykem přímo na speciální ploše sporttesteru. Jednoduše přiložíte prst na určení místo na sporttesteru, a po 5 – 10 vteřinách se vám zobrazí aktuální tep. Tento typ měření však není vhodný pro dynamické sporty. Představte si jak si při běhu přikládáte prst na hodinky, než vám zobrazí tep. Navíc měření probíhá jen když se dotknete hodinek. Sporttestery tohoto typu jsou vhodné na turistiku.

Oproti tomu měření tepu s hrudním pásem má několik výhod. Hrudní pás měří po celou dobu, co jej máte připnutý na těle. Nemusíte nic mačkat. Data se přenáší do sporttesteru bezdrátově. Při cvičení tedy vidíte aktuální hodnotu tepu. Moderní hrudní pásy jsou pohodlné a příjemné na nošení. Po chvilce tréninku ani nevíte, že nějaký máte.

Měření tepu je velmi univerzální a není vázáno na určitý sport.
Sporttester využijete při běhu, na kole, na bruslích, běžkách, lyžích, ve fitku nebo klidně i na kajaku. Proto pokud nepotřebujete nic jiného, než měřit tep, můžete si vybrat prakticky jakýkoliv sporttester.

Pro ty, kteří chtějí více, si uvedeme pár modelových situací.

Jsem začátečník a chci levný a kvalitní sporttester.
Pokud nemáte kromě měření tepu a kalorií další požadavky, je pro vás v nabídce spousta sporttesterů, nicméně nejoblíbenější jsou tyto: Sigma PC15, Sigma PC25.10, Sigma PC9, Suunto M1, Polar FT4, Beurer PM26, Suunto t1c,Polar FT7.

Začínám cvičit a chci hlavně zhubnout.
Vám bychom doporučili sporttestery, které dokáží vypočítat i procento tuku ze spálených kalorií. Například model Polar FT7, který sice neumí měřit procento tuku ze spálených kalorií jako například Polar FT40 (a vyšší modely této řady), nicméně vám dokáže říct, jestli spalujete tuky, nebo už pracujete na zlepšení kondice.

Jsem běžec
Zde opět záleží na tom, co k běhání potřebujete. Pokud vám stačí měřit tep a čas, můžete si opět vybrat prakticky jakýkoliv sporttester.
Pro intervalový trénink doporučujeme pokročilejší sporttestery, které jsou pro intervalový trénink přímo vybavené –  Sigma Onyx Pro, Polar RS400, Polar RS800CX, Polar RCX5, Suunto t3d, Suunto t6d, Suunto t4d.
Pokud při běhu potřebujete měřit uběhnutou vzdálenost a rychlost běhu, pak si vyberte sporttester s footpodem. Jako nejlevnější varianta vychází Sigma RC 1209, která má krokoměr integrovaný přímo do hrudního pásu. Další dobrou volbou pak může být Garmin FR60, Suunto t3d running pack, Polar RS300X S1 a další sporttestery s footpodem.

Dělám více sportů a chtěl bych měřit rychlost a uběhlou/ujetou vzdálenost
Díky technologii GPS se dá měřit rychlost a ujetá vzdálenost prakticky při jakékoliv venkovní aktivitě. Nejste, jako u Footpodu (krokoměr), omezeni jen na chůzi či běh. Mezi nejznámější sporttestery s GPS patří modely značky Garmin. Nejdostupnějším sporttestrem s GPS je Garmin Forerunner 305, který má GPS integrovanou přímo v těle. Oproti tomu Suunto a Polar používají externí GPS moduly. Oblíbenými modely pak jsou Polar RS300X G1,Suunto t3d GPS Pack a další.

Jsem triatlonista
Triatlon, co se sporttesterů týče, je velmi náročný na funkce. Sporttester musí umět měřit tep ve vodě, musí umět připojit externí senzory jako je footpod a cyklistické senzory, a exportovat data do počítače. Základní problém je měření tepu ve vodě, na kterém si většina sporttesterů „vyláme zuby“. Ideálním sporttesterem pro triatlonistu je Polar RCX5, který byl přímo pro tyto účely vyvinut. Splňuje všechny výše uvedené podmínky, a navíc díky profilům (plavání, běh, kolo) umí spustit požadované funkce a senzory jen přepnutím profilu.

Jsem turista/horolezec
Jako turista, alpinista či horolezec jistě oceníte funkci výškoměru. Kombinace sporttester (tedy měřič tepu) s výškoměrem není příliš častá, a tak na výběr máte pouze pár modelu. Například Beurer PM 90, Suunto t6d, nebo Polar RS800CX. Nadmořskou výšku jsou schopné vypočítat také některé Garminy s GPS. Například Garmin Forerunner 410.
Pokud potřebujete spíše outdoorové hodinky s kompasem, barometrem, výškoměrem, a k tomu i měřit tep, pak je pro vás ideální volbou Suunto Vector HR.

Jsem cyklista
Pokud trávíte veškerý trénink na kole, a u jiných sportů sporttester nepoužijete, doporučuji zakoupit cyklopočítač s měřením tepu. Velmi oblíbené jsou Polar CS500, Sigma ROX 9.0 a jiné. Pokud ale nechcete být vázáni jen na kolo a raději chcete sporttester ve formě hodinek, opět máte na výběr prakticky jakýkoliv sporttester. Záleží pak na tom, co od něj očekáváte. Na kolo bychom vám doporučili tréninkovou sadu sporttesteru a cyklistických senzorů. Například Polar RCX5 Bike, Suunto t3d Cycling pack, nebo vyšší verzi Suunto t6d Cycling pack. Další možností je pak univerzálnější GPS. Nejste omezeni jen na kolo.

Pokud jste se v žádném z výše popsaných modelových případu nenašli, nebo si nejste stále jistí svým výběrem, neváhejte se zeptat v diskuzi.

624 komentářů u “Jak vybrat sporttester?

 1. Dobrý den, prosím Vás chci nějaký základní sporttester. Líbí se mi FT7. Cenou je ale o trochu dražší typ FT40 je v nich velký rozdíl? Jen v tom, že FT40 umí vypočítat z kalorií kolik to bylo tuku? Vyplatí se připlatit za FT40?

  • Hlavní rozdíl mezi FT7 a FT40 je v těch tucích, a také v tom, že FT40 má test kondice. Takže můžete sám sebe lépe sledovat, jak postupujete. A pak ještě pár další drobných odlišností.

   • Dobry den, rada bych zhubla. Dle Vašich rad jsem so vybrala Polar FT 40. Můj muz by ho také rad používal , ne k hubnutí, ale ke zlepšení kondice. Hodne jezdí na kole a inlinech, hraje hokej. Můžete nám prosím Vas doporučit nejaký typ, abychom se o nej mohli střídat? Děkuji Katerina

    • Polar FT40 je univerzální sporttester, takže jej můžete používat oba. Nicméně ne současně. Do sporttesteru zadáváte osobní data jako je věk, váha, pohlaví a podobně, ze kterých se pak počítají kalorie a další údaje. Takže pokud pak hodinky předáte manželovi, bude je buď muset kompletně přenastavit, nebo mu to bude ukazovat nesmysly.

 2. Dobrý den, chtěl bych sportestr pro fotbalový trénink dospěleho muže,který už se fotbalem jen baví,nic méně musí podstupovat trénink. Co by měl umět?
  Děkuji

  • Ono není důležité, co by měl umět sporttester pro fotbal, ale spíše které funkce potřebujete vy? Pokud vám stačí sledovat tep a počítat kalorie, pak bude stačit valná většina sporttesterů na trhu. Ale pokud potřebujete študovat svá data na PC, sledovat uběhnutou vzdálenost, nebo třeba intervalové časovače a odpočty, pak už je potřeba vybrat nějaký pokročilejší model. Zkuste trochu specifikovat, které funkce by jste využil.

 3. Dobry den
  rad by som si zaobstaral hodinky ako sporttester kvoli behu a bicyklu rozhodujem sa medzi tymito dvomi nieje mi uplne jasny rozdiel.
  Dakujem velmi pekne
  SIGMA-PC-15-11-Grey
  alebo
  SIGMA-RC-1209-Red

 4. Dobrý den,
  zajímalo by mě které sporttestery umožňují měření tepové frekvence pří plávání. Věnuji se horolezectví, ale rád trénuji v bazénu. Nejdená se mi o hodnocení mích plaveckých schopností, ale o hodnocení plavání jako AE tréningu. Ocenil bych i barometrycký výškoměr, ale takové modely jsou už jsou mimo můj finanční limit cca 5000,-. Vector HR asi tep pod vodou neměří?
  Děkuji

  • Dobrý den, Suunto má pod vodou problémy. Někomu to měří, někomu to neměří. Plavecké týmy používají Polar. V podstatě kterýkoliv aktuální model, mimo modely RS800, které používají jinou technologii přenosu signálu. Takže klidně Polar FT1 a podobně.

 5. Dobrý den,
  jsem začátečník běžec a chtěla bych sporttester, který by mi měřil spálené kalorie, tepovou frekvenci a hlavně uběhnutou vzdálenost a čas, za který jsem uběhla danou trať. Dívala jsem se na typ SIGMA-RC-1209-RED, ale jak jsem pochopila tento sporttester měří buď tepovou frekvenci nebo vzdálenost? Pokud jen to či ono, mohl byste mi poradit, který sporttetser by byl schopen měřit oboje a to do výše 2000 Kč?
  Děkuju

  • Dobrý den, měří samozřejmě obojí najednou. To není problém. Jinak jiný sporttester který zvládne měřit rychlost a uběhnutou vzdálenost s takovou cenou není.

 6. Dobrý den,
  chtěla bych Vás požádat o doporučení sporttesteru. Potřebuji ho hlavně na zajištění efektivity cvičení – ve fitness centru (posilování, nebo dynamické posilování, aerobik, zumba) a pak na inline brusle, jogging.
  Prostudovala jsem Polar FT80, který se mi zatím líbí nejvíc, a podle funkcí se mi zdá nejlepší.
  Měl byste nějaé doporučení, jestli jsem si vybrala dobře nebo je k dispozici i sporttester od jiné firmy, který by měl podobné funkce?
  Moc děkuji!
  Mirka Vrajová

   • Dobrý den,
    díky moc za reakci.
    Kdybych netrvala vyloženě na posilovně, ale stačilo by mi pokrýt ten zbytek, je tu nějaká alternativa kromě nižšího modelu FT40? Moc se neorientuji v ostatních značkách, proto se ptám.
    Děkuji!

    • Ono to není o sportu, jako spíše o funkcích. Běhat, bruslit, lyžovat, plavat můžete prakticky s kterýmkoliv sporttesterem. Záleží na funkcích, které pro ten sport potřebujete. Pokud chcete na inlajnech měřit rychlost a ujetou vzdálenost, potřebujete sporttester s GPS, pokud potřebujete například intervalové časovače, je potřeba sáhnout po běžeckém sporttesteru, který to umí.

     Pokud vám funkčně vyhovuje FT40, tak jej vemte. Celá řada FT je výborná. Alternativou může být například Suunto Quest, Garmin FR70. Ale pokud bych já osobně měl volit, tak bych sáhnul po něčem z řady FT od polaru.

     • Dobrý den,
      tak jsem tu zpět. Byla jsem si v jednom obchodě FT80 vyzkoušet, a nastal problém, protože hodinky jsou na moji ruku příliš velké, dámská varianta neexistuje :-(
      S výběrem mi moc nedokázali poradit, což bylo na autorizovaný servis trochu smutné, ale všimla jsem si tam modelu RCX3… takže už mám v těch funkcích zmatek.

     • Sporttesterů je sice široký výběr, ale pokud jste náročná na funkce, tak je pak složitější něco vybrat. FT80 jsou unisexové, nemají dámskou variantu. Pokud jsou vyloženě velké a na ruce vám plandají, pak to chápu. RCX3 je také velmi zajímavý univerzální sporttester. Ale nemá funkce do posilovny jako FT80. Při výběru je nutné si určit, které funkce potřebujete a které ne. Pak vám můžu něco doporučit.

     • Dobrý den, líbí se mi tyto hodinky do posilovny, ale zároveň bych je chtěl používat pro venkovní běh a proto bych chtěl GPS, ale zcela upřímně nechci mít externí GPS. Existuje varianta se zabudovaným GPS jako mají modely garmin, atd? Případně nějaký rozumný kompromis?

     • Dobrý den, integrovanou GPS mají pouze Garminy, případně Polar RC3. Jinak je všechno s externími moduly.

 7. Dobrý den,
  jste moc hodný. Potřebovala bych hlavně toto: automatické určení zóny tepové frekvence, hlídání této zóny (zvukem), analýza energetického výdeje a účinnosti cvičení, doporučení dalšího tréninku podle tréninkového plánu, paměť pro záznamy, základní funkce s GPS možnost jejího dokoupení (kvůli cyklistice, inline, běhání), kódovaný přenos, test kondice, sledování výsledků v PC.

  To právě podle mě splňuje FT80 i RCX3, jen názvy těch funkcí jsou trochu jiné. Tak se v tom ztrácím.

  Děkuji moc za Váš čas!

  • Dobrý den, do výběru ještě zařaďte Polar FT60, který je funkčně velmi podobný jako FT80, jen nemá trénink do posilovny. RCX3 je velmi zajímavý model, kde se kombinuje to nejlepší za řady FT s běžeckou řadou RS.

   FT60 jako jediný model z výběru nemá v balení připojení k PC (lze dokoupit za 1200 kč). Ale zase nabízí vyloženě dámské modely. RCX3 mi přijde nejuniverzálnější. Jinak funkčně jsou si velmi podobné a všechny splňují vaše požadavky.

 8. Dobrý den,
  hledám náhradu za zmizelý Garmin FR 305, který mi vyhovoval, jen výdrž baterie bych potřeboval delší. Využívám čas, km, dělení na úseky, rychlost aktual. i prům, snímání tepu, ve vyhodnocení snadný přenos dat, zobrazení grafů, stoupání, klesání, mapy.
  S pozdravem a děkuji
  M. Drásal

  • Dobrý den,
   pokud by jste nechtěl už Garmin, pak jedině některý z Polarů s novým GPS modulem G5. Tedy Polar RCX3 G5, Polar RCX5 G5. Jinak něco z Garminů – doporučil bych 310XT, a nebo z levnějších Garmin 110, 210 a podobně.

   • Děkuji za názor a odpověď. Garmin mě vyhovuje víc než Polar, který jsem používal dříve.
    Pěkný den Drásal

 9. Dobrý den! Potřebovala bych poradit s výběrem sporttestru. Nechci do něj investovat několika tisícovou částku. Účel za kterým ho kupuji je, že potřebuji hlavně zhubnout, spalovat tuky! Chodím dvakrát až třikrát týdně na spinning. Tam lze sice sportestry zapůjčit, ale nemají podstvícený displej, takže na to stejně vůbec nevidím. Díky za radu.

  • Dobrý den, na hubnutí bych doporučil Polar FT7. Není úplně nejlevnější, ale je to v podstatě nejlevnější rozumný sporttester na hubnutí.
   A co se týče spiningu, to není zrovna ideální aktivita na hubnutí.

 10. Dobry den,
  sporttester budu pouzivat na bezicim pasu, na orbitracku..
  Budou ho pouzivat dva lidi a kazdy by mel mit svuj profil. Jeden profil pro hubnuti, druhy pro lepsi fyzickou kondici..

  Tzh 2lidi a kazdy dva profily. Existuje takoveho neco ? :] dekujii

  • Dobrý den, bohužel o takovém sporttesteru nevím. Každý sporttester pracuje s daty uživatele (věk, váha, výška a podobně), a předpokládá, že ho bude nosit jeden člověk. Takže jedině dva sporttestery.

 11. Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, jaký je rozdíl mezi sporttestrem Garmin Forerunner 210 a dalšími typy Garmin Forerunner 210 HR Premium a Garmin Forerunner 210W HR Premium?
  Děkuji moc za odpověď. Lenka

  • Dobrý den, rozdíl je ve výbavě. Samotné číslo označuje samotný sporttester. Pokud je za číslem HR, znamená to, že v balení je hrudní pás. HR Premium znamená, že v balení je prémiový hrudní pás. W znamená Woman, neboli dámský model.

 12. Dobrý den,

  Chěl bych se zeptat, který ze sportesterů byste doporučil. Jedná se o můj první sportester převážně na běhání a jízdu na kole (Polar RS100 jsem vyřadil z důvodu špatného přístupu k baterii). Jedná se mi hlavně o to, jak markantí jsou rozdíly mezi těmito modely – i když jsem je porovnával na stránkách firmy, přeci jenom Vaše vysvětlení řekne víc. Jde mi hlavně o měrění tepu, signalizaci zón.
  Víceméně jsem už rozhodnutý jít do Polaru (Suunto M4 je nyní v akci, takže se cenou sníží k Polarům).

  Děkuji.

  • Dobrý den, za mě Suunto M4 vůbec ne. Vypadá namakaně, ale moc toho neumí. Testoval jsem M5, a byl jsem z nich neštastný. Rozdíl mezi FT4 a FT7 je, že FT7 lze připojit k PC, a navíc má funkci – bod energetického krytí. Kdy vám na displeji ukáže bod, do kterého ještě spalujete nejvíce tuky, a od kterého už jedete více na kondici.

 13. Dobrý den, prosím o radu – nehledám mraky funkcí, ale spolehlivý přenos „z hrudníku“ (asi digital či kodovaný?), předpoklad použití – universální pro efektivní budování kondice a to jak běh, jízdu na kole i plavání. Stačí měření tepu a nějaký pěkně čitelný údaj o spalování a režimu tepové frekvence. (Polar FT 40 či 300? alternativa Sigma?). Díky za radu

  • Sigma nemá žádnou alternativu s měřením tuku. Doporučil bych tedy Polar FT40. Polar Rs300x tuky neumí. Ještě je hodně zajímavý model Polar RCX3.

   • Díky, u té Sigmy jsem si nebyl jistý, zda by to nesplnila RC 1209 (nebo RC 14.11, ale tam si nejsem jistý s vodotěsností)…(?) I když primárně tuky nejsou důležité, spíše kondiční režim…

 14. Dobrý den, prosím o radu s výběrem běžeckého sporttesteru. Měl by mít funkce vzdálenost (ideálně možnost rozdělit si trasu na různě dlouhé úseky, které by hlídal akusticky. Tady řeším jeden problém, a to ten, že většina pro mne cenově dostupných sporttesterů vyžaduje nastavení délky kroku. Ten mám logicky jinak dlouhý, když vyklusávám, běžím úseky nebo sprintuju na stovce. Netuším, na jaké úrovni jsou snímače na nohu, ale pokud nějaký dokáže sám „vidět“ délku kroku, bylo by to perfektní :-), popř pokud by šlo např zmáčknutím jednoho tlačítka přepnout mezi režimem normální běh/sprint, taky by to šlo), dále rychlost (maximální, průměrná), čas (nevím, jestli taková fce existuje, ale bylo by fajn, kdyby uměl změřit čas, za který jsem uběhla daný úsek, plus samozřejmě celkový čas, stopky s mezičasy-těch nemusí být nutně moc), tepovou frekvenci (hlídání ideální TF-když bude moc malá/velká, tak by měl umět buď akusticky nebo aspoň šipkou na displeji upozornit), podsvícení, hodinky a aspoň základní vodotěsnost. Funkce, na kterých netrvám, ale byl by to fajn bonus-spálené kalorie a počet kroků. Dívala jsem se na Polar RS300X + SD, ale nejsem si jistá, jestli u něj jde nastavit více než jedna délka kroku. Cenově bych se ráda vešla do 5000, pokud to půjde (nevím totiž, o kolik cenu navýší kvalitní snímač na nohu). Moc děkuji za Váš čas i ochotu.

  • Dobrý den, krokoměry od Polaru a dalších větších značek nejsou jen jednoduché počítače kroků, ale jsou to pokročilé senzory (více než jen jeden), které snímají pohyb nohy, její zrychlení a podobně. Umí tedy spočítat i rychlý nebo pomalý běh. V ceně okolo 5000 by byl nejvhodnější právě RS300X. Nic rozumnějšího mě nenapadá :-)

 15. Dobrý den, prosila bych o radu jaký tip sporttestru si vybrat. Jsem 2 měsíce po porodu a ráda bych získala zpět fyzičku a shodila pupek. Zatím chodím 1x týdně na heat a denně jsem venku s kočárem v lese. Chtěla bych mít přehled o tepové frekvenci, abych věděla kdy spaluju tuky a přehled kolik toho ujdu. Třeba mi poradíte, které funkce by se mi hodily a jaký tip cvičení je nejvhodnější. Jen bojuju s časem a penězma:) Děkuju za radu. andrea

  • Dobrý den, záleží jak to s těmi penězi máte :-) Pokud vám stačí vědět, jestli se pohybujete ve správné zóně pro spalování tuků, tak bych vám doporučil Polar FT7. Pokud chcete znát nějaké přesnější čísla, pak by to byl Polar FT40 nebo Polar RCX3. No a pokud by jste chtěla mít přehled také o ušlé vzdálenosti, pak už jedině Polar RCX3 G5, nebo Polar FT60 GPS. Ale to už je cenově celkem vysoko.

 16. Dobry den,
  vybiram sporttester pro triatlon a nemuzu se rozhodnout mezi nasledujicimi: Suunto t6c nebo Timex t5k444. Mozna jeste Garmin 910XT nebo Polar RS800CX nebo Polar RCX5. Ktere z nich byste doporucil a ktere naopak ne? A z jakeho duvodu? Dekuji za odpoved, Dalibor Uhlir

  • Dobrý den, pro triatlon jsou určené Polary RCX5, Garminy 910XT. Jiné sporttestery nedokáží měřit tep pod vodou (respektive při plavání). Osobně mám nejraději Polary pro jejich civilní vzhled. Garminy jsou velké cihly :-). Jinak RCX5 je zajímavý také svými sportovními profily, které můžete přepínat při tréninku, a které umí spouštět a vypínat různé senzory. Například při plavání to je jen hrudní pás, při běhu se zapne footpod, na kole cyklo senzor, nebo GPS a podobně.

 17. Dobrý den,
  nejdříve díky za zajímavá srovnání i ochotu odpovídat na různorodé dotazy.

  Aktuálně mi pomalu dosloužili mé Suunto T4c, na Movescountu mám cca nějakých 350 záznamů, s hodinkami jsem maximálně spokojen, ale po pěti letech jsou dost opotřebené a už mi padá hrudní pás atp…

  Zjistil jsem, že Suunto již řadu T nevyrábí a nevím jestli jít do Quest nebo M5. Potřebuji sledovat aktuální kalorie, občas potřebuji čas na 1 kolo, používám je zejména na kolo a na běhání a přes zimu na kardio přístroje ve fitku. Aktuálně mám pamět na posledních 15 záznamů a vždy cca po 5-6 záznamech si to stánu do počítače, což chci držet.

  Který zvolit?

  Petr

  • Dobrý den, jako náhradu za T4C bych doporučil od Suunto jedině Questy. M5 jsou jen chudý příbuzný vedle t4. Questy oproti tomu kombinují to nejlepší z obou řad (M a T), a k t4 mají nejblíže. M5 naopak velmi daleko.

 18. Dobry den, vybiam si sportestr okolo 5 tis a libi se mi suunto quest ranning pack ale nevim zda neexistuje lepsi nahrada u polaru nebo garminu. potrebuju sportestr na behani, fitko, kolo, fotbal, takovy univerzal tedy spise pak na behani. Take me zajima zda je lepsi na mereni vzdaenosti a rychlosti food pod nebo gps.Cetl jsem ze s gps jsou problemy diky signalu, neni vsude a pokud neni na otevrenem miste a v hale jsou s tim probemy coz u food pod neni.

  Maji polary a garminy srovnatelne pc programy jako ma suunto movescount ? Je pry nejlepsi.

  Dekuji moc.

  • Dobrý den, rozdíl mezi footpodem a GPS je zde. Co se týče podobných modelů, tak Polar má Polar RS300X, nebo Polar RCX3 (ten je hodně zajímavý). Garmin má z běžeckých modelů Garmin Forerunner 70. Vyšší modely má už s integrovanou GPS.
   Co se týče aplikací, každý jak Garmin, tak Polar má svou online aplikaci. Podle mého osobního názoru má Suunto nejslabší online aplikaci. Je sice pěkná, ale funkčně nejslabší. Garmin i Polar je mají přibližně na stejné úrovni.

 19. Dobrý den, vybírám si sporttester pro tenis a nějaké další turistické využití.
  Jde mi o měření tepovky s akustickým upozorněním na maximální hodnoty.
  Netuším jestli by mi při hře také nepřekážel ten hrudní snímač a líbilo by se mi
  měření naběhané vzdálenosti. Veškeré aktivity provozuji venku, tak zvažuji
  spíš GPS než krokoměr.
  Můžete mi prosím poradit některý z modelů za rozumnou cenu ???
  Děkuji Jirka.

  • Dobrý den, pokud chcete měřit naběhanou vzdálenost při tenise, GPS vám k ničemu nebude. Vzhledem k technologii GPS a její odchylce by z toho nevypadávaly reálné hodnoty. To spíše z Footpodu, a tam to také nebude to pravé ořechové. Není tam totiž klasický pohyb, jako při běhu, ale různé úkroky a podobně, což by dost ovlivňovalo výsledek. Samozřejmě na měření vzdálenosti mimo kurt je GPS i Footpod v pohodě. Co se týče nějakých tipů, bez měření vzdálenosti bych vám doporučil například Sigma PC 15.11, Polar FT4. Z dražších pak Polar RS300X, Polar RCX3.

 20. Dobrý den,

  zajímalo by mne, jestli se dá tento typ: Sigma PC 25.10 použít pro plavání? Děkuji.

  • Dobrý den, plavat se s nimi dá. Ale pokud chcete měřit tep pod vodou, pak fungovat v 99% případů nebudou. Do vody na měření tepu doporučuji Polar FT1, Polar FT2.

 21. Dobrý den,
  potřeboval bych radu ohledně přenosu informací o tréninku do PC. Prosím, jaký by jste mi doporučil sporttester? U Polaru se mi nelíbí, že je potřeba si zakoupit mimo sporttester také chytrou věcičku za 1500,-, která přenos dat umožní… Jsem ochoten dát 3 000 – 4 000 Kč. Dostanu za tuto cenu kvalitní přístrojek?
  Mockrá děkuji :)

 22. Dobrý den.Chtěla bych přítelovi koupit k Vanocum sporttester,ale vubec se v nich nevyznam. Pritel chodi do posilovny, pripadne jezdi na kole. hledam vhodny sposttester zhruba do dvou tisic.Poradil byste mi,prosim?

 23. Dobrý den. Chci kupovat sporttester pro moji přítelkyni k Vánocům.Její hlavní činností je aerobic, zumba, bosu…. V létě zase spíš kolo,ale sporttestry s GPS se mi zdají větší (je drobnější postavy) a o dost dražší.Prosím o radu a příklady sporttestrů pro obě varianty,fitness a kolo. Moc děkuji

  • Dobrý den, nejde ani tak o sport, jako spíše o funkce které využijete. Pokud bych to vzal univerzálně, doporučil bych něco od Polaru z řady FT. Polar FT4, Polar FT7 a vyšší modely (FT40, FT60, FT80).

 24. Dobrý den,
  sháním nějaký tester pro všestrannou aktivitu, převážně ve fitku, ale i tak různě. Jsou pro mne důležité dva parametry. Měření tepu a přenos dat do PC. Budu data dále potřebovat, takže aby se je přístroj pamatoval. Ze sportů se věnuji všemu možnému, ale nepotřebuji GPS ani výškoměr. Dobré by bylo měření kalorií a tuků, signalizace překročení tepové hranice, měření intervalů. Kdyby byl schopný měřit i v bazénu, byl bych rád, ale nepotřebuji zase tester na triatlon s dalšími tunami funkcí jako vzdálenost, rychlost, připojení na kolo atd.
  Díky za radu.

 25. Dobrý den, hledám nějaký univerzální spottester (běh, kolo, lyže, fitness…), můžete mi prosím něco doporučit. Díval jsem se na polar RC3 GPS BIKE, polar RCX5 nebo Polar RCX3.

  Děkuji

  • Dobrý den, určitě Polar RCX3 GPS (využitelné na kole, běžkách, při běhu atd), v sadě BIKE chybí připojení k PC. RCX5 je už pak profi model pro triatlonisty. RCX3 je jeho odlehčená verze pro normální smrtelníky :-)

 26. Dobrý den, ráda bych si pod stromeček nadělila sporttester, ale nevim jaký. Využívala bych ho především pro kontrolu spalovací TF, spálené kalorie a ty ostatní fitnes ukazatele. Jde mi ale především o propojení sporttesteru a PC s aplikací v balení nebo zdarma na internetu. Ráda bych měla záznamy uložené v přístroji alespoň několik dní, abych každy den nemusela zapisovat stav do deníčku, ale měla celý den viditelný někde v aplikaci, případne i ve smartphonu. Je to vůbec reálné? Mám ráda, když můžu své výsledky analyzovat a to na úkor vodotěsnosti na plavání, GPS a podobných pro mě nepodstatných fcí. Pokud by se vešly do 2000, Ježíšek by byl nejspíš rád. Děkuji za radu. Denisa

  • Dobrý den, začnu od konce. V ceně do dvou tisíc bohužel sporttester s připojením k PC nemáme. Nicméně psala jste, že máte smartphone. Tak by se to dalo vyřešit Bluetooth hrudním pásem od Polaru, který se dá připojit k mobilu, a udělá z něj sporttester. Ale na plavání to není. Pak bych doporučil do dvou tisíc Polar FT4, který splňuje většinu požadavků + se s ním dá plavat.

 27. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, který z Vámi nabízených výrobků by byl vhodný pro hráče halových sportů-futsal,házená,florbal? Jde mi o to, aby mimo měření tepové frekvence se dal nastavit akustický signál při překročení určité tepové frekvenci a při jeho použití se daly získat i údaje o naběhané vzdálenosti. Děkuji za odpověď. Milan Češek

 28. Dobrý den, zakoupila jsem si Garmin Forerunner 110 jako variantu na behani, na brusle i na kolo.
  Uvazujeme o sporttestru i pro manzela, ale ten se zajima i o plavani. Tak se ptam, jestli by byl takovy sporttester, ktery by byl jako mam ja ted (s GPS) a jeste k tomu by s nim mohl jit do bazenu a sledovat svuj trenink tam?
  Dekuji moc za odpoved a radu. Eva

  • Dobrý den, Garmin má na plavání triatlonovou 910ku. Nicméně ve vodě GPS fungovat nebude. Pokud GPS není podmínkou, pak bych doporučil něktrý sporttester z Polaru. Například Polar RCX5, Polar RCX3, nebo fitness modely Polar FT4, FT7, FT40, FT60 či FT80. (K FT60 a FT80 lze připojit i GPS modul).

 29. Prima den,
  měla bych dotaz týkající se rozdílu mezi sporttestrem garmin 210 a 410, vyplatí se vyšší verze vzhledem k ceně? Chci zakoupit jako dárek manželovi. Je všestranný sportovec, hlavně běh, kolo, horská turistika.
  Díky, Zvažovala jsem i možnost Suunto t3d, s GPS podem, ale četla jsem vaše hodnocení online aplikací Suunta, takže z toho sešlo :-). Značka Polar se mi nelíbí designově. Moc díky
  Jindra

  • Dobrý den, začnu od konce :-) Design je jedna věc, funkčnost je druhá věc. Kolikrát má zákazník tak specifické požadavky, že i z těch 200 typů sporttesterů, které máme mu nakonec odpovídá jen jeden. Já vím že vzhled je důležitý, jde jen o nástroj. Co se týče t3d, tak to už se nevyrábí, a spíše než to bych doporučil Polar RCX3 v sadě s GPS. Integrovaná GPS v hodinkách jak má Garmin má své výhody, ale podle mého názoru více nevýhod.
   A teď k těm Garminům. Jde o to, jaké funkce využijete. Pokud vám stačí 210ky, není důvod kupovat 410. Pokročilejší sporttestery mají tolik funkcí, že normální smrtelník je vůbec nevyužije. Nakonec většinou člověk zůstane u dvou, tří funkcí.

 30. Ještě jednou dobrý den,
  jaká je tedy výhoda d aného modeluPolaru oproti podobným ve značce Garmin?
  Jindra

  • No měl jsem na mysli hlavně rozdíl v integrované a externí GPS. U integrované GPS je výhoda v tom, že máte řešení vše v jednom (byť velkém monstru). Nicméně hodinky pak mají krátkou výdrž baterie a je potřeba je nabíjet jako mobil. Navíc pokud vybijete baterku, máte po měření. U externího GPS modulu máte mnohem kompaktnější vzhled sporttesteru, kdy baterie v hodinkách vydrží klidně i dva roky. Měníte pak jen baterii v GPS modulu. Pokud se vám vybije baterie v GPS, měření aktivity pokračuje dále, jen bez rychlosti a vzdálenosti.

 31. Dobrý den,
  právě si vyhledávám vhodný sportester s tím, že primárně by měl být určen na rekreační běh – chtěl bych, aby měřil tep, rychlost, uběhnutou vzdálenost a případně měl i „tréninkový mód“ typově upozornění na určutou tepovou zónu. Z toho mi vyšlo jako idelní v poměru cena/výkon sigma rc 1209.
  Můj dotaz ale je, zda tento sporttester je vhodný i pro jízdu na kole (popř. spinining)? Zároveň i prosím o potvrzení či vyvrácení mého výběru…
  Děkuji.

  • Dobrý den, RC 1209 jsou vhodné na kterýkoliv sport. Jde spíše o to, že na kole nebo spiningu vám nebudou měřit ujetou vzdálenost a rychlost. Jinak veškeré ostatní funkce budou normálně fungovat. RC 1209 vám můžu určitě doporučit. Skvělý poměr cena výkon.

   • Prosím Vás ještě jeden dotaz ohledně Sigmy rc 1209…
    Jak je to u tohoto sportesteru s baterií? Dá se dobíjet? Kolik vydrží?

    Děkuji.

    • Baterie nejsou dobíjecí, ale jsou to klasické hodinkové baterie CR 2032. Hrudní pás pak používá CR 2450. Baterie vydrží podle použití, obvykle něco kolem roku.

 32. Dobrý den, ráda bych nějaký vhodný sporttester na běhání …
  základní požadavky : měření a hlídání optimální tepové frekvence pro hubnutí s akustickým signálem překročení hranice (nejlépe možnost zvolení z více zón – hubnutí/kondice), měření vzdáleností a rychlostí, spálených kalorií, z toho poměr tuků, podsvícení displeje
  pokud mě to finančně nezruinuje tak navíc : možnost přenosu všech dat do nějakého prográmku v PC s možností sledování a vyhodnocení tréninku a zaznamenávaných hodnot v rámci jednoho dne/běhu i v průběhu času
  a pokud taková možnost existuje tak bez hrudního pásu (manžel nemá rád ani přiléhavá trička, nevím, jak by hrudní pás snášel)
  Předem moc děkuji za případná doporučení.

 33. Dobrý den,
  prosím o radu. Chtěla bych koupit manželovi k Vánocům sporttester. Chodí pravidelně do posilovny,posiluje, běhá na pásu,jezdí na kole. Pravidelně hraje závodně tenis. Líbí se mi POLAR FT80,ale nevím, jestli je vhodný i na kolo a tenis.? Prosím, poraďte, který sporttester vybrat, aby měl co nejširší využití..Děkuji moc.

 34. Dobrý den,
  potřeboval bych poradit s koupí sporttestru. Chci ho koupit pro přítelkyni, která ráda běhá a jezdí na in-linech. Funkce, které by měl mít jsou: měření času tréninku, uběhnutou vzdálenost, tepovou frekvenci a spalování kalorií. Porovnával jsem Polar FT 15 a Sigma sport RC 1209, každému ale něco z požadovaných funkcí chybí. Děkuji za radu

  • Dobrý den, Sigma RC 1209 umí vše co požadujete. Jen měření rychlosti a vzdálenosti bude fungovat jen při chůzi a běhu. Jinak Polar FT 15 neexistuje.

 35. Potreboval by som sporttester urceny na aktivity beh a horska cyklistika. Pozadovane funkcie optimalna tepova frekvencia pre rozvoj kondicie popripade chudnutie, moznost nosenia ako hodiniek, export udajov do pc,meranie spalenych kalorii popripade rychlost a dlzka trasy tieto dve niesu nevyhnutne. Rozmyslal som nad modelom Polar RS 300X popripade Polar RS 300X G1 ale nakolko je to moj prvy sportester chcel by som opytat ktory model by bol pre mna najvhodnejsi teraz nemyslim len medzi tymi dvoma ktore som napisal.
  S pozdravom Jaro

  • Dobrý den, na běh je RS300X ideální. Pokud nepotřebujete měřit rychlost a vzdálenost, pak není třeba kupovat sadu RS300X G1, ve které je GPS modul. Další zajímavý model je Polar RXC3. Výhodou u něj je univerzálnost, a pokud koupíte v sadě s GPS, máte v balení také připojení k PC (což v sadě RS300X G1 není). Ze Suunta je pak zajímavý model Suunto Quest.

 36. Dobrý den,

  hledám nějaký sporttester, na běhání, který by uměl intervaly (hlídat čas i tepové pásmo). Nezajímá mě měření vzdálenosti.
  Můžete mi prosím něco doporučit ? Něco s GPS (kdybych to chtěl i na kolo) a něco bez GPS.

  díky

  Jirka

 37. Dobry den. Chcel by som Vas poprosit o radu.
  Potreboval by som sportester na behanie. Nejake tie skusenosti s behom mam ale niesom profesional (zabehol som niekolko polmaratonov).
  Uvazujem nad tymito modelmi: Suunto t1 , polar FT 4, polar RS 100 alebo mohli by ste mi popripade navrhnut inu alternativu?
  Medzi funkciami vyssie uvedenych sporttesterov som velky rozdiel nevidel, ale zaujima ma aj celkova odolnost, vydrz baterie, jednoduchost ovladania …
  Ktory z nich je najlepsi? Dakujem

  • Dobrý den, Polar FT4 je šikovný univerzální sporttester, ale na běh vám bude lépe sloužit RS100, který je přímo běžecký sporttester. Lepší variantou pak je Polar RS300X ideálně v setu s footpodem nebo GPS. Suunto T1 už se nevyrábí, a bylo srovnatelné s FT4. Na běh bych pak spíše volil Suunto T3C, které se ale také už nevyrábí.

 38. Dobrý den,můžete mi prosím Vás poradit s výběrem sporttesteru?Chtěl bych ho používat na běh,kolo,in-line.Potřebuji se zbavit tuků a zlepšit kondici.Jsem řidič komionu,tak pohyb nutně potřebuji:-).Rozhoduji se mezi Garmin Forerunner 210 HR Premium nebo Polar RCX3 G5.Nechtěl bych už ale dokupovat nějaké další čidla.U Polaru mě trochu vadí,že nekomunikuje v češtině.Který sportester by jste preferoval?Děkuji za radu.
  Martin Brablenec.

  • Dobrý den, pokud vám vadí absence češtiny a další čidla, pak tedy jedině Garmin. Já osobně bych šel do RCX3 G5. Už mi pár sporttesterů prošlo rukama, a Garmin mi příliš nevyhovoval. Ale jak se říká – 100 lidí, 100 chutí.

 39. Dobrý den,
  dostal jsem jako vánoční dárek BEURER PM90. Je pravda, že se mně zatím nepodařilo zprovoznit propojení s PC na třech různých PC a OS XP, VISTA. Komunikace hodinky – hrudní pás funguje dobře. Výrobky BEURER vůbec nezmiňujete. Je snad můj problém toho důvodem nebo proč? Děkuji za odpověď, ZK

  • Dobrý den, co se týče software, zkuste si stáhnout nejnovější verzi.
   Jinak Beurer příliš nezmiňuji, protože v levnějších kategoriích ho předčí Sigma, a v těch dražších zase Polar, Garmin, Suunto. Ale jinak nejsou vůbec špatné.

 40. Dobrý den,
  chtěla bych zkusit zaběhnout 1/2Maraton a líbí se mi Sporttester POLAR FA20. Myslíte si, že je to dobrá volba? Využívala bych ho při běžeckých trénincích. Nebo jaký Sporttester byste mi prosím doporučil. Je pro mě klíčové hlavně dobré měření tepu, měření vzdálenosti a podsvícený display. Jinak tomu nerozumím:) Investovala bych do toho max 2500Kč. Pokud nějaký sporttester s touto cenou existuje, budu vám velmi zavázána za odpověď:)
  Velmi vám děkuji za odpověď.
  Hezký večer

  • Dobrý den, v prvé řadě FA20 je aktivity monitor, a obsahuje jen základní krokoměr. Je to taková motivačka, aby se lidi udrželi v pohybu. Ale na běžecký trénink to vhodné není. Co se týče běžeckého tréninku, spíše bych doporučil univerzální Polar FT4. Bohužel měření vzdálenosti do 2500 Kč mimo Sigmu nikdo nenabízí. S měřením vzdálenosti jsou polary až od 5000 výše.

 41. Dobrý den, můžete mi prosím poradit s volbou sporttesteru? Vybírám takový, aby měl využití hlavně při běhu a turistice a zároveň měl ovládací jazyk češtinu? Ovládací jazyk jsem v popisu našla jen u některých vybraných druhů sporttesterů a tam čeština není. :-( Děkuji za odpověď D.

 42. Srovnání Garmin Forerunner 60W HR a Sigma RC 1209? Nemohu si vybrat. Bude využit hlavně při chůzi, běhu, in-linech, občas posilování, hlavně pro hlídání tepu. Při běhu by mě zajímala, rychlost, vzdálenost a čas, toto info není nikdy na škodu. Nebo by jste doporučil něco jiného?

  • Dobrý den, 60W HR neobsahuje Footpod, takže měřit rychlost při běhu neumí. Je třeba se podívat po vyšší sadě. Co se týče srovnání mezi FR60 a RC1209, tak garmin dává více údaju, a je lépe funkčně vybaven. Sigma je na tom lépe zase s cenou. Jinak ještě připomínka, Garmin FR60 je starý model, který se doprodává. Nástupcem je Garmin FR70.

 43. Koukám tedy na ten lepší model… Tedy pro chůzi, běh, in-liny, občas posilování, hlavně pro hlídání tepovky je tento model vhodný nebo by stačila nějaká slabší verze? Pořád platí, že mě při běhu zajímá rychlost, uběhnuté km a celkový čas. Co prosím znamená termín „V tělocvičně nebo na silnici“, to asi neměří rychlost i na kole? Kdybych si pak chtěla dokoupit Garmin USB ANT+™ Stick je funkční i pro MacBook a iMac?

  • Tak co se týče vhodnosti, určitě je garmin vhodný pro různé sporty. Nicméně FR70 se neprodává v sadě footpodem (a aktuálně jej nelze ani zvlášť dokoupit, protože není v nabídce Garminu), takže měření rychlosti a vzdálenosti nebude fungovat. K měření potřebuje Garmin bezdrátový senzor na botu. Co se týče kola, tak footpod je krokoměr, takže je závislý na pohybu a dopadu nohy při běhu. Na kole nefunguje.
   Software od Garminu podporuje i Applíky.

 44. Dorby den,
  Porteboval by som sporttester na behanie, do fitka na pas a na cvicenie, plavanie. Moje poziadavky su zhruba taketo: aby sporttester nerusili okolite signaly(naprilkad ine sporttestery), spolahlivo meral tepovu frekvenciu, stopky, vyhodnotenie jetnotlivych zon pocas dlzky treningu+cas v nich straveny, aby bol z kvalitnych materialov. Sporttester budem vyuzivat na vykonnostny sport. V ramci mojej cenovej relacie som sa pozeral na Garmin FR70, Polar FT1, FT2, FT4, FT7, RS 100.

  • Dobrý den, co se týče vašich požadavků, tak přichází v úvahu Polar FT4, Polar FT7. U RS100 si nejsem jistý jak na tom s plaváním.

 45. Dobrý den, sháním optimální sporttester na běhání.
  Co od něj požaduji?
  - Kódované měření tepové frekvence
  - Možnost individuálního nastavení zón srdečního tepu a možnost jejich zablokování při tréninku + signalizace při nižší/vyšší frekvenci
  - Možný přenos a analýza dat v PC
  - Intervalový trénink – možnost nastavit dva časové úseky opakující se podle celkového počtu intervalů

 46. Dobrý den pane Tajduši. Mohl byste mi poradit s výběrem vhodného sporttesteru, pro fotbalový trénink (zejména kondiční přípravu), rekreakčí běh a jízdu na kole? Co od něho požaduji: možnost nastavení zón TF při treninku (optimální udržení ve vybrané zóně tepové frekvence – se zvukovým efektem stavu mimo hranice), měření rychlosti a vzdálenosti, možnost připojení k PC…ze zběžného prohlédnutí nabídky trhu se mi zamlouvá sporttester Garmin forrunner 110 hr premium (nejsem si jistý zda splňuje mé představy o měření TF (viz. psáno v závorce) – splňuje tento sporttester výše uvedené požadavky či nikoli a jaký sporttester byste mi doporučil? Maximální cena do 5.000,-Kč. Děkuji Vám, Pavel

  • Dobrý den, na vaše potřeby je určitě nejvhodnější sporttester s GPS. Garmin 110 splňuje výše popsané parametry, z ostatních značek bych doporučil například Polar RCX3, Polar FT60, Polar RS300X, nicméně ty v kombinaci s připojením k PC a GPS vycházejí přes 5000 Kč.

 47. Dobrý den,
  prosím o porovnání sporttesterů Polar RS300X a FT60.U obou je možné dokoupit GPS modul a nožní snímač.Chtěl bych ho převážně používat na běhaní, kontrola zlepšování kondice.Zatím nemám žádnou zkušenost se sporttestery, ale Polar mi přijde jako jistá volba.Zaujal mě také sporttester Sigma 1209 (cena, výkon).Zajímal by mě Váš názor, který z těchto sporttesterů by jste mi doporučil.

  Předem děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, rozdíl mezi RS300x a FT60 je hlavně v určení. FT60 je fitness model s univerzálním použitím a je také ideální na hubnutí. RS300X je oproti tomu běžecký model, který má navíc zase odpočty, mezičasy a podobně. A chybí mu zase měření tuků a podobně. Sigma 1209 je hodně oblíbená a povedená. Je tam sice nižší přesnost oproti Polaru, ale není to tak markantní, aby to dohnalo cenový rozdíl. Pokud chcete běžecký sporttester, běžte do 1209 nebo RS300X. Pokud chcete univerzální sporttester s měřením tuku, pak FT60. Ale mrkněte také na Polar RCX3, je to takový mix FT60 a RS300X.

 48. Dobry den, ktory model by ste odporucili na trening na trenazeri doma a sporadicky na beh. Model FT4 ma funkciu automatickeho vypoctu maximalneho tepu. Model FT7 ma tiez danu funkciu? Rozmerovo vyzera Sigma 15.11 podstatne vacsia. Ake su rozmery danych modelov? Dakujem

  • Dobrý den, určitě Polar FT4 nebo FT7. FT7 umí to samé co FT4, plus má navíc ukazatel, jestli při cvičení spalujete tuky, nebo už zlepšujete kondici. Polary jsou menší než sigmy. Ale na malé, i na velké ruce vypadají dobře.

 49. Dobrý den,

  chtěla bych Vás požádat o radu. Začínám cvičit, ale problém je v tom, že nevím zda cvičím správně a z tohoto důvodu mi byl doporučen sporttester, o kterém já skoro nic nevím. Doma cvičím stylem sedy-lehy, zkracovačky a další internetové tipy, kromě toho v létě jezdím na in-linech, občas chodím plavat, v zimě se věnuji snowboardu a mám v plánu nějaké fitness centrum ať už posilovnu nebo kruhový trenink, body stylling, aerobic a do budoucna chci začit běhat. Pro mě je asi zásadním důvodem zpevnění těla, hubnutí a mít opět nějaký koníček.

  Viděla jsem recenze na sporttester Sigma Pc 15, který vypadá v celku dobře a pro mě předeším cenově dostupně. Mohla bych Vás prosím požádat o nějaký tip, nebo radu jako na něj. :)

  Předem moc děkuji.

  S pozdravem S.

  • Dobrý den, pokud už nemáte se sporttestery nějakou zkušenost, asi vám v posilovně a domácí cvičení moc nepomůže. Tam by vám pomohl jen Polar FT80, který ale v jiných cenových sférách. Jako začátečníkovi bych vám doporučil Polar FT7, který vám při cvičení přímo na displeji ukáže, jestli spalujete převážně tuky a nebo už zlepšujete kondici. Sporttester bych ze začátku doporučil používat na delší aktivity na cardio strojích (elyptical, běžící pás, cyklotrenažér a podobně), případně na kole, delších procházkách a podobně. Tam se dá totiž tep udržet na potřebných hodnotách celkem snadno. V posilovně vám naopak při cvičení lítá tep nahoru a dolu, a jako začátečník budete mít problém z toho cokoliv vyčíst.
   Také doporučuji mrknout na můj článek o zónách tepové frekvence.Tam zjistíte, v jakých zónách se máte pohybovat pro splnění vašich cílů. Jinak pokud vám nebude něco jasné, určitě se na mě obraťte (ideálně do mailu).

 50. Zdravím Vás,
  aky je najpodstatnješí rozdiel medzi POLAR FT4 a POLAR FT7.
  Polar FT7 ak som to pochopil dobre určí fitness a fat burn zonu podla aktualneho tepu? A pri modeli FT4 to rata na zaklade veku?
  Potrebujem tester predovsetkym na FAT BURN.
  Este zvazujem moznost SIGMA 25.10 alebo 15.11
  Dakujem za radu
  stefan

  • Oba jsou to naprosto shodné modely s tím, že FT7 umí navíc právě určit aktuální hranici pro spalování tuků. Zóny si nastaví oba automaticky podle údajů, které do hodinek zadáte. Pokud chcete spalovat tuky, doporučuji právě FT7, nebo ještě lépe Polar FT40. Sigma umí nastavit zóny (jako většina sporttesterů) podle maximální tepovky. Ale polar nabízí funkce navíc. Nehledě na kvalitu.

 51. Dobrý deň. Prosím o zhodnotenie rozdielov a možností POLARu FT 60 / Suunto M5. Prvotný cieľ je – hubnutí na kardio strojoch, ale časom aj iné ( inline, bike ) Zaujma ma ktorý viac dokáže, jednoduchšie sa ovláda, ktorý má lepší hrudný pás. Aj ktorý z nich je na základe vložených údajov resp. nejakého testu, ktorý vykoná prístroj presnejší – myslím čo sa týka sledovania zón TF. Ďakujem.
  V.

  • Dobrý den, Suunto M5 ne na tom o kus hůře, než FT60. M5 jsou velmi funkčně jednoduché, a moc vám toho neřeknou. FT60 jsou ve srovnání s nimi mnohem vyspělejší a nabízí mnohem více funkcí k hubnutí. Od testu kondice až po sledování spáleného tuku. Ovládání mi přijde jednodušší u Polaru, ale to je čistě subjektivní. Hrudní pásy mají podobné. Výhoda u polaru je, že těla se nedotýká kromě spony prakticky žádný plast. Jen textilní pás. Co se týče přesnosti údajů, řekl bych že na tom bude lépe Polar. Ne že by měřil přesněji, ale sleduje více údajů, a tím podle mě nabídne přesnější (individuálnější) údaje.

 52. Dobrý den,
  chtěla bych Vás poprosit o radu. Chtěla bych si pořídit sporttester cenově tak cca 3000Kč. Nejvíce používaný na běh,jako malá kontrola na in-liny a popřípadě kole. Nepotřebuji to na spalovaní tuku ale jako kontrolu zatížení (zvládla jsem si při běhu způsobit únavovou zlomeninu a nerada bych to zopakovala…) Docela se mě zalíbila funkce Fitness Test u POLAR RS300X, jinak bych uvítala propojení s PC (pokud možno nějakou snadnou možností záznamů), časy strávené v jednotlivých zónách, na vzdálenosti a rychlosti mě zas až tak nezáleží (radši upřednostním kvalitnější záznamy). Nezakládám si na tom jestli je dámský, akorát by nemusel být nějak moc velký. Líbila se mi i Sigma RC 1209,Sigma Onyx PRO nebo POLAR RS300X (ale netrvám na nich). Jde něco takového vybrat v takové nízké ceně? :-) Předem děkuji za Váš čas :-)

  • Dobrý den,
   Polar RS300x je výborný běžecký sporttester, a určitě jej doporučuji. Pro Sigmu 1209 pak hovoří výborný poměr cena/výkon. Onyx Pro už se nevyrábí. Jinak ještě zkuste mrknout na Polar FT4, je to velmi oblíbený, univerzální model. Nemá sice mezičasy, odpočty a další běžecké vychytávky tak jako RS300X, ale i tak je hodně povedený.

 53. Dobrý den,
  chtěla bych vás poprosi o radu, jaký je rozdíl mezi Polar ft 60 s gps nebo Garmin forerunner 110 s gps?
  Chtěla bych ho hlavně na běhání, abych věděla, jakou vzdálenost jsem uběhla, ale nikde jsem se pořádně nedočetla, jaký je mizi nimi rozdíl ve funkcích? Samozřejmě bych chtěla základní funkce, měření tepu, kalorií, uběhnuté vzdálenosti, procento tuku, a upozornění na vyšší tepovou frekvenci … A teď když čtu váš poslední příspěvek, tak jsem se už zamotala úplně, protože také doporučujete Polar RS300X… :)
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,
   Garmin je podle mě více běžecký sporttester, Polar FT60 je pak spíše na fitness a hubnutí. Umí procento tuku, fitness test a podobně. Ale zase nemá běžecké funkce, které má garmin. Garmin má GPS integrovanou v těle hodinek (což je podle mě spíše nevýhoda) a Polar to řeší externími moduly. Další důležitý rozdíl je, že garmin po připojení k PC umí vykreslit mapu, kudy se běželo. To Polar neumí. Ten využívá GPS modul jen pro měření rychlosti a vzdálenosti.

   Polar RS300X je opět bežecký sporttester. Neumí tuky.

   • Dobrý den, nevím jak je to s Polar modelem FT60, ale já vlastním RCX3 a tam při použití GPS v pc mapu vykreslit umí (google maps). Problém je jedině ten, že neumí (zatím) převýšení.

    • FT60 to právě neumí. Jde o to, že FT60 používá starší GPS modul G1, kdežto RCX3, RCX5 a tuším že i RS800CX používají nejnovější modul GPS G5, který právě už zvládá zaznamenávat i trasu.

 54. Dobrý den, měl bych zájem o koupi sporttesteru. Hledám nějaký levný s ukazatelem spalování tuků. Cena tak 1 000,- max do 1 500,- Kč. Předem děkuji za odpověd.

 55. Dobrý den, chtěl bych si pořídit sporttester a chtěl bych vás poprosit o radu jaký koupit. sporty: kolo, běh, běžky, fotbal, squash, občas fitko a horská turistika. Jde mi o tyto funkce: tep, ukazatel spalování kalorií, ukazatel spalování tuků, výškoměr, ujetá a uběhnutá vzdálenost, dobrý hrudní pás, vykreslení mapy kudy se běželo nebo jelo na kole, upozornění na vyšší tepovou frekvenci a optimální udržení ve vybrané zóně tepové frekvence – se zvukovým efektem. Jo a málem bych zapomněl – odečet vzdálenosti do cíle. Děkuji za odpověď a váš čas :-)

  • Dobrý den, ještě že nejste moc náročný :-)
   Nejblíže se vašim požadavkům blíží Polar RCX3 G5 nebo triatlonový RCX5 G5, ale ten odečet vzdálenosti asi nehrozí. To jedině u dražších Garminů, které umí i navigovat na určený bod. Tam by už ta vzdálenost byla reálná.

   • Děkuji, ještě by mě zajímalo zda je u těchto modelů výškoměr? Pokud ne tak jaký jiný model by jste doporučil. To odčítání vzdálenosti bych mít nemusel. :-)
    Děkuji

    • Výškoměr nemají. Garmin si nadmořskou výšku určuje podle GPS. Polar má jediný model s výškoměrem Polar RS800CX.

 56. Dobry den, poohlizim se po nejakem sporttesteru a zalibil se mi Polar FT80. Libi se mi jeho funkce a i cena je celkem prizniva. Nasel by se popripade nejaky, ktery ma krome zvukove i vybracni signalizaci? Rad pri behani ci cviceni posloucham hudbu, coz zvuk sporttesteru zrejme prehlusi. Dekuju moc za pripadne rady a namitky.

  S pozdravem Karel O.

  • Dobrý den, Polar FT80 můžu jen doporučit, sám jsem jej používal a byl jsem maximálně spokojený. Co se týče vibrací, nevím o žádném sporttesteru, který by je měl. Takže s tímto vám bohužel neporadím.

 57. Dobrý den,
  rozhodla jsem se pořídit sporttester a po tom všem co jsem tu pročetla mě zaujal Polar FT60, jelikož je víc uzpůsoben na sledování hubnutí, než FT40 (kdyžtak mě prosím opravte :)). Chtěla jsem se zeptat, jestli je tester funkční i bez Flowlinku. Je nutné propojovat ho s PC? Nechce se mi dávat dalších 1300,- za krabičku k počítači. :) Omezí to jeho funkce nějak zásadně? Popřípadě, je nějaká alternativa sporttesteru vhodného „na hubnoucí účely“, kde se propojení s PC nemusí přikupovat zvlášť? Děkuji!

  • Dobrý den, Polar FT60 je téměř totožný s FT40, má jen více funkcí. Zásadní rozdíl je v tom, že FT60 umí pracovat s dalšími senzory, jako je GPS, Footpod a podobně. To FT40 neumí. Dále pak má Polar FT60 motivační program STAR. Po zadání cílů a frekvence cvičení vám hodinky zobrazují motivační zprávy a týdenní hodnocení. Pokud vám jde o hubnutí, myslím že si klidně můžete pořídit Polar FT40. Jinak další alternativou může být Polar RCX3.

   Co se týče připojení k PC, není to nutné pro fungování hodinek. Ale je to vhodné pro další motivaci. Neboť data se nahrávají do online aplikace, kde se vám vede tréninkový denník, můžete tam detailně pitvat své výsledky a podobně :-)

   • Jasně, chápu :) A nějaká alternativa od jiné značky, která by taky měřila nejen kalorie ale i pálení tuků, by tam nebyla? V podobné cenové relaci jako tyhle Polary :)

    • No v podstatě ne. Suunto tuky neumí, Garmin taky ne. Umí to jen Polar a Beurer. Ale jestli vybírat mezi Beurerem a Polarem, tak určitě Polar.

 58. Dobrý den,
  sháním dámský sporttester. Pročetl jsem si diskuzi a je to velmi poučné ale je toho strašně moc :) Takže bych též chtěl prosím Vás poradit.Chtěl bych aby měl hlavně:ukazatel spalování kalorií, ukazatel spalování tuků,ujetá a uběhnutá vzdálenos.Prostě aby byl na hubnutí a do 5000 Kč.

  Vybírám mezi těmito- Polar FT7, FT80, FT60 , FT40 a asi nejlepší je RCX3,co myslíte?Nebo by jste mi doporučil nějaký jiný?
  Děkuji.

  • V prvé řadě je potřeba se podívat na něco s GPS. Jenomže sady s GPS začínají u polaru přes 5500 Kč. Jako alternativa může sloužit Garmin 110 HR, Garmin 210 HR. Nebo novinku Garmin 10.

   • Děkuji, jo omlouvám se,myslel jsem bez ujeté a uběhnuté vzdálenosti…

    To by odpovídal ten RCX3,že?

    • Určitě. Ale ani s FT40, FT60 neuděláte chybu. RCX3 je multisportovní, FT40, FT60 jsou fitness modely. Pokud plánujete běhat, pak RCX3, pokud spíše cardio, posilovna a podobně, doporučil bych spíše něco z řady FT.

     • Přikláním se radši k RCX3 ale ještě nejsem 100% rozhodnut, je v něčem horší než FT60 ?(respektive v čem je jiný,který by jste mi Vy doporučil?)
      RCX3 má funkce:ukazatel spalování kalorií, ukazatel spalování tuků,že?

 59. dobry den.
  som trener a potreboval by som monitorovat tepovu frekvenciu u mojich cvicencoch pocas treningu, nieco co by mi zobrazovalo aktualne hodnoty priamo na tablet. dosah cca 15 metrov, pocet cvicencov cca 10. viete mi odporucit nejake vhodne riesenie?

  • Dobrý den, Polar i Suunto nabízí týmová řešení pro měření tepu. Není to levná záležitost, ale nejsem si jistý, jestli pracují s tabletem. Napište mi prosím na , a pořešíme to blíže. Díky.

 60. Dobry den, lze kvalitne a plnohodnotne nahradit hodinkovy sporttester alternativou telefon-aplikace-hrudni pas? Jedna se o Polar FT80 – posilovani, beh – hubnuti a zlepsovani kondice. Vlastnim mobilni telefon s androidem a cena 5000 za FT80 a cca 2500 za hrudni pas + aplikace mi prijde privetivejsi a hlavne kvalitnejsi a prehlednejsi zobrazeni v mobilu. Dekuju za pripominky a rady

  • Dobrý den, u těch mobilů je to těžké. Hrudní pás sice vyjde na rozumný peníze (do dvou tisíc), nicméně zbytek záleží na aplikaci, kolik je z toho schopna vycucat dat. Obvykle to moc není. Ve srovnání s FT80, který v balení obsahuje hrudní pás a připojení k PC, máte hodně našlapaný sporttester. Je to asi jak porovnávat Polar FT1 a Polar FT80. Byť uznávám, mobil má navíc GPS.

   • No tak tomuhle srovnani si dovolim oponovat, sporttester nikdy nebude mit kvalitu zobrazeni jako smartphone (barvy, rozliseni, velikost displaye) a ani vykonove se mu nemuze rovnat. Kde vsak ztraci mobil je prave software – nevim zda je nejaky srovnatelny s tim co je ve sporttesteru. A hlavni vyhoda UNIVERSALNOST – osobne mobil vyuzivam k mnoha dennim cinnostem takze pridat mu funkci sporttesteru je pro me zn. IDEAL :-) a nemusim sebou tahat kram navic (hodinky nenosim). Pokud ale takovy software pro chytre telefony (android) neni (pro Iphone je tohle http://www.polar.com/beat/) tak se budu muset smirit s dalsim „kramem“ penezi navic :-) jeste dotaz, pro muj ucel FT80 nebo neco z rady RCXX? Na GPS a ostatni srandy kaslu, jde o ovladani, mereni tuku a kalorii, presnost, rychlost, citelnost displaye

    Dekuju moc a omlouvam se za dlouhosahly komentar :-)

    • Dobrý den, také si dovolím oponovat. Neřešíme televizi, kde je kvalita obrazu a velikost přínosem, ale o sporttesteru, na který při tréninku párkrát mrknete. Řeším právě to, co ze sporttesteru dostanete za data. Co se týče smartphone + BT hrudní pás, cenově to není zrovna levná záležitost, a řekl bych, že se klidně může rovnat FT80. Ano, má výkon, má GPS, má velký displej, ale pokud z něj dostanete jen záznam trasy a počet spálených kalorií, je to trochu málo v porovnání s Polarem FT80. Polar FT80 vám v posilovně řekne, kdy můžete provést další opakování, řekne vám, kolik tuků jste spálil, bude vás motivovat motivačními zprávami, změří vás testem kondice, atd atd atd. Po připojení k PC pak v deníku máte detailní grafy u každého opakování, každé akce a podobně. Tohle prostě z mobilu nedostanete. Já nechci nijak hanit jedno nebo druhé řešení, testoval jsem obojí a každé má svoje výhody i nevýhody. Ale každé je vhodné na něco jiného.
     Pokud vám stačí kalorie, čas a rychlost, a ještě k tomu máte smartphone, pak bude dokoupení hrudního pásu skvělá volba. Ale pokud chcete od toho více, pak vám mobil stačit nebude. A to vůbec nemluvím o tom, že pokud se vydáte na nějakou delší tůru, GPS vám mobil vytříská během pár hodin. A pak máte po datech úplně. Sporttester vám poběží dál, ikdyž se GPS vybije (což se stane později než u mobilu).

     • Tahle debata se mi zacina libit :-) Takze pevne rozhodnuti – jdu do sporttesteru!!! Ted jen otazka zda FT80 nebo je v cenove relaci do 6000,- neco lepsiho :-) chci z toho vytriskat maximum – coz ocekavam jak od sebe tak od sporttesteru ;-)

     • FT80 je nejvyšší model FT řady, se speciálními funkcemi do fitka. Ale zajimavý je také multisportovní Polar RCX3.

     • Ja se teda v tech funkcich moc nevyznam…a FT80 mi prijde lepsi

 61. Dobrý den,
  nejdříve bych se zeptal, proč není spinning dobrý na hubnutí. Chápu správně, když dosáhne moje tepová frekvence 60 – 70% mého maxima, odbourávám tuky, když tep. frekvence dosáhne rozmezí 70 – 80% mého maxima, zvyšuji kondici, proč tedy není dobrý spinning na hubnutí? Obou frekvenčních rozmezí jsme schopný na kole, rotopedu, spinningu dosáhnout. Vybírám sporrtester, který využijí na kole, in-linech, možná i při běhání, pokud se naučím běhat tak, aby mě to bavilo :-) Docela sympatické testery jsou od Sigmy PC 15.11 a Sigma RC 1209. Jaký je mezi nimi rozdíl, kromě měření rychlosti a vzdálenosti? Navíc, pokud bych si vybral RC1209 tak rychlost a vzdálenost mi to na kole nebo in-linech nezměří, jen při běhání, předpoklám.
  Rád bych si udělal přehled o tom, jaké sportovní aktivity jsou na co vhodné, jak je správně provozovat, jak intenzivně a jak často, abych byl schopný s relativní lehkostí uběhat 90 minutové utkání v halové kopané. Od mala jsem hrával fotbal, ale dlouhé roky jsem dá se říct téměř nesportoval, nepravidelně se projedu na rotopedu, v létě na kole, jelikož chodím do práce, která mě docela unavuje tak se k té pravidelnosti nemůžu dokopat.Nedávno jsem byl v hale na fotbale a snad po 45 minutách jsem myslel, že mě odnesou na nosítkách, už ani nevím, jestli byl problém s dechem, ale cítil jsem velkou slabost v nohách, až se mi chvílemi podlamovaly. Docela frustrující, když jsem byl kdysi zvyklý na jiný standard.Rád bych s tím něco udělal, ale nechci sportovat na úkor zdraví, proto mě zaujal myšlenka, sportovat na bázi měření tepové frekvence. Kdybyste měl pro mě nějaké zdroje informací na téma, jak efektivně a zdravě sportovat, v jakých dávkách budu rád.

  Hezký den

  • Dobrý den, osobně jsem na spinningu nebyl, ale co chodili známí, tak byli dost vyflusnutí a hodně si mákli (beru spinning s trenérem, ne domácí rotoped). Což znamená, že se pohybovali ve vysokých tepech, kde se spaluje minimum tuků. Tuky se odbourávají nejvíce (až 60% ze spálených kalorií) někde kolem 60 – 65% maxima. Což se u normálních smrtelníků děje při rychlejší chůzi. Při vyšších frekvencích klesá poměr spáleného tuku. Tedy čím vyšší frekvence, tím méně spálíte tuků.
   Co se týče rozdílů mezi těmi Sigmami, tak 1209 měří rychlost a vzdálenost při běhu. Jen při chůzi a běhu. Jinak jsou celkem podobné.
   Co se týče toho fotbalu, tam je potřeba trénink. Navíc jak píšete, máte ještě náročné zaměstnání, o to více jste unavený už na začátku tréninku. Tam bych začal spíše pomaleji. Pokud máte doma rotoped, doporučuji 45 minut – hodinku tréninku, a pohybovat se okolo 60 – 70%. A na tom fotbale si tak nenakládat. Po čase se to určitě zlepší. Ale pokud to bude nárazové (třeba jednou za dva měsíce) tak se to jen tak nezlepší :-)

 62. Dobry den, zakoupil jsem sprottester Suunto M5, zadal jsem data a program nastavil na „weight“ jenze mi to doporucuje tepovou frekvenci v rozmezi 144-154HR coz je 70-80% moji HR max, coz se mi nezda.
  Napada me jedine, ze jsem nastavil moc nizkou klidovou HR(zmereno 60HR), beru leky na snizeni tlaku, mozna by to chtelo nastavit vyssi hodnotu?
  Abych se dostal na tech cca 140-150HR musim bezet klusem.
  Jeste me napadlo, jestli neni program nastaveny tak, aby clovek nejdriv nabral nejakou fyzicku, nez zacne s hubnutim, ale to mi prijde divny ;)

  Diky za radu

  • Dobrý den, třeba M5 pochopily weight, jako že chcete nabrat :-)

   Ale teď vážně. Co se týče té frekvence, tak samozřejmě i v těchto hodnotách shazujete tuk, sice ne tolik jako při nižších frekvencích, ale shazujete. Těžko říct, jak mají Suunta nastavený hubnoucí program. Možná Suunto zvolilo nějaký optimální poměr mezi tukem a kondicí, aby vás to připravilo na další cvičení. Jinak já právě M5 měl, a byl jsem z nich dost nešťastný.

   • Diky za odpoved ;)

    Mne popravde M5 zatim vyhovuje jednoduchosti, prehlednosti a bezproblemovosti, funkce co umi mi zatim staci, ale moznosti nastaveni je minimum to je fakt a Polary za stejnou cenu jsou koukam o dost vybavenejsi :(

    Zkusim jeste 2-3 tydny jet podle planu a pak se uvidi, mozna bude stacit drzet se spis spodni hranice doporucene tepove frekvence, pripadne zkusim nejaky jiny plan z movescount.com

    • Souhlasím s vámi, že jsou jednoduché, přehledné, bezproblémové a minimálně nastavitelné. Nicméně na mě až příliš jednoduché. Ale jejich primární určení je právě pro lidi, co nechtějí nic řešit. Prostě zapnout sporttester a cvičit.

     Vyzkoušejte. Otázka je, jestli za dva až tři týdny pokročíte tak, aby jste zaznamenal změny. Uvidíte sám. Ať se daří.

     • Dobry den,

      tak po 14dnech mam o 2,3kg min, takze program M5 asi bude nastaveny dobre. Normalne bych to bral s rezervou, ale od listopadu byla moje vaha prakticky totozna 83kg.

      Odcviceno celkove 7h, 5200kcal pri prumeru 150HR(snazim se drzet horni doporucene hranice) + jsem prakticky uplne omezil vysokokaloricke jidlo, hlavne rohliky, limonady a cokoliv sladkeho.
      Ja uz jsem teda predtim cvicil cca mesic bez sporttestru, hlavne kliky drepy, sklapovacky vsechno cca 50x denne, ale nezhubl jsem nic i kdyz fyzicku jsem si zlepsil, chce to proste behat a zpotit se, tomu se clovek proste asi nevyhne ;)

      jeste jednou diky

     • Dobrý den, jsem rád, že vám to funguje, přesto bych úspěchy nepřikládal sporttesteru, ale spíše změně stravy. Změna stravy i bez cvičení dokáže hodně. Já jsem byl schopný shazovat 3 kg týdně bez cvičení.
      Viz super knížka – http://www.melvil.cz/kniha-ctyrhodinove-telo

 63. Dobrý den, před nedávnem jsem si koupila sportester Sigma Onyx Balance. Nevím, jestli někde nedělám chybu, ale velice špatně nachází tepovou frekvenci, někdy se stane, že ji vůbec nenajde. Není na to nějaký „fígl“ nebo jsou hodinky nekvalitní? Díky

  • Dobrý den, sigma rozhodně nepatří k nekvalitním výrobcům. U některých lidí se stává, že mají horší vodivost kůže, a hrudní pás hůře snímá. Může to být také slabou baterií v hrudním pásu, nebo hodinkách. Doporučuji vyměnit za nové značkové baterie (duracell, panasonic, energizer, varta a podobně). Pokud to nevyřeší, pak zkuste před tréninkem hrudní pás v místě, kde má kontaktní plochy pro měření tepu, pás pořádně navlhčit. Prostě ho slejte vodou. Pak by se měla zlepšit vodivost, a mělo by to měřit lépe. Dalším problémem může být zasolení hrudního pásu. Doporučuji v místech, kde jsou kontaktní plochy, hrudní pás důkladně očistit. Nepoužívejte nic agresivního, jen jemný kartáček a trochu mýdla. Můžete se ještě podívat na můj článek – co dělat když nefunguje hrudní pás.

 64. Dobrý den,
  pořídila jsem si Polar ft60. Jelikož bych chtěla, aby mi sporttester měřil i vzdálenost a rychlost, tak si musím ještě zakoupit polar S1 nebo G1. Připadá mi lepší G1. Jen se bojím, že senzor gps se může ztrácet v lese nebo městských prostorách. Poběžím 1/2maraton, což je v Praze. Měla bych se bát, že mi to vůbec měřit vzdálenost nebude? Můžete mi prosím poradit, co je vhodnější zakoupit?
  Jinak nevíte, co znamená, když mám vysokou tepovou frekvenci? Souvisí to se špatnou kondicí a tak?
  Velmi vám děkuji za odpověď.
  Jitka

  • Dobrý den, s GPS nejsou ve městě velké problémy, muselo by to být hustě zastavěno s minimálním výhledem na nebe (úzké uličky, vysoké domy), pak to je problém. Totéž platí o lese. Pokud je hustý les, že nevidíte na nebe, bude měření problematické. Výhodou GPS je univerzálnost. Využijete ji i na kole a podobně. Pokud je ale vaší hlavní náplní běh, a ostatní sporty neřešíte, nebo u nich nepotřebujete měřit rychlost a vzdálenost, bude rozumnější footpod (S1).
   Máme aktuálně jeden skladem, stačí říct, udělám vám hezkou cenu :-)

   Co se týče vysoké tepové frekvence, může souviset s horší kondicí, zdravotním stavem, aktuálním stavem organismu a podobně. Ale s tréninkem by vám měla tepová frekvence postupně klesat.

 65. Dobrý den,

  chtěl jsem se zeptat na model od Polaru FT80 WD, jak je to se stopkami a mezičasy? Někde píšou, že máji stopky s mezičasy a někde, že jsou bez mezičasů. Mohu hodinky použit jako stopky s mezičasy na kolo a jaká je přesnost stopek (0,1s nebo 0,01s)?

  Děkuji za odpověď

  • Dobrý den, stopky určitě má, ale jen jednoduché, až bych řekl takové nouzové :-) Jde o to, že FT80 nejsou určené pro běh (kde se mezičasy využívají nejvíce), ale pro fitness a posilovnu. Proto mezičasy nemají. Přesnost 0,1s.

   • Děkuji za odpověď,

    právě zvažuji ještě mezi modelem Polar RS300X byl jsem skoro rozhodnut pro tento model, ale nakonec jsem se dočet i o Polaru FT80 ty by byli uplně super, ale zase ty stopky :( Právě, že nehci jen hodinky na běhání, ale třeba i posilovna, kruháče atd., hodinky by měli být víc pro rychlostní disciplíny. Polar RS300X má taky přesnost stopek 0,1s jestli se nepletu co jsem koukal na videa z youtube, klidně mně opravte. U těch FT80 je jen start a stop a nebo si můžu udělat mezičasy (splitem) na jedno měření kola? Kdyby tam nebyli měření více kol, tak se stím nějak poperu ;) Video se stopkami u FT80 jsem nenašel kde bych pořádně viděl, jak stopky běží.

     • Tak za odborníka se vůbec nepovažuju :-)

      A RS400 jsou hodně dobré, ale na mě už krapet letité. Nicméně jsou to špičkové hodinky. Chybu určitě neuděláte. Navíc běžecký model.

    • FT80 je určen do fitka. Na běh je právě řada RS. Je potřeba si vybrat, co je pro vás důležitější. Něco mezi je Polar RCX3. Co se týče stopek u FT80, jen start stop. Žádné mezičasy nemá.

     • Ještě jednou děkuji za odborné informace :)

      Nakonec to vypadá, že volba padla na RS400.

      Přeji příjemný den

 66. Dobrý den, chtěla bych si pořídit sporttester. S výběrem si ale nevím rady, tak Vás prosím o radu. Dvakrát týdně tancuji, pak chodím občas na spinning, aplining nebo do posilovny. Potřebovala bych nějaký sporttester, který ukazuje hlavně spálené kalorie (tuky) díky hubnutí a pak možná délku ušlé trasy (na běžeckém pásu).
  Děkuji za odpověď. Jana

  • Dobrý den, doporučil bych Polar FT40. Umí měřit procento spálených tuků, má digitální kódovaný přenos signálu (což je důležité kvůli rušení signálů ve fitku, na spiningu a podobně). Nemá ale možnost připojení externích senzorů na měření rychlosti. To zvládne až Polar FT60, nebo Polar RCX3. Pokud je měření rychlosti pro vás důležité, doporučuji zakoupit sporttester už v sadě s footpodem (senzor na botu). Vychází to pak lépe cenově.

 67. Dobry den prajem,

  Sportujem uz dlhe roky ale stale viac a viac citim ze to obcas na treningoch prepalim. Hlavne ked zacnem trenovat po dlhsej prestavke.

  Sportujem prevazne nasledovne:
  Posilovna, spinning, bicykel, inline, bedminton, plavanie a planujem zacat poctivo behat na zvysenie kondicie. (Priprava na mini triatlon)

  Podla vasich odpovedi mi velmi padol do oka Polar RCX3.
  Dalsi kandidati su nasledovny:
  Polar FT80
  Polar RCX5
  Suunto Quest

  Co mi chyba v popise RCX3 oproti RCX 5 a FT80 je kondicny program STAR. Neviem vsak ci ma az taku pridanu hodnotu. RCX 5 je naozaj univerzal a paci sa mi dobra podpora snimania vo vode ale cena je uz trocha vyssia. FT 80 ma sice podporu aj do fitka ale to je pre mna najmensia pridana hodnota. Naozaj sa chcem orientovat na zlepsenie kondicie a spatnej vazby z treningu a jeho usmernenie.

  Preto by som poprosil o radu na ktory vyrobok sa zamerat.
  Vopred velmi pekne dakujem.
  S pozdravom,
  Ivan

  • Dobrý den,
   program STAR je motivační záležitost, a pokud sportujete už dlouhé roky, myslím že tuto funkci můžete klidně oželet. Jinak RCX3 vám ve vodě tep měřit nebude, stejně jako RS800CX. Ostatní sporttestery od polaru fungují na jiných frekvencích, které nemají ve vodě problém.
   Pokud u FT80 nepotřebujete funkce do fitka, pak mrkněte na Polar FT60, který je v podstatě FT80 bez fitka :-)
   RCX5 je špičkový sporttester nejvyšší třídy. Investice se určitě vyplatí. A pokud chcete dělat triatlon, určitě s ním neuděláte chybu.

   • Dakujem moc za radu. Po dalsom studovani som sa teda rozhodol pre RCX 5 aj z toho dovodu ze je to novsie zariadenie ako FT 80 a podporuje dobre snimanie vo vode. Mal by som este jednu otazocku. Ked som studoval ten STAR STRENGTH TRAINING GUIDANCE ktory podporuje len FT80, tak som vlastne dosiel k tomu ze len caka na specificku Heart rate pred zacatim dalsej serie. Neviete mi prosim poradit ako to trebars je mozne nasimulovat? V jednej prezentacii od Polaru som sa docital ze sa vlastne ma pockat kym Heart rate padne po skonceni serie o 20 tepov pripadne ked sa tep ustali a dalsia seria moze zacat. Pytam sa vas preto lebo viem ze ste pouzivali FT80. Mozem to takto simulovat? Spravalo sa to nejak podobne s FT 80?
    Vopred velmi pekne dakujem.

    • Tak co jsem vypozoroval já, tak po skončení série ten tep padá hodně. Spíš bych počkal na uklidnění tepu. I na FT80 byla ta křivka vždycky hodně strmá, a jak se tep „uklidnil“, tak už to začlo pípat na další sérii. Ke konci tréninku pak to pípalo později, protože to nějak bralo v potaz i únavu, a nechalo mě to odpočinout déle. Ale řekl bych spíše, že mi déle trvalo, než se uklidnil tep. :-)

     Takže jakmile se vám uklidní tep, a začne klesat né po desítkách, ale po jednotkách (obvykle to je okolo 20 – 30 vteřin), můžete jít na další sérii.
     U mě to v praxi vypadalo třeba takto: Cvik – tep až 150 – 180, pak pauza. Klesalo to velmi rychle až na nějakých 115 tepů, a pak už to klesalo na 114, 113, 112 a šel jsem na další opakování.

 68. Dobrý den, moc děkui za Vaše komentáře. Díky Vám jsem se celkem zorientovala v široké nabídce sportesterů. Jen se chci zeptat zda Polar Rs300X je skutečně vhodný pro snímání tepu při plavání. A pokud byh jej chtěla používat na běh, turistiku, kolo a plavání, v podstatě jen pro momentální TF, zda mi jej schválíte či doporučíte nějaký jiný? Moc děkuji za odpověď. Ivča

  • Dobrý den, rádo se stalo :-)
   Než běžecký RS300X bych vám spíš doporučil něco univerzálnějšího. Polar FT40, nebo kvůli doplnění o senzory Polar FT60.

 69. Dobrý den,
  chtěl bych rekreačně běhat a zajímám se o levnější sporttestery, které dokáží měřit tep, vzdálenost a třeba i spalování tuků… Doporučil byste Beurer PM 25 nebo spíše třeba nějaké Suunto či Sigmu? Předem děkuji za odpověď

 70. Dobry den, chcel by som si vybrat nejaky zakladnejsi sporttester ale neviem aky. Vcelku sa mi paci Suunto M1 alebo Sigma RC 1209, ale potesilo by ma keby bol aj nejaky iny v cene do 75 eur aj s vyskomerom. Ak nie, mam brat radsej Suunto alebo Sigmu? Pripadne nieco ine?

 71. Dobrý den, chci se zeptat na Váš názor či prosím o radu. Mám nějaké to kilo nadváhy a ráda bych shodila. Chci si koupit i sportester, potřebuji jej skutečně jen na sledování tepové frekvence. Jde mi však o to aby byl skutečne dobrý přenos tepu. Jsem ženská a tak jsem koukala i na estetickou stránku :-) omlouvám se. Líbí se mi jak Polar FT40 tak i Suunto M4. Mohu znát Váš názor na oba. Dle mého jsou dost podobné co se funkcí týče, jen se mi zdá, dle Vašich odpovědí, že Suunto moc nedoporučujete, mohu vědět proč?

  Moc děkuji a přeji hezké dny Miki

  • Pokud chcete opravdu hubnout, tak Polar FT40. Suunto M4 neumí tuky. Jinak nemám rád Mkovou řadu, protože je až příliš zjednodušená a moc toho nenabízí ve srovnání s konkurencí. Testoval jsem M5ky, a byl jsem hodně zklamaný. Kromě motivačních hlášek a možnosti připojit externí senzory (GPS a podobně) toho vlastně moc neumí. Nehledě na to, že vám neřeknou žádné podrobnosti o tréninku, bez počítače.
   Polar má oproti tomu jednodušší ovládání, přehledné výstupy dat, více funkcí a celkově je mnohem příjemnější než Mka.

   Je to sice čistě můj názor, a nikomu ho nenutím, ale kdo nevyzkoušel, tak neví :-)

 72. Dobry den,

  Chcel by som sa spytat. Ak by ste mali porovnat Suunto Quest a Polar RCX3. Na zaklade tohto fora, ktore som precital, asi by ste si vybrali RCX3. Vedeli by ste mi odpisat preco ?

  Dakujem

  • Dobrý den, ano, tipujete správně. Vybral bych Polar RCX3. Jednak kvůli online aplikace, která je u Suunta zaměřená spíše na jednoduché obrázkové informace s sdílení s přáteli. Polar má mnohem propracovanější aplikaci. Dále pak se mi na RCX3 líbí univerzálnost a také měření procenta tuků. Suunto Quest jsou spíše běžecké. Ale Quest nejsou určitě špatné. Neuděláte s nimi chybu. Jen kdybych já měl volit mězi těmito dvěmi sporttestery, volba by byla jasná.

 73. Dobrý den,

  můžu poprosit o radu ohledně nejvhodnějšího sporttesteru..? Chci hubnout, při běhání. Jde mi tedy (asi) pouze o to, abych si mohla kontrolovat jaký mám zrovna tep a zda se pohybuji v ,,hubnoucím“ tepu :) No a nejlépe tak do 1 000,- ..

  Děkuju moc, hezký den :)

  • Dobrý den, do tisíce korun bych vám doporučil Sigmu. Například Sigma PC 9. Neumí sice počítat procento tuku, jako dražší Polary, ale pokud se budete pohybovat zhruba na 60% své maximální tepovky, budete spalovat nejvíce tuků.

 74. Dobry den, tak jsem si na vase doporuceni poridil FT80 a mel bych dotaz ohledne presnosti, popr. moji chyby. Vcera jsem sel 6km do mirneho kopce pri tepove frekvenci v rozmezi 115-130 (115= 60% maxima, vypocteno Polarem). Behem teto trasy jsem spalil 500 Kcal a z toho jen 33% tuku, je tato hodnota normalni? Jak docilit co nejvetsiho podilu spalenych tuku? Jake je vubec max. tohoto podilu?

  Mockrat dekuji za odpoved.
  KajosH

  • Dobrý den, myslím, že hodnota je velmi dobrá. Já jsem se maximálně dostal na 40%. Polar udává, že se dá dosáhnout 60%.
   Tady bych vám doporučil prostě testovat různé procenta maxima. Pokud je 60% maxima 33% tuků, zkuste třeba 55%, nebo naopak 65%. Uvidíte co to udělá.
   Jinak doporučuji vyplnit všechny údaje co nejpřesněji (váha, věk atd) a také se nechat otestovat (test kondice). Čím více přesných údajů bude FT80 mít, tím přesnější výsledky budou vypadávat.

    • Zkuste trochu zaexperimentovat se zátěží. Ideálně tak, aby byla konstatní. Například rotoped, elyptical a podobně. Tak aby jste byl schopen nasadit určitý tep, a vydržet v něm. Pak se podívejte na výsledky. Jakmile dostanete nejlepší procento spalování tuků, stačí se pak jen držet v daném rozmezí.

 75. Dobrý den pane Tajduši,

  přečetla jsem si Váš článek a Vaše rady a doporučení v diskuzi, ve sporttestrech se očividně vyznáte a prosím Vás také o radu. Jsem začínající běžec (dá se řící falešný začátečník), ráda bych se v běhu zlepšovala a zároveň hubla (tj. pohybovala se v 1. zóně TF) + občas je vytáhla na inline brusle, kolo, bikram jógu. Ráda bych, aby hodinky měly také akustický signál při nedosažení/překročení zóny TF. Vybírám si mezi těmito sporttestery: Sigma RC 1209, Polar FT4, Polar FT7, Suunto M2 a Polar FT40. U Sigmy PC 1209 mě zaujalo měření rychlosti a vzdálenosti, dosud jsem si vystačila pouze s mobilem a aplikací Endomondo, ale nevím, co od toho očekávat, jestli to má na hodinkách smysl. Parametrem pro výběr je pro mě také hrudní pás – chci textilní, s vyměnitelnou baterií – Polar i Suunta takový pás mají, u těch Sigma PC 1209 bohužel nevím (viděla jsem pás od Sigma 25.10 a ten se mi zdál hrozný).

  Děkuji za rady a prima den,

  Martis

  • Dobrý den,
   Sigma RC1209 je velmi dobrá záležitost pro běžce. Neposkytuje nějaké šílené množství informací, ale za to umí vše co potřebujete + měří rychlost a uběhlou vzdálenost. Hrudní pás má textilní a pohodlný, ne jako levnější sigmy. Určitě to je dobrá volba. Jenom jsou to celkem masivní hodinky. Pokud by jste oželela rychlost a vzdálenost, doporučil bych Polar FT40. Nebo běžecký Polar RS300X.

   Jinak nemusí být na škodu k vašemu chytrému mobilu dokoupit Bluetooth hrudní pás, a budete mít v Endomondu i tep.

 76. Dobrý večer.

  Chtěl bych si pořídit sporttester, který by měl něco jako osobního trenéra, který by plánoval tréninky, jejich intenzitu atd. Líbily se hodinky Suunto m4 a Suunto t3c, které by tuto vlastnost měly mít, ale chtěl bych se zeptat, jestli existuje něco podobného i od jiných výrobců.

  Děkuji

  • Dobrý den, trenéra (spíš bych to nazval motivačními zprávami) mají M4, M5. Suunto t3c trenéra nemá. To má až t4c. Jinak něco podobného nabízí Polar FT60, Polar FT80. A za mě určitě raději Polar FT60 než Suunto M4. To je úplně jiné kafe.

 77. Dobrý den,
  i já se zařadím mezi ty, kteří Vás žádají o radu: začala jsem běhat na elipticalu (doma) a v budoucnu chci chodit běhat (ale opravdu jen rekreačně:). Rozhodně nemám nadváhu, jde mi jen o zpevnění a nějaké to deko. Na elipticalu mám možnost si změřit tep ručními senzory, ale myslím, že jsou opravdu jen orientační. Proto jsem se rozhodla pro sporttester. Vzhledem k tomu, že nevím, jak dlouho mě bude cvičení bavit:), chci investovat max. 1000 Kč. Jde mi pouze celkem jenom o funkce: měření a hlídání optimální tepové frekvence pro hubnutí (možno i akustickým signálem), spálené kalorie, podsvícení (nemusí být). Byl byste schopen mi něco poradit? A případně i z jiných značek než uvádíte (Insportline apod.)? Děkuji za opdpověď.

  • Dobrý den,
   v této cenové kategorii mrkněte na Sigmu. Výborná kvalita za velmi dobrou cenu. Co se týče jiných sporttesterů, věřte že jsme se snažili mít na eshopu maximální nabídku. Ale nechceme mít nic společného s nekvalitními čínskými sporttestery. Proto neprodáváme další značky.

   • Děkuji za rychlou odpověď. A co by jste mi doporučil z té Sigmy vzhledem k mým požadavkům? Sigmu PC 3.11, Sigmu PC 9 a nebo Sigmu Onyx Classic? Děkuji

    • Nakonem jsem se tedy rozhodla pro Sigmu PC 9, ale na pár diskuzích si lidé stěžovali na to, že když dají ruce nad úroveň hrudního pásu, sporttester se vynuluje či dokonce vypne.. A na elipticalu mám ruce výše než pás. Máte s tím zkušenosti??

     • Dobrý den, to je dost zvláštní. To bych spíš přikládal slabé baterii, než nějaké systémové chybě. Zatím jsem se s tím nesetkal.

 78. Dobrý večer, potřeboval bych poradit. Jsem triatlonista a chci si pořídit sporttester. Uděl jsem si částku 5tis, které bych chtěl do toho chtěl +- vložit, myslíte že je to dostačující? Úplně ze všeho první bych chtěl vědět jestli je lepší koupit sporttester, který umí všechno nebo koupit sporttester jen na běh,případně plavání a na kolo koupit zvlášť cyklo computer?

  • Dobrý den, hned ze startu by jste měl vědět, co potřebujete teď, a co by jste mohl potřebovat do budoucna, a podle toho vybírat. Vzhledem k tomu triatlonu bych řekl, že uživíte měření tepu i ve vodě, měření rychlosti a snad i připojení k PC pro „rozpitvání tréninků“. Tím se nám výběr celkem zúžil, protože měřit tep ve vodě + GPS (případně footpod a cyklosenzory) + připojení k PC umí jen pár modelů. Například Polar RCX5, Polar FT60, Polar FT80.

 79. Dobry den, zvazujem kupu sporttestera : pouzitie bycikel, plavanie. Kandidati – suunto t4c, bauer m90. Ktore by ste volili? Polar skusenosti nemam. Dakujem za Vasu radu.

  • Dobrý den, pokud ještě seženete Suunto t4c, tak suunto. Ale vzhledem k tomu, že se už skoro dva roky nevyrábí, tak jedině nějaký bazar. Beurery také nejsou vůbec špatné, ale Suunto má více možností.
   Ale na plavání není vhodný ani jeden kandidát. Tam bych doporučil například Polar FT40 nebo jiné modely této řady.

 80. Zdravim potreboval bych poradit. Nevim se rozhodnout medzi Beurer PM 90 a Suunto t6d. Prave siroke spektrum aktivit ktorym sa venujem ma viedlo k vyberu prave tychto sportesterov. Venujem sa horolezectvu, taktiez rad plavem,behavam, bicyklujem. Ake su vyhody a nevyhody jedneho ci druheho. Cenovo je mi jednoznacne dostupnejsi beurer, co kvalita pristroja? Je vodotesny? Dakujem.

  • Dobrý den, Beurer PM90 je sporttester střední třídy, kdežto Suunto t6d je nejvyšší třída. I výstupy ze sporttesteru tomu odpovídají. Nabízí více sledovaných údajů, mnohem pokročilejší aplikaci pro PC a podobně. Beurer je vedle toho jednodušší sporttester s výškoměrem a měřením tepu. Ale záleží, jaké funkce využijete. Pokud vám stačí měřit tep, je to celkem jedno, ale pokud chcete něco více…

 81. Zdravim!
  Tak este raz a popriadku :o))
  Co potrebujem je vediet : T. Frekvencia, rychlost, prejdena vzdialenost, meranie medzicasov,nadmorksa vyska by bola tiez fajn…
  Viacmenej som uvazoval od Sigma PC 15.11 ale ta nema vyskomer plus nemera vzdialenost. Druha alternativa bol Beurer PM90. Smiem poprosit dalsie alternativy do cca 150 eur? Inak dizajnovo sa mi najviac libi Sigma PC 15.11 tak ak by bolo neco podobne to by bolo fajn. Ale to uz trocha prehanam…:o) V kazdom pripade dakujem za trpezlivost a odborne rady… .

  S pozdravom Martin

  • Dobrý den,
   tak PC15.11 hlavně nesplňuje polovinu vaši požadavků, přesto je v uzším výběru, tomu moc nerozumím. Beurer PM 90 jsou povedené hodinky s výškoměrem a měřením tepu a možností připojení k PC. Další alternativy by mohly být Suunto Quest, Polar RS100, Polar RS300X.

 82. Dobry den,
  mam opet mensi dotaz ohledne Suunto M5. Nevedel by nekdo, jestli se spalene kalorie ktere M5 zobrazuje, daji brat rovnou jako spaleny tuk, nebo je to celkova spalena energie a tuk je z toho pouze cca 40-60% podle tepu?
  Rad bych vedel kolik jsem zhubnul diky cviceni se sporttestrem a kolik diky omezeni stravy, doufal jsem, ze se tyto podrobnosti a informace nastavenem programu dozvim diky pripojeni k PC na movescount, ale bohuzel :(
  Odcviceno mam 21h za 52dni, spaleno 15000kcal prumerny tep 150 t/m, prijem energie jsem omezil odhadem o 500-600kcal denne a zhubnul jsem 5kg.
  pokud spravne pocitam, tak to docela odpovida, a spalene kalorie ktere M5 ukazuje = spaleny tuk, nebo se pletu?

  diky za pripadnou odpoved

  • Dobrý den,
   určitě nedají. Problém je v tom, že spalování tuků probíhá v největší míře okolo 50-60% maxima tepové frekvence. Čím více se pohybujete blíže k vaší maximální tepové frekvenci, tím méně tuků spalujete. Takže se nedá přesně určit, kolik to je. Záleží na tom, jaké aktivity provádíte. Při průměru 150 tepů za minutu odhaduji, že se dostanete maximálně na 15 – 20% spálených tuků ze spálených kalorií.

   Každopádně pro maximální spalováni tuků doporučuji aktivity typu chůze, lehký jogging, nordic walking a podobně. Protože při těchto lehkých aktivitách se pohybujete právě na těch 50 – 60% maxima TF. Tam se dá dosáhnout toho podílu až 60% tuků ze spálených kalorií.

   Když doporučuji sporttester na hubnutí, tak je to obvykle Polar FT40 a jemu podobné modely, které vám to jsou schopné tento údaj zobrazit. Ale tenhle údaj není vhodný jako nějaký ukazatel spálených kil, to vůbec ne. Tenhle údaj je výborný pro optimalizování aktivit na ty, u kterých nejvíce hubnete.

   Také nesmíte zapomínat na fakt, že tuk je lehčí než sval. Takže pokud makáte, ubývají vám tuky, ale rostou i svaly, takže se může stát, že začnete přibírat (a přitom stále hubnete).

   • Diky za odpoved,
    beham doma na podlozce, tech 150t/m je 80% maxima TF.
    Jinak je to horni hranice doporucena programem, ale proste je to tempo kteremi vyhovuje nejvic.
    Pokud pri tom opravdu spalim pouze 15-20% tuku, tak ten program M5 naprosto nechapu.
    Program byl nastaven na omezeni vahy, konkretne 3kg za 6 tydnu a mel jsem omezit prijem o 100-200kcal/den, to jsem dodrzel na cca 105% a prijem omezil o cca 500kcal/den a za 6 tydnu schodil 4,2kg. Pak se program zmenil na 3kg za 2tydny, ale nic jineho se nezmenilo! Pozadovana tepova frekvence je porad v rozmezi 140-150t/m, takze tomu naprosto nerozumim. Jinak moje vaha klesa pravidelne 0,7kg/tyden, coz mi opravdu staci a nekdy v cervenci bych timhle tempem mohl byt na 0% tuku.
    No asi se na ten program z vysoka vykaslu a pojedu porad stejnym stylem jako do ted ;)

    • 0% tuku? Vím o jednom kulturistovi, který se přiblížil hranici tuším že 5% tělesného tuku, a pak zemřel. (je to už nějaký pátek, nevím jestli to číslo je přesné).
     Takže na 0% tuku raději zapomeňte. :-)

     Jinak mrkněte na knihu 4 hodinové tělo. Mohlo vy vás to zajímat.

 83. Zdravim

  potreboval by som si pocas behov merat medzicasy. Povedzme pobezim maraton a rad by som si meral cas kazdeho prejdeneho km. Ma SIGMA-RC-1209 tuto funkciu? Ak nie ktory sportester ma funkcie ako SIGMA-RC-1209 plus medzicasy? Nasiel som par upozorneni ze SIGMA-RC-1209 je vodotesna ale len ak sa netlacia tlacidla. Moze sa stat ak budem chciet povedzme meriat na bazene medicasy(nie priamo pod vodou…)ze sa do pristroja moze dostat voda?

  Dakujem

   • 1209 nemá mezičasy. 14.11 už ano.
    Voděodolné jsou všechny sporttestery, které máme v nabídce, nicméně zrovna Sigma na tom není nejlépe. Do bazénu bych to určitě nebral. Pokud chcete sporttester na plavání, mrkněte po něčem z Polaru.

 84. Hmmm, v tom pripade fakt nechapu proc sa predavaju ako vodotesne….
  Popravde uz som bol konecne rozhodnuty ze zoberiem Sigmu 14.11 ale teraz som zase nie moc isty… Polar je podla mna dost predrazeny… .

  • No hodinářské tabulky voděodolnosti a reálné hodnoty ponoru jsou dvě zcela odlišné věci. Nicméně sigma ve svých návodech uvádí, že s hodinkami lze plavat do hloubky jednoho metru. Ale z praxe víme, že do nich zatéká přes tlačítka.

   Předraženost Polaru je diskutabilní. Nejprve jsem měl podobný názor, ale po zkušenostech se všemi značkami sporttesterů je můj názor takový, že je to prostě špička. A kvalita, inovace a servis něco stojí. Sigma nemá špatnou kvalitu, ale nic jako autorizovaný servis v ČR není, a například řemínky celkem odcházejí po dvou letech. A u nových modelů je řemínek součástí těla hodinek, takže měníte prostě celé hodinky. U Polaru není problém sehnat náhradní díl. Servisů je v ČR několik. A to vůbec nemluvím o uživatelském komfortu a ovládání.
   Mimochodem, Polar je vynálezcem sporttesteru.

 85. Este by som sa velmi rad opytal na jednu vec. Mam Polar RS400. Uz dlhsi cas ho nepouzivam. Dovodom je ze tlacitka dost slabo reaguju a musim ich neprimerane silno tlacit. Otazka na Vas je ci sa daju vymenit resp. vycistit a ak ano kolko by to asi stalo.
  Hodinky taktiez maju trocha problem s displayom. V podstate meraju vsetko co merat maju,uvodni display je v poriadku,ked stlacim „Lap „tlacitko je vsetko v poriadku ukazuje „start, settings,pulz a tlkot srdca. Ked ale stlacim“ Lap“ tlacitko este raz(start…)na displayi je len tlkot srdca a uplne dole „stop rec LAP“ale inak neukazuju nic. Ak stlacim „LAP“ ukazu sa mi informacie(cas, pulz,LAP 1,2,3….)potom to zase zmizne a ostava prazdny display s tlkotom srdca a uplne dole „stop rec LAP“ Taktiez na sekundach chybaju na cislach „palicky“
  Moze byt dovodom chyb ze sa dovnutra dostala voda? Ak ano a hodinky stale funguju da sa vada odstranit?
  Myslim ze Sporttester okrem tychto chyb funguje dobre. Chcem sa opytat ci je mozne vady odstranit a kolko by to asi stalo. Vzhladom na to ze su to celkom dobre hodinky bolo by fajn ak by sa dali opravit a nekupovat nove. Plus nove hodinky v tejto cene by som si nevedel dovolit… .

  Dakujem!

 86. Dobrý den, chtěla bych poradit jaký sporttester by byl nejvhodnější pro běh, jízdu na inline, na kole a pro sporty jako je fitbox a bodyrock? Uvažuji o Sigma Onyx Classic, Sigma PC 9 é nebo Sigma PC 10.11. Předem děkuji za radu.

  • Dobrý den, z těchto tří je nejslabší PC9. Sigma Onyx je jen dvoutlačítková, což může být náročnější na ovládání, a tak bych volil spíše Sigmu PC 10.11.

 87. Zdravim,

  Myslim ze som sa nakoniec rozhodol pre Beurer PM-90. Kedze by som rad vediet cosi o rychlosti a vzdialenosti rad by som to kupil so speedboxom. Chcem sa opytat ake mate skusenosti s meranim rychlosti a vzdialenosti s pouzitim seeedboxu? Pre tento pristroj som sa rozhodol pretoze ma vyskomer a s nim spojene funkcie,ma medzicasy,meria pulzy a hadam aj vzdialenost. Dizajnovo je tiez fajn. Popravde rozmyslal som aj nad garminom ale odradila ma kratka zivotnost baterie po nabiti… . Myslim ze pomer cena vykon je tato vola dobra. Co vy na to?

  Vdaka:o)

  • Aj napriek zivotnosti baterie som rozmyslal este nad Garminom Forerunner 210 HR Premium Teal. Ak si k beureru dokupim aj speedbox cenovo ma to vyjde zhruba rovnako a az na teplomer ktory fakt nepotrebujem maju porovnatelne funkcie… . Je mozne u garminu v pripade opotrebenia vstavanu bateriu vymenit za novu? Ktory by ste mi doporucil?

   Vdaka…

 88. Zdravim,

  kedze som sa este stale nerozhodol zaujimalo by ma par veci ohladom Beureru. Cital som par recenzii na Beurer PM 90 a boli tam vraj problemy s nepresnym meranim nadmorskej vysky a taky bol problem s meranim teploty pocas nosenia hodiniek na ruke. Teplota ruky vraj ovplyvnovala meranie vonkajsej teploty? Co vy na to? Prave vyskomer ma na tychto hodinkach laka tak by som sa rad usitil ze funguje tak ako ma… Ak su uvedene problemy skutocne tak by som hadam pouvazoval aj nad Beurer PM80,Polar RS300X, Sunto T3D Black move… ktore sa vam pozdavaju najviac. Cenovo je to skoro jedno…

  Dakujem

  • Co se týče nadmořské výšky, to je dáno technologií. Barometrické měření výšky je ovlivňováno i počasím. Před každou akcí je potřeba si výškoměr zkalibrovat, aby bylo měření co nejpřesnější. Ale to je u všech výrobců stejné.

   U té teploty je to přesně jak píšete. Pokud máte hodinky na ruce, jsou ovlivněny teplotou ruku. To je naprosto normální a nelze to nijak obejít. Pokud chcete měřit teplotu okolního vzduchu, je potřeba hodinky sundat z ruky.

   Co se týče ostatních modelů, je to opět o tom, které funkce využijete. S polarem chybu neuděláte. Ale vzhledem k tomu, že máte 400ky, nevidím důvod kupovat RX300X. Suunto t3d se už nevyrábí.

   • Dakujem velmi pekne. Ja teda skusim ten Breuer. Zvazujem este tu sigmu rc 14.11 ale dizajnovo ma moc nelaka,plus nema vyskomer,predpokladam ze remienky sa menit tiez nedaju a Breuer mi celkovo prijde trocha kvalitnejsi…Hadam nebudem lutovat…

 89. Dobrý den,

  Váhám mezi těmito typy sporttesteru Sigma PC 15.11 a Sigma RC 1209 …Chtěl bych se tedy zeptat, jaký je mezi nimi hlavní rozdíl. Ano vím Sigma RC 1209 má i krokoměr. Ale zajímají mě jiné pro a proti. Nebo už se v ničem jiném neliší?

  Předem děkuji za odpověď

  • Ano, hlavní rozdíl je v měření rychlosti a uběhnuté vzdálenosti. Jinak jsou si hodinky dost podobné.

 90. Dobrý den,

  rád bych Vás požádal o doporučení pro mne nejvhodnějšího sporttesteru (včetně nezbytného příslušenství), když rekreačně provozuji následující sporty, u nichž bych rád (údaj v závorce) od sporttesteru očekával:
  1. in line bruslení (rychlost, ujetá vzdálenost, celková doba aerobního tréninku, vyhodnocení kardio včetně případného trenéra „přidej, uber“),
  2. cyklistika (vyhodnocení kardio včetně případného trenéra „přidej, uber“; na ostatní mám cyclocomputer),
  3. běh (rychlost, uběhnutá vzdálenost, celková doba aerobního tréninku, vyhodnocení kardio včetně případného trenéra „přidej, uber“),
  4. běžecké lyžování (rychlost, uběhnutá vzdálenost, celková doba aerobního tréninku, vyhodnocení kardio včetně případného trenéra „přidej, uber“),
  5. tenis (naběhaná vzdálenost, celková doba aerobního tréninku, vyhodnocení kardio),
  6. plavání (uplavaná vzdálenost, celková doba aerobního tréninku, vyhodnocení kardio, vodotěsnost),
  7. fitness – přes podzim a zimu nabírací trénink, přes jaro a léto rýsovací trénink (upřímně řečeno nevím, zda-li, ať už jakýkoli sporttester, může nabídnout nějaké relevantní a hlavně použitelné údaje – rád se nechám případně poučit).

  Lze shrnout, že hledám sporttester více pro aerobní aktivity, u nichž je pro mě důležitá rychlost, doba, zdolaná vzdálenost a následné vyhodnocení v nějakém prográmku (spálený tuk, výkonnost apod.) a i tak, aby mě sporttester „trénoval“, upozorňoval na pomalost či případné „přepálení“, tedy prostě vedl správným směrem. U plavání ho klidně oželím, pokud jsou vodotěsné příliš drahé. Cenový strop cca 9.000,- Kč (čím méně tím lépe:), jelikož sportuji skoro každý den, tak si myslím, že by mi neležel jen tak v šuplíku a využíval bych jej hojně – s tím úzce souvisí i např. výdrž baterie, která by měla být co nejvyšší.

  Děkuji za cenné rady.

  • Na vaše aktivity bych vám doporučil Polar FT80 GPS. Ideální fitness stroj, který využijete i v posilovně (pro kterou má speciální funkce). Co se týče baterie, jak GPS, tak hodinky i hrudní pás mají vyměnitelné baterie. Jinak v hodinkách vám vydrží baterie rok a klidně i více. Záleží jak je budete využívat.

   Mrkněte na ty FT80, když tak to můžeme pak probrat více.

 91. Provozuji velmi intenzivní intervalový trénink (HIIT)- mám vyzkoušeno, že mi to pomáhá se spalováním tuků a není to tak časově náročné jako kardio (kardio je cca 45minut, HIIT je cca 8minut). K plynulému cvičení HIIT potřebuji zvukové signály k určování intervalů různých délek (od 10 vteřin do 45 max.60 vteřin, množství intervalů výkon+ pauzy nejméně 30). Existují nějaké takové hodinky nebo stopky nebo sporttester (pokud by to nějaký sportester uměl, pak bych od něj potřebovala ještě jen měření tepu a tepové zóny – abych udržela tep na cca 60% pro provozování kardia. Děkuji předem za odpověď.

 92. Poprosil by som vas o radu s vyberom. Pokusim sa popisat v zopar bodoch o co mi ide.

  Ciel: zlepsovanie kondicie, vytrvalosti, sily. Chudnutie, tuky a kalorie ma az tak nezaujimaju.

  Na co chcem sporttester: aby ma viedol „za ruku“ kolko trenovat a akym rytmom.

  Funkcie co vyzadujem: jednoducho iba minimalnu skupinu funkcii na dosiahnutie mojho ciala. Nepotrebujem ziadne extra funkcie, ziadne meanie rychlosti, vzialenosti, medzicasi, ani prepojenie s pocitacom, ani GPS a neplanujem prepojenie s externymi senzormi.

  Aktivity: multisport.

  Dakujem

  • Ačkoliv jsem to ještě neudělal, u vás bych doporučil mé neoblíbené Suunto M5. Nebo klidně i Suunto M4. To v podstatě dokonale splňuje vaše poždadavky. Neřekne vám skoro nic. Jen nastavíte cíl, a hodinky vás vedou „za ruku“.
   Jinak u mě jsou neoblíbené pro to, že právě nic moc neukazují, což je ale přesně to, co zase chcete vy. :-)

 93. Dobrý den,
  hledám vhodný sporttester a rozhoduji se mezi polar rs300x a ft40. Potřebuji ho hlavně na běh, cyklistiku, inline, občas plavání (a v zimě zimní sporty). Chtěla bych mít hlavně signalizaci ohledně zón, přehled časů strávených v jednotlivých zónách. Ráda bych nějaké to kilo shodila, ale spíše mi jde o zlepšení kondice a vytrvalosti a sledování zlepšení. U ft40 se mi líbí procento tuků, ale zase u rs300 mezičasy. Co byste mi doporučil?
  Děkuji za odpověď

  • Obojí je výborná volba. FT40 je univerzálnější, RS300X je běžecký. Ale zase má tu výhodu, že k němu připojíte externí senzory (footpod, GPS atd.). To FT40 neumí (až FT60). Nebo co takhle Polar RCX3? Ten kombinuje výhody obou sporttesterů.

   • Děkuji za reakci. RCX3 vypadá dobře, jen jsem zjistila, že nefunguje při plavání. Není ještě nějaký podobný sporttester (ale v podobné cenové kategorii jako rcx3, o moc výše už jít nemohu), který by uměl toto vše a ještě k tomu snímat tep při plavání? (pjen pro zajímavost – umí to i rs300 a ft40?)

    Děkuji za odpověď

    • RS300 i FT40 by měly ve vodě fungovat. Osobně nemám otestováno. Testoval jsem v bazénu jen Polar FT1. Jinak místo RCX3 pak RCX5. Ten je triatlonový a bude fungovat. Ale cenovka je jiná.

 94. Dobry den,
  v jednej diskusii som sa docital, ze model Polar FT4 ma zvukovu signalizaciu (alarm) prekrocenia tepovej frekvencie taku tichu, ze je pocutelna, citujem, „iba so sporttesterom na uchu v bezhlucnej miestnosti“. Je pravda ze tato signalizacia je prakticky nepouzitelna?
  Dakujem za ozrejmenie

  • Signalizace je obecně celkem tichá. Reproduktory to nemá, takže například ve fitku s polarem opravdu musíte chodit u ucha. Ale ostatní sporttestery na tom nejsou o moc lépe. Nejhlasitější mi přišla Sigma.

 95. Dobrý den, prosila bych o radu.
  Chci si koupit sporttester, který bych převážně využila při běhání. Jsem začátečník a u sporttesteru vyžaduji měření TF, kalorií a hlavně v jaké zóně se nacházím, zda ještě spaluji nebo už zlepšuji fyzičku (pokud možno i s hlasovou signalizací).
  Jelikož jsem studentka, čím levnější, tím pro mě lepší ( ale samozřejmě ne nic nekvalitního).
  Předem děkuji

  • Dobrý den, tady bych doporučil Polar FT7, ten splňuje vše, co požadujete. Z levnějších variant bych doporučil třeba Sigmu PC 10.11. Ale tam už je horší to sledování toho spalování a fyzičky. Tam to jde jedině přes nastavitelné limity tepové frekvence.

   Polar FT7 si vás před fyzickou aktivitou „naskenuje“ a určí tu hranici do které spalujete tuky přesněji. Nemluvě pak o pohodlném textilním pásu (oproti plastovým u sigmy). Investice do Polaru se opravdu vyplatí.

 96. Zdravím,
  i já poprosím o radu při výběru sportesteru – hlavně na běhání. Byl mi doporučen Sigma 15.11, ale při čtení návodu jsem zjistila, že má „jen“ 3 zóny a jen 1 z nich je individuálně nastavitelná. Je to pravda? Potřebovala bych hlavně měřit čas strávený v jednotlivých zónách během tréninku a pokud možno abych si ty zóny mohla zadat sama a měly by být aspoň 4. Potom už jen standartní TF max, prům, kalorie. Měření vzdálenosti je pro mě nepodstatné. Doporučíte mi něco? Cenově tak max do 3 tis.

  • Dobrý den,
   co se zón týče, můžu se zeptat, k čemu potřebujete zóny čtyři? O zónách tepové frekvence jsem napsal i krátký článek. Všichni výrobci mají 3 tréninkové zóny, a Polar u některých modelů rozlišuje 5 tréninkových zón, ale jde v podstatě o totéž, jen na každou stranu přidá jednu zónu. To mi přijde ale zbytečné. Hlavně pro trénink vám stačí tři zóny.
   Jinak aby jsme si rozuměli, tréninkové zóny myslím určitá rozpětí tepové frekvence, ve kterých se má člověk pohybovat pro dosažení určených cílů.

   Co se týče té sigmy, používá standardně 3 tréninkové zóny, stejně jako například Polar. Ty „3 zóny z nichž je jedna nastavitelná“ je něco jiného. To je v podstatě alarm tepové frekvence. Dva jsou dané (Fit a Fat) a jeden si můžete individuálně nastavit.

   Jinak nevím o sporttesteru, kde by jste si mohla zadat 4 alarmy tepové frekvence. Protože stejně vždycky jde použít jen jeden při tréninku.

   • No, myslela jsem těch 5 tréninkových zon. Mám rozepsaný tréninkový plán, a v jeden trénink mám běžet např v první a druhé zóně, nebo druhé a třetí (víc než 3 zóny za trénink asi nepoužiju, ale chtěla mít informaci, kolik minut v které zoně při tréninku běžím. Asi by mi tedy stačily zóny 3, ale potřebuji si je nastavit sama, ne aby mi je to počítalo automaticky. Alarm není až tak důležitý, jen ten čas v zónách strávený

 97. Dobrý den,
  Jen Vám chci poděkovat za srozumitelné a trpělivé vysvětlení v oblati sporttestu. Svou odpověď jsem si našla :) hezké dny MM

 98. Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat na nějaký sporttester max do 2500 čím míň tím líp.
  Je mi 13 let a mam docela úzkou ruku, takže nechci nic obřího co by bylo 2x větší než moje ruka. Funkce: měření tepu, stopky, spálené kalorie, takovéto upozornění když překročím hranici max. Tepu
  A funkce které by jse mi líbily : rychlost běhu, footpod, uběhnutá vzdálenost a připojeni k pc.
  Děkuju

  • První část dotazu splňuje většina sporttesterů. Doporučil bych Sigma PC 15.11 a podobné hodinky, nebo Polar FT4.
   Druhé části dotazu se nejvíc přiblíží Sigma RC 1209. Funkce které popisujete mají až dražší modely.
   Co se týče velikosti rukou, bylo by vhodnější volit spíše dámské modely, ale ty nabízí jen Polar.

 99. Dobrý den,
  chtěl bych si pořídit sporttester a proto bych Vás rád požádal o radu.
  Využítí by měl být pro běhání na trenažéru, in-line brusle, kolo a běžky.
  Jedná se mi o zvýšení kondice, odbourání nějakých pár deka a také aby byl vidět progres.
  Chtěl bych toto funkce: měření TF, kalorií, v jaké zóně se nacházím, zda ještě spaluji nebo už zlepšuji fyzičku a kolik jsem toho spálil.
  Děkuji

  • Dobrý den, tak to bych doporučil Polar FT7. Tam je na displeji krásně vidět, jestli spalujete tuk, nebo už zlepšujete fyzičku pouhým pohledem na displej. Pokud by jste chtěl mít i rozpitvané kalorie (tedy mít info o procentu spáleného tuku z kalorií), tak bych doporučil Polar FT40.

    • RCX3 je výborný multisportovní sporttester. Můžu ho určitě doporučit. Cena je samozřejmě vyšší, ale zase je o třídu výše oproti FT7. Pokud nepotřebujete měřit rychlost, bez GPS se obejdete.

     Jenom upozorňuji na takový detail, pokud si koupíte RCX3 v sadě s nějakým příslušenstvím, máte tam zároveň i připojení k PC. Pokud samotný sporttester, tak je bez připojení k PC. To samo o sobě vychází přes tísícovku.

     Osobně když už bych šel do takového sporttesteru, tak bych už přidal, a koupil celou sadu. Protože je to daleko více motivační záležitost, než jen samotné hodinky na ruce. Ono se to nezdá, ale to příslušenství posune ten sporttester na jiný level. (Je to můj pocit, nevím jak bych to lépe popsal).

     • Děkuji za odpověď. Jako příslušenství jste měl asi na mysli ten data-link?
      Díky

     • Nejen ten. Připojení k PC v kombinaci s GPS, nebo s footpodem.

 100. Tak to už ale o jiných penězích. Bohužel, tolik do toho nemohu investovat. Popřemýšlím o tom připojení k PC.

 101. Dobrý den, ráda bych se zeptala na radu ohledně sporttesteru. Chodím 2-3x týdně na H.E.A.T a potřebovala bych hlavně zhubnout.Jaký typ sporttesteru by jste mi doporučil, abych dosáhla co nejlepšího výsledku? Děkuji! :)

 102. Hezký den,
  potřeboval bych poradit čím měřit jakou vzdálenost naběhá tenista, fotbalista apod. během zápasu.

  • Dobrý den, abych byl upřímný, tak v podstatě ničím. Jde o to, že krokoměr funguje bez problému při běhu, dokáže pracovat i se zkráceným krokem (například v kopci) a podobně, protože má několik senzorů, které zaznamenávají pohyb nohy, a je tedy schopný ledacos dopočítat. Nicméně při tenise budou ty výsledky dost mimo. Tam ta délka kroku a pohyb nohy není pravidelná, takže to určitě nebude ono. Co se týče GPS, tak tam to bude ještě horší, protože samotná technologie GPS má odchylky v měření i několik metrů. Takže těžko rozeznáte chybu v měření od pohybu. Tudíž nepoužitelné.
   Co se týče fotbalu, tam by měl fungovat Footpod (krokoměr) o něco lépe, protože přeci jen tam naběháte „standardním“ během mnohem více, než u tenisu. Ale jako problém vidím kopání s footpodem na botě. To se senzoru určitě líbit nebude. GPS je na tom opět podobně jako u tenisu.

 103. Dobrý den,
  chci si pořídit sporttester a nemohu se rozhodnout a proto bych Vás chtěl požádat o radu.
  Využívat ho budu převážně v posilovně, při běhu, kruhovém tréninku a jízdě na kole.
  Chtěl bych, aby měl tyto funkce: měl hlídaní zón TF, nastavení tréninkových plánů, přenos dat do PC na detailní rozbor, měření spálených kalorií, mezičasy, intervalový trénink (např. 1min. trénink 30 vteřin odpočinek a 10x zopakovat)
  Rozhoduji se mezi suuntem quest, suuntem t6c-d, polar rcx3 a ft80.
  Nemohu se rozhodnout, ale přikláním se k suuntu, protože je mohu mít za dobrou cenu a příjdou mi srovnatelně dobré.
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, Suunta nejsou špatné. Ale podle mě je Polar lepší. I co se týče internetové aplikace.
   Jinak Polar FT80 nemá mezičasy. Ostatní hodinky zase neumí tréninkové plány. Takže je potřeba vybrat, co je pro vás přednější. Do posilovny jedině FT80. Intervalový trénink mají zase běžecké modely. Polar RS300X, RCX3 a podobně.

 104. Dobrý den, vím, že jste tu jistě na podobnou otázku odpovídal, ale při čtení všech příspěvků se již poněkud ztrácím. Hodlám si pořídit první sporttester, a proto bych Vám rád popsal, co mám v plánu a pokud byste byl tak laskav a poradil mi, do jakého modelu investovat. Hlavní využití by mělo být na běh, uvítal bych i plavání, ovšem běh bude tvořit hlavní podíl, funkčnost u dalších sportů kolo, brusle by byla rovněž super. Zpočátku mi půjde zejména o redukci tuků, posléze cca za rok bych se rád zvyšování fyzické kondice. Teď mě napadá hned otázka, zda dopředu investovat do dražších modelů či postupem času po osahání nějakého typu koupit nový. Cenová relace do 4000,-, dále jaké jsou vhodné typy (po výše popsané záměry) v rozmezí 1 – 2 tisíce, 2 – 3 tisíce a 3 – 4 tisíce. Děkuji mnohokrát.

  • Dobrý den,
   pokud jde o tuky a plavání, tak tam prakticky není jiná možnost než některý z polarů. Například Polar FT40. Jinak z levnějších obyč sporttesterů můžu doporučit Sigmu PC 15.11. Za málo peněz hodně muziky :-)
   Co se týče investice do budoucnosti, je třeba si to rozmyslet no. Když půjdete do levnějšího, utratíte něco přes litřík, a pokud postoupíte dále, budete muset koupit nový sporttester. V tomhle segmentu to není tak, že si dnes koupíte sporttester, a zítra je na trhu jeho nástupce. Kvalitní sporttester vydrží i několik let. U značek jako je sigma, beurer a podobně je problém s náhradními díly. Naopak Polar, Suunto, Garmin mají v ČR servisy, jsou dostupné i náhradní díly a tak hodinky udržíte „naživu“ dost dlouho.

 105. Dobrý den, ráda bych si pořídila sporttester. Bohužel se neorientuji, která značka je dobrá. Nechci si pořídit nic levného, ale zas ne moc drahého, zlatou střední cestu. Prosím o Vaše doporučení.
  Sporttester budu převážně používat na cvičení zumba, piloxing, rovněž ve fitku na běhacích pasech, ale ne na běh ale rychlo chůzi, in line bruslení. Funkce – aby měřil TF, kalorie (potřebuji zhubnout), měření tuku.
  Jsem i turista, ale nepotřebuji sledovat výškové metry či mít GPS, ale jestli stejná sporttester můžu používat na turistiku.
  Na vašich stránkách navrhujete polar FT40 nebo polar FT7. Jsou i jiné značky mezi kterýma vybírat?
  Mockrát děkuji

 106. Zdravím Vás,
  mohl by jste mi poradit s výběrem sporttesteru? Cena by měla být co nejnižší samozřejmě, jsem studen a tak nemám mnoho financí nazbyt.
  Požadované funkce by měly být klasické, například počítání kalorií, měření tepové frekvence a další funkce, které jsou takřka tuctové. Krom toho by měl být tester vodotěsný, hodně se potím (až extrém), ocenil bych měření vzdálenosti pomocí GPS, jezdím na kole a když mi to čas dovolí, tak chodím běhat, tuto funkci bych určitě využil. Určitě nepotřebuji teploměr ani výškoměr.
  Mockrát děkuji za pomoc při hledání. Tomáš

  • Dobrý den, pokud jde o cenu, doporučil bych Sigmu PC 15.11. Výborný poměr cena výkon. Pokud chcete sporttester s GPS, tam už je cena podstatně vyšší. Všechny vaše požadavky by měl splňovat Garmin Forerunner 110 HR. To je nejlevnější sporttester s GPS a měřením tepu. S GPS jsou i levnější, ale zase bez hrudního pásu.

   • Tak že, ten Garmin je i s GPS – měření rychlosti? má v sobě zabudovaný čip, nebo je toto zařízení „bokem“ ?
    A pokud jsou levnější i s GPS a bez hrudního pásu, tzn. že neměří TF ? Děkuji. Tomáš

    • Ano, přesně tak. GPS měří rychlost a vzdálenost. U Garminu je standardně v hodinkách integrována přímo v hodinkách.
     Bez hrudního pásu pak vidíte jen rychlost a vzdálenost. Měření tepu, kalorie a podobně neprobíhá. Maximálně by kalorie mohly hodinky dopočítávat podle vámi zadaných hodnot a obecných tabulkových propočtů, ale to si nejsem jistý, jestli to garmin umí.

     • A ještě jeden dotaz, je podle vás lepší koupit dražší sportester Garmin, což je teda cca 4 000kč, nebo vzít třeba Sigmu 15.11 + tachoměr ? což výjde na cca polovinu z ceny ?
      Protože chci samozřejmě vědět i kolik najedu a jakou mám prům. rychlost.

      Děkuji Vám za Váš názor. Tomáš

     • No ono je to spíše o tom, které funkce využijete. Pokud nejezdíte jen na kole, bude asi rozumější Garmin. Ten funguje při různých sportech (rychlost, vzdálenost). Pokud ne, bude možná rozumnější varianta sporttester + cyklopočítač. Nebo vyspělejší cyklopočítač s měřením tepu. Je to právě o funkcích versus potřeby.

 107. Dobrý den,možná dotaz mimo téma, ale na internetu nemohu najít jasnou odpověď, zda potřebuji sporttester, pokud bych chtěl využít mobil (Samsung Galaxy SII s OS Android) určenými aplikacemi, např. sporttracker, která díky GPS měří několik hodnot. Potřebuji ještě tepovou frekvenci. Znamená to, že potřebuji jen hrudní pás s Bluetooth ? Můžete nějaký doporučit ? resp. prosím případně o Váš názor zda byste doporučil sporttester nebo kombinaci mobil+hrudní pás. Rád bych využil primárně pro běh a kolo.Děkuji mockrát

  • Dobrý den, mimo téma to není vůbec. Naopak. Dokonce chystám článek na téma mobil + hrudní pás.
   Je to docela dobrá volba, protože chytrý telefon má dnes pomalu každý, a za necelé dva tisíce z něj můžete udělat velmi slušný sporttester s GPS.
   Samozřejmě pouze za předpokladu, že už Smartphone máte. Jinak zvažovat nákup mobilu + pásu versus sporttester je zase o něčem jiném.
   Navíc pravdou je, že z mobilu nedostanete tolik věcí jako ze sporttesteru, ale pokud nejste hardcore sportovec, myslím že si vystačíte.
   Sám hodně chodím, a používám hrudní pás od Polaru + iPhone 4S a k tomu aplikaci Runkeeper. Jsem maximálně spokojený. Jen ta výdrž baterie… :-)

   • Dobrý den, používám aplikaci Runtastic (na Samsungu S2) hlavně k běhu a sem tam k chůzi. Potřeboval bych hrudní pás na měření tepu. Můžete mi, prosím, něco doporučit. Nebo je lepší si zakoupit Sigmu RC1209? Co vyjde cenově výhodněji? Děkuji za odpověď

     • Děkuji za odověď, ještě se zeptám, jak moc velký rozdíl je mezi Vámi doporučeným pásem a WearLink Polar Bluetooth H7. Děkuji

     • Rozdíl je hlavně v použité technologii. H7 používá bluetooth Smart, a je kompatibilní s iPhone 4S a 5, a dalšími Apple zařízeními. Oproti tomu to, co jsem postoval dříve, je pro android a symbian.

 108. Dobrý den,
  chtěl bych se Vás zeptat, který ze sportesterů byste mi doporučil. Jedná se o přístroj pro ženů občasně pro muže. Na běhání spalování tuků a následně pro zlepšení kondice. V současné době přemýšlím mezi Polar FT 7 a Sigma RC 1209. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, hned ze startu upozorňuji, že do sporttesteru je potřeba zadat vaše údaje. Jakmile sporttester někomu půjčíte, buď si přenastaví údaje, nebo bude dostávat zkreslené výsledky. Zkreslí se tím i celkové výsledky. Takže to určitě nedoporučuji.

   Jinak na spalování tuků a zlepšení kondice doporučuji spíše Polar FT7. Sigma RC 1209 je běžecký model.

   • Děkuji za informace a upozornění. V případě, že mi ho partnerka půjčí :) tak budu dávat pozor abych vše přenastavil. Jen se tedy ještě zeptám pokud jde o spalování a zlepšovýní kondice během tak spiše Polar FT7. A ještě jednu otázku jestli mohu. Koukal jsem na předchozí diskuzi ohledně moznosti BT pasu a mobilu volil byste spíše koupi pásu a připojení k mobilu a nebo sporttester?
    Děkuji velice za odpověď

    • No, pokud nemáte zkušenosti se sporttesterem, nebo s měřením tepu, bude náročnější rozpoznat, kdy hubnete, kdy zlepšujete kondici a podobně. V tom vám pomůže Polar FT7.
     Co se týče mobilu a hrudního pásu, sám jej používám. Je to dobrá volba, protože získáte sporttester s GPS, přenos dat do PC (přes aplikaci v mobilu) a další vychytávky obvyklé u drahých modelů.
     Takže je to spíše o tom, co využijete.

     • Děkuji za pomoc s rozhodnutím. Nakonec teda Polar FT7. Ještě jednu otázku. Má smysl kupovat Flowlink na spojení sportetesteru s počítačem a nebo to je spíše pro vyšší level?
      Díky moc

     • Flowlink je fajn pro vedení tréninkového deníku a další rozpitvávání tréninku. Je to více motivační záležitost. Ale k FT7 není úplně nutný.

 109. Zdravím všechny :-) Možná, že se to již někdy někde řešilo, ale i tak dovolte jeden dotaz k hodnotě spotřebovaných kalorií, kterou uvádí sporttester. Počet kalorií už „započítává“ i výdej bazálního metabolismu nebo je to „aktivní výdej“ během treningu a pro výpočet celkového energetického výdeje je potřeba hodnotu BM přičíst? Moc děkuji za odpověď. :-)

  • Dobrý den, Polar započítává do výsledku i bazální metabolismus. Tedy není potřeba nic přičítat. Prostě číslo které dostanete jsou kompletní kalorie spálené během aktivity.

  • RCX5 je triatlonový speciál. RCX3 je multisportovní univerzální sporttester, a řekněme je ořezanou verzí RCX5. Zásadní rozdíl je v tom, že RCX3 neměří tep pod vodou. Dále pak nabízí méně funkcí než RCX5. RCX3 je zaměřený spíše na běžné uživatele, a tomu odpovídá i funkční výbava.

   • ešte zvažujem medzi GPS a Footpodom, mám obavu, že napr. pri futbale môže dôjsť k poškodeniu Footpodu ak je umiestnený na teniske, kopačke ap. Škoda, že ma to finančne núti sa rozhodnúť buď iba pre jedno, alebo pre druhé.

    • Footpod by vám při fotbale asi nevydržel. Jinak s GPS na fotbale moc nepochodíte. Díky tomu, jaké má GPS odchylky vám budou vypadávat podle mě dost nepřesné informace. Při běhu a podobně je to v pohodě. Ale při fotbale, tenise a podobně to měří blbosti.

 110. Dobrý den.Jsem začínající běžel který zatím používá jen endomondo.
  Rád bych chtěl používat v endomondu měření tepu a zároveň jeho zobrazení na sporttesteru a tak bych (co jsem snad pochopil) potřeboval jak BT pás tak sporttester vyšší kategorie.Můžete mi prosím doporučit nějaké levnější řešení ?
  Jestli bude cena přiliš vysoká asi bych se klonil k Sigmě RC 1209 nebo i nižšímu modelu protože mi rychlaost i vzdálenost změří endomondo.
  Výše ale píšete že Sigma RC 1209 má lepší pás než nižší modely . V čem prosím ? V materiálu či ?
  Děkuji moc

  • Dobrý den, to by fungovalo jen u bluetooth hrudního pásu Polar H7. Ten je kompatibilní jak s mobilem, tak zároveň umí pracovat i se sporttesterem. Nicméně tento pás funguje jen pro iPhone 4S a 5. K android mobilům máme tento hrudní pás. Jinak nevím, jestli to používáte, ale ty aplikace jako endomondo, runkeeper a další, tak umí hlásit různé informace, včetně tepu. Protože tam je předpoklad, že mobil je schovaný někde v kapse, tak to hlásí. Já to třeba využívám u Runkeeperu.

   Co se týče druhé části otázky, Sigma RC1209 má pohodlný textilní hrudní pás (oproti plastovým u levnějších modelů). Je to mnohem pohodlnější na nošení.

 111. Dobrý deň, dozvedel som sa tu plno zaujímavých informácii.
  No i napriek tomu sa chcem opýtať, či je taká možnosť pripojenia na jeden hrudný pás hodiniek a zároveň i mobilu (android). Vadí mi pri smartfóne že nemám prehľad o aktuálnej TF.
  Ďakujem!

  • Dobrý den, to je bohužel možné jen u hrudního pásu Polar H7. Ten ale není kompatibilní s androidem.

 112. Dobrý den,

  také i já bych se ráda s Vámi poradila ohledně vhodného sporttesteru. Potřebuji jej pouze na běhání. Ráda bych měla přehled, kolik jsem toho uběhla a připravila se na delší tratě (půlmaratony) a pokud by měl i funkce jako nastavení do jednotlivých zón (spalování tuků, posilování kondice)Děkuji za odpověď.

 113. Dobrý den,

  prosím o radu, jaký tester si pořídit výhradně pro cyklistiku. Potřebuji hlídat tepové zóny (je mi 55 a týdně ujedu cca 150 – 200km) s následným vyhodnocením času v zónách a popř. vyhodnocení kcal výdeje (hlavně tuků), nejlépe se zvukovou signalizací. Ostatní cyklofunkce sleduji na Garmin Colorado 300. Děkuji

  • Dobrý den,
   pro vás bych doporučil sice fitness model, ale u jiných modelů tuky nebývají, Polar FT40. Případně dražší multisportovní model Polar RCX3. RCX3 by byl vhodnější, ale je také dražší.
   Každopádně oba výše zmíněné sporttestery splňují vaše požadavky.

 114. Používám jednoduchý sporttester Sigma se základními funkcemi (aktuální TF, průměrná TF, hlídání 1 zóny, stopky) a uvažuji o pořízení dokonalejšího zařízení umožňujícího především měření vzdálenosti a rychlosti plus přenos dat do PC, také bych uvítal dokonalejší možnosti tréninkových funkcí. Použití by bylo multisportovní běžeckého charakteru. Na kole používám obyčejný cyklocomputer, ale jinde mám se vzdáleností a rychostí potíž. Pro běhání by snad stačil nožní senzor, ale kvůli běžkám potřebuji GPS. Ta mně láká i z dalších důvodů. Bratr má Garmina (FR 110) a líbí se mi, jak mu to ve webové aplikaci kreslí záznam trasy do mapy. Umí něco takového i Polary, anebo to má jen Garmin? Taková funkce by byla zajímavá pro zpětnou orientaci v neznámém terénu a jako přehledná dokumentace, ale zas otázka nakolik na tom trvat, základním požadavkem je měření trasy a tempa. Zajímala by mně i spolehlivost výškových dat co dává Garmin (rád se pohybuju v kopcovitém terénu tak mně zajímá, co nastoupám a zda měření vzdálenosti uvažuje s převýšením anebo bere pouze průmět na vodorovný povrch). Pokud jde o Polary, mám za to, že ohledně GPS možností na tom nejsou tak dobře jako Garmin, ale zas vynikají v tréninkových funkcích. Opět otázka, co všechno bych reálně využil. Určitě nějaké pokročilejší stopky s mezičasy a zpětné pitvání zaznamenaných tréninkových dat, ale nějaké sofistikované programování tréninků asi těžko. Nějaké ty testy kondice apod. co Polary nabízí jsou také diskutabilní, sice zajímavé, ale reálný přínos asi bůhvíjaký nebude. Důležitým faktorem je taky cena, nejvyšší modely jsou mimo mé možnosti, jako kritickou hranici vidím tak 5000 Kč (komplet se vším příslušenstvím). V této cenové hladině můžu uvažovat tak o Garmin FR 210, 110 asi nemá tolik funkcí, 310 by jich naopak měla zřejmě dostatek, ale už je zas dražší a taky mi přijde jako docela cihla. Od Polar potom RS300X G1, případně RC3 GPS nebo RCX3 G5 ale ty už jsou zas dražší. Otázka jakou cestou se vydat, zda Garmin či Polar, co by bylo pro můj styl využití vhodnější. Zda vůbec některý ze sporttesterů v požadované cenové hladině splňuje všechny moje požadavky, anebo by bylo nutné připlatit, anebo nějaké parametry oželet. Potřebuju nasbírat maximum relevantních informací jako podklad pro správné rozhodnutí.

  • Dobrý den,
   co se týče záznamu map, umí to všechny zařízení od Polaru, které používají GPS modul G5, případně Polar RC3.
   U spolehlivosti výškových dat z Garminu záleží na viditelnosti na nebe, a kolik najde GPS satelitů. Protože nadmořskou výšku určuje podle GPS. Ale u Garmina jdou tyto data pak „srovnat“ v aplikaci.
   Co se týče GPS možností, řekl bych že Polar nezaostává za Garminem.
   Jinak na nějaké podrobnější informace o produktech doporučuji web v angličtině, kde sporttestery všech značek dost brutálně rozpitvává DC Rainmaker.

   Každopádně vybrat sporttester si budete muset sám. Přehled o funkcích máte dobrý, jen je potřeba si určit prioritní funkce a podle toho vybrat. S žádným Garminem, Polarem, Suuntem a podobně chybu neuděláte. Co se týče GPS, volil bych mezi Polarem a Garminem. Osobně jsem testoval jak Polary tak Garminy, a mám raději Polar. Celkově mi více vyhovují jak Web aplikací, tak ovládáním i vzhledem. Ale to jsou všechno subjektivní dojmy. U vás to může být přesně naopak.
   Jinak pro maximum informací doporučuji výše zmíněný web.

   • Děkuji za informace. Pomalu se v tom začínám lépe orientovat. Jak píšete, bude to chtít ujasnit priority a získat podrobnější údaje o možnostech jednotlivých přístrojů. Odkaz vypadá zajímavě, určitě hlouběji prostuduju.

 115. Dobrý den,
  hraju několikrát týdně fotbal,je mi 50.
  Prosím vyrábí se nějaký spolehlivý tester pro tento sport,který by měřil tepovou frekvenci a naběhané kilometry.
  Děkuji za odpověď

  • Dobrý den, spolehlivých sporttesterů se vyrábí dost. Horší je to se způsobem měření. Na fotbal bych doporučil footpod. Problém je, že pokud jej dáte na botu, můžete jej při kopání zničit. Zajímavou alternativou pak může být Sigma RC1209. Doporučil bych ji zkalibrovat na oválu, nebo na nějaké známé délce tratě.
   Ale předem upozorňuji, že výsledky budou vždy zkreslené, protože při fotbale neběháte stále stejným způsobem, ale často se mění směr, rychlost, nebo se běhá do stran nebo vzad. To vše se projeví ve výsledcích, neboť takový pohyb je složitější správně změřit.

 116. Dobrý deň,
  Chcem si kúpiť sporttester, budem ho využívať na bežné nosenie, beh, k bicyklu a cez zimu na bežky, chcel by som aby meral vzdialenosť. Moj rozpočet je do 150€. V tej cene som našiel Polar RS300x run s S1 footpod-om, Polar RCX3 a Sigma RC14.11. Meral by footpod S1 pri bežkovaní vzdialenosť? Alebo ísť do GPS? Pri Sigme RC 14.11 neviem na akom princípe merá vzdialenosť. Poradili by ste mi ktorý by bol najvhodnejší, alebo nejaký iný? Ďakujem

  • Dobrý den, footpod S1 je pokročilý krokoměr. Takže kromě běhu a chůze nebude u jiných sportů fungovat. Sigma RC 14.11 měří také pomoci krokoměru. Budete muset vybrat něco s GPS. Co třeba Garmin FR 110 HR?

   • Budem ho nosiť aj ako hodinky, takže na Garmin-e by mi vadilo nabíjanie batérie. Chcel by som ho hlavne na zlepšenie kondície. Je meranie vzdialenosti také dôležité, alebo stačí kontrolovať hlavne pulz? Ktorý z týchto dvoch modelov Polar by bol na to vhodnejší, RS300 run (s footpod-om) alebo RCX3(základný, len s HR).Ďakujem

    • Dobrý den, měření vzdálenosti a rychlosti je dobrá informace. Ale o tom, jestli je to důležité rozhodujete vy. Já hodně chodím, a zajímá mě tempo. Tep prakticky vůbec, protože vím, jaký mám. Ale jak se říká – 100 lidí, 100 chutí. Takže záleží opravdu jen na vašich potřebách. Jinak co se týče modelů od Polaru, oba jsou dobré. Osobně bych šel spíše do RCX3. Ale pokud jste limitovaný finančně, a chcete i rychlost a vzdálenost, padne volba na RS300X s footpodem.

 117. Dobrý den, prosím o radu. Jaký je zásadní rozdíl mezi Polar Ft60 a RCX3? Jinými slovy, je FT60 v něčem „lepší“ a naopak? Je to stejná cenová kategorie, ale mám dojem, že RCX3 má navíc funkce na outdoorové sporty, ale u FT60 žádné jiné funkce „navíc“ oproti RCX3 nevidím. Děkuji moc. V.

  • Dobrý den, RCX3 je novější a velmi dobře vybavený sporttester. Rozdílů pár bude, ale asi ten nejviditelnější je v tom, že FT60 má kondiční program STAR. Což je v podstatě takový osobní trenér. RCX3 má „jen“ motivační zprávy po tréninku. Jinak jsou RCX3 dále než FT60 za podobnou cenu. Osobně bych šel už do RCX3.

 118. Dobry den,
  mam v plane kupit Garmin 910XT a vyuzivat snimace ktore mi ostaly po Edge 705, hrudny pas a kadenciu.
  Chcem to pouzivat na beh, bicykel a zrejme aj na plavanie.
  Ale, mam iphone 4S a bol by som rad, keby sa mi podarilo vsetky data z 910 dostat do nejakej aplikacie, napr. od Wahoo.
  Mate s tym skusenosti alebo nejake rady?
  Dakujem
  Karol

  • Dobrý den, Garmin 910 je určitě vhodný na vaše aktivity. Co se týče toho mobilu, tam to je horší. Původně jsem si myslel, že Garmin má aplikaci, která zobrazí data z Garmin Connect. Ale před chvílí jsem to testoval, a bohužel to nelze. Možná by to šlo vyřešit aplikací nějaké třetí strany. Wahoo aplikace pro iPhone se umí propojit s Garmin Connect. Ale pro načtení historie z hodinek musíte mít Wahoo key. http://www.wahoofitness.com/products/wahoo-fitness-wahoo-key.asp
   Ale nemám to otestované, takže vůbec nevím, jak to funguje či nefunguje.

   Jinak mám také iPhone 4S a používám u něj bluetooth hrudní pás. Aplikací je opravdu mnoho.

 119. dobry den,rada bych si zakoupila sporttester.hlavni vyuziti na beh,modelu a nabidek je mnozstvi a vubec se v nich nevyznam,designove se mi libi suunto m1,kvalitou beuer nebo polar.pozaduji od sporttesteru mereni tepu a upozorneni na zony, zda spaluji tuk nebo ne,nevim,zda bych vyuzila i nejaky treninkovy plan.dalsi veci,kterou resim je,ze vlivem leku se muj tep pohybuje okolo 100 v klidu,jak ale pak sporttester nastavit na „vhodnou“ uroven,kdyz limit tepu v klidu se pohybuje na podstatne nizsi hranici :(za odpoved predem dekuji.

  • Dobrý den, pokud se týče měření tuků, tak tam máme na výběr pouze Polar, a některé Beurery. Ale přikláněl bych se rozhodně k polaru. Například Polar FT7, nebo spíše Polar FT40.
   Co se týče klidové frekvence, tak tu používají Polary FT40 pro výpočet vaší kondice. Takže tento výpočet tím bude ovlivněn. Jinak ale hodinky s klidovou frekvencí nepracují. Sporttester se drží vypočtených zón z maximální tepové frekvence. Takže by to neměl být problém. Pokud by vám neseděly vypočtené hodnoty, není problém přenastavit.

   • dobry den,dekuji za odpoved,polarft40 je mi z vyberu sympatictejsi.jeste mam ale dotaz ohledne hrudniho pasu,v nekolika recenzich jsem se docetla,ze se ne vzdy hodi pro drobnejsi postavu,existuji nejake velikosti,ktere lze pri koupi zohlednit a vybrat si?dekuji,hezky den.

    • Dobrý den, Polar nabízí tři velikosti hrudních pásů. Střední velikost (65cm – 100cm) se dodává standardně. Pokud potřebujete menší (50cm – 75cm), stačí dopsat tuto informaci do poznámky v objednávce, a hrudní pás bude vyměněn.

 120. Dobrý den,
  už delší dobu sbírám informace a vybírám vhodný sporttestr. Podle toho, co od přístroje očekávám a jak ho chci využívat mi vyšly 2 modely – POLAR RC3 GPS HR a GARMIN Forerunner 210 HR Premium. Chtěl bych Vás tímto poprosit o porovnání těchto 2 modelů a Vaše doporučení. Předem děkuji.

  • Dobrý den, Polar je vymakanější (a dražší) než Garmin co se týče funkcí. Garmin má oproti tomu menu v češtině. Polar RC3 jsou o třídu výše než Garmin 210, takže se to dost blbě srovnává. Oba jsou výborné. Pokud by šlo o cenu, šel bych do garminů. Pokud ne, za mě určitě Polar RC3.

   • Dobrý den,
    cena není úplně rozhodující argument. U Garminu mě spíše láká ta čeština a údajně jednoduché ovládání (dle popisu na netu). A taky je u Garminu uváděno, že jednotlivé aktivity je možno zaznamenávat do mapy v PC (Topo Czech), kdežto u Polaru nevím, jestli tato možnost je? Moje hlavní sportovní aktivity jsou v létě kolo a in-line, v zimě běžecké a sjezdové lyžování. Díky za odpověď.

    • Ovládání garminu není pro inteligentního člověka problém. Ale podle mě je složitější oproti Polaru. Čeština je sice fajn, ale těch pár zkratek, které sporttester používá (malý displej) se obvykle ani nepřekládají, nebo se dají naučit. Ale samozřejmě nastavení sporttesteru v češtině je fajn. O tom žádná (byť se to dělá snad jen jednou).
     Co se týče záznamu trasy, Polar to umí, ale jen s GPS modulem G5, případně sporttester Polar RC3. Pak máte trasu vykreslonou v online aplikaci od Polaru. Garmin má také svou online aplikaci.

 121. Dobrý den,přítelkyně uvažuje o koupi sporttesteru,který by měl být nápomocen při hubnutí.Uvažuje o Sigmě 25.10 a Polaru Ft 40.Jaké jsou jejich klady a záporay.Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, Sigma 25.10 je solidní levný sporttester, ale s hubnutím vám nepomůže (pokud se nevíte jak pracovat s tréninkovými zónami). Oproti tomu Polar FT40 už je jiná (pokročilejší) třída sporttesterů, a je stavěný na fitness a hubnutí. Na hubnutí rozhodně Polar FT40. Řekne vám totiž po každé aktivitě, kolik jste spálili kalorií, ale hlavně, kolik kalorií bylo z tuku. Takže pak víte, které aktivity vám nejvíce spalují tuky.

 122. Dobry den, rada bych se poradila, sporttester pro pritele – behani, plavani, kolo,
  ale tak aby si aspon 2-3 treninky zapamatoval. cena do 2tis, dekuju

   • dekuju, to znamena, ze sa da s tym i plavat a merat? nieco lacnejsie s funkciou zapamatovatelnou par dat neexistuje? u tohoto sa mozem pripojit i do PC? diky

    • Ano, dá se s tím plavat i měřit tep. Připojení k PC není možné, to mají až dražší sporttestery. Z levnějších sporttesterů nižší modely – Polar FT2, Polar FT1.

 123. Dekuju moc a aky je potom rozdiel medzi FT4, 2 a 1, ked nepocitam PC? dekuju i dohledavam, ale tie popisy tam jsou desne… :( moc diky. Do ktoreho by ste siel vy osobne?

  • Já bych šel do FT4. Je z nich nejpokročilejší. V čem se vám zdají ty popisy děsné? Je tam popsáno vše, co jednotlivé sporttestery umí.

 124. Dobrý den,
  pro přítele, aktivního všestranného sportovce hledám vhodný pulsmetr. Váhám mezi Garminem Forerunner 110 HR Premium a Sigmou RC1209. Jen bych si chtěla potvrdit, pokud přítel sportuje převážně venku, bude asi lepší garmin s GPS, Sigma by byla k využití jen na běh a chůzi?

  • Dobrý den, přesně tak. Doporučil bych z těchto dvou modelů spíše garmin. Lze i propojit s počítačem, a data ukládat do online aplikace.

 125. Dobry den, chcel by som poradit nejake hodinky so spalovanim tukov. Vcelku ma zaujali Beurer PM58 a PM45, no neviem si z nich vybrat. Chcem s nimi hlavne behat, bicyklovat a turistikovat.

  • Spíše než do Beureru bych šel do Polaru FT40, a pokud by to bylo cenově příliš vysoko, tak Polar FT7. Ten sice neumí říct u tuků číslo, ale na displeji vám ukazuje hranici, do které spalujete maximum tuků. Což je výborná pomůcka.

 126. Dobrý den. Díky za Vaše užitečné tipy.
  Potřeba kontroly tepu mě přivedla k nákupu zařízení na jeho měření. Rád bych využil dalších funkcí a možností, které skýtá. Nejčastěji bude pracovat při chůzi, jízdě na kole a někdy i běhu.
  Po prostudování dostupných materiálů se rozhoduji mezi cenově nejvýhodnějším Suunto Quest Black GPS Pack NEW, dražším POLAR RCX5 G5 MULTI a případně modelem od Garminu.
  Budu Vám vděčný za Vaši radu, který model zvolit.
  Děkuji
  Petr

  • Dobrý den,
   to je jako srovnávat fabii a superba. Obojím se slušně svezete :-)

   RCX5 je vyšší třída. Má více funkcí (je to specialista na triatlon).
   Je to o ěch funkcích no. Čistě teoreticky by vám mohl stačit i „levný“ Garmin FR 110. Píšete jen chůzi, běh, kolo. To zvládnou všechny vybrané modely. Spíše je to o tom, které funkce budete aktivně využívat.

 127. Dobrý den, potřebovala bych poradit svýběrem sporttesteru. Potřebuju hlavně hubnout a hlídat TF, spalené kalorie a když by byl i krokoměr nezlobila bych se. Mám velikou nadváhu BMI přes 40, šlapu na orbitreku a hlavně chodím pěšky. Píšete, že na hubnutí je dobrý polar FT7… jaký je rozdíl nezi FT7 a FT4? Popřípadě který jiný byste mi doporučil? a poslední dotaz : vyznám se ve funkcích pokud neumím anglicky? Díky Lucie

  • Dobrý den,
   rozdíl mezi polarem FT4 a FT7 je hlavně v tom, že FT7 ukazuje na displeji hranici, do které spalujete převážně tuky. Je to vlastně hranice tepové frekvence. Na displeji pak vidíte linku se „zářezem“, a ukazatel vašeho aktuálního tepu. Letmým pohledem pak zjistíte, jestli jste s tepem tam, kde chcete být. Tuto funkci FT4 nemá. Jinak jsou velmi podobné.
   Angličtina není problém, manuál je v češtině a hodinky obsahují jen pár zkratek.

    • Pro začátečníka určitě. Ale ani s FT4 neuděláte chybu. Jde o to, aby jste se pro maximální spalováni tuků držela tep okolo 55 – 60% ze své maximální tepové frekvence. Takže s obyč sporttestery si to buď nastavíte, nebo jen sledujete na displeji a snažíte se držet na správné tepovce, nebo si pořídíte něco lepšího, co vám s tím pomůže (podobně jako FT7).

 128. Dobrý den,
  chtěla bych se Vás zeptat na vhodnou volbu výběru sportestru. Dříve jsem měla sigma 15 a sigma onyx, velmi jednoduché. V současné době bych ráda přesnější informace o tréninku. Moje oblíbené aktivity: k2, běh, posilování ( tabata, crossfit) intervalové tréninky,snowboard, plavání, inline brusle.

  ráda bych využívala info o energetickém krytí, vzdálenost ( zvažuji i rychlost), velmi se miu polaru líbí testy kondice + její rozvoj. I deálně vše komunikující s Pc, pro svou lepší kotrolu.
  nejdříve jsem zvažovala levnější variaty vyšších řad od sigmy, ale studováním funkcí ostatních sportestrů… bych chtěla něco víc :o)
  koukala sem na polar ft40,60,80, Polar RC3 GPS HR,
  Polar RCX3 G
  SET Beurer PM 70 + Speedbox5,
  chtěla bych vás touto cestou poprosit o radu, případně o návrh i jiného sportestru popřípadě od suunta či garminu, s podobnou vybaveností funkcí. děkuji za info Lucka


  ještě sem koukala na tento Polar RS300X S1
  ještě jednou díky Lucie


  občas mám problém uhlídat vhodnou míru tréningu :o) bytečně své tělo nehuntovat, dávat mu jen tolik kolik potřebuje ve zdravé a rozumné míře. NO a na to bych potřebovala nějakou technickou pomůcku, aby mi uměla říct už dost a nebo přidej :o)
  Lucie

  • Dobrý den,
   jak tak pročítám vaše komentáře, tak mě napadá Polar FT80. Je to vymakaný sporttester + vás bude hlídat i v posilovně, jestli to neflákáte :-)
   Jinak pro vzdálenost a rychlost je potřeba mít sporttester s GPS, nebo s Footpodem.

   Polar RS300X S1 je běžecký sporttester v sadě s Footpodem – pro měření rychlosti a vzdálenosti při chůzi a běhu.

 129. Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli máte nějakou zkušenost se sporttestrem polar RC3 GPS
  Dělám více sportů: atletika,cyklistika,běžecké lyžování
  a chtěl bych nějaký sporttestr který by mi spolehlivě a všude měřil vzdálenost.Hlavně to potřebuji kvůli přesnějšímu psaní tréninkového deníku.
  A nechci všude tahat plno „podů“ (nakaždý sport jeden).
  Nyní mám sporttester suunto t6c se vším příslušenstvím a to kalibrování,párování,atd. mě moc nebaví.
  A kdyby jste věděl ještě o nějakém spottestru podobnému RC3 GPS
  dejte mi prosím vědět.
  A ještě bych se chtěl zeptat když budu ten sporttester suunto t6c prodávat.Za kolik bych ho měl nabídnout?Mám ho 4roky a nový stojí stále v tom vybavení kolem 11tis.
  Děkuji L.

  • Dobrý den,
   RC3 GPS je kvalitní stroj, určitě bych se ho nebál. A pokud nechcete tahat pody, pak ani není jiná možnost. Jedině pak Garmin (např Garmin Forerunner 610).
   S tou cenou za starší Suunto je to těžké. Zkuste to nabídnout v diskuzi na behej.com. Tam by mohli ocenit výbavu a podobně. Ale cenu si neodvážím tipnout.

 130. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když jsem nováček v běhání, tak jaký sporttester by jste mi doporučili na běhání tak do 10 km? Potřeboval bych hodně přesný a tudíž i kvalitní, abych se mohl výsledky řídit a dlouhodobě je sledovat? Našel jsem zajímavou nabídku sporttesterů na webu sanasport, tak jestli by jste mi doporučili nějaký z této nabídky? Díky Lukáš ;)

  • Dobrý den,
   Polary kvalitní určitě jsou, nicméně nepíšete, jaké funkce od sporttesteru očekáváte. Pokud vám při běhu stačí sledovat čas, vystačíte si s běžnými hodinkami. :-)
   PS: Komentářový linkbuilding mi tu nedělejte.

 131. Dobrý den,
  ještě sem se chtěla zeptat na Polar RCX3 G5 (multi) + Datalink?
  Protože Polar FT 80 je vyloženě specializovaný sporttester pro fitness.
  Chtěla bych sportestr který mě relativně uhlídá, nabídné kontrolní fce pro jakýkoliv trénink (popřípadě intervalovky kombinované s během)

  Děkuji

  • I ten je výborný. Je více univerzální. Ani s jedním neuděláte chybu. Jde jen o funkce, které využijete, a podle toho vybrat sporttester.

 132. Dobrý večer,
  chodím s hůlkami a ráda bych kontrolovala kroky a hlavně tepovku. Ze zde uvedených informací mi nejlépe a cenově nejpřijatelněji vychází Sigma RC 1209. Chtěla bych se jen ujistit, že jde o správnou volbu. Dále bych měla takový asi pitomý dotaz, ale jak je to s hrudním pásem? Nepřekáží někde? Já jen, že mám docela bujné přednosti, tak aby se mi tam ten senzor někam vešel, či kam konkrétně mám pás umístit.
  Děkuji mnohokrát a přeji krásné léto

  • Dobrý den,
   sigmy určitě nejsou špatnou volbou. Navíc je to nejlevnější sporttester, který dokáže měřit ušlou/uběhlou vzdálenost.

   Co se týče hrudního pásu, neměl by to být problém ani s bujnými přednostmi. Hrudní pás zapněte hned pod podprsenku, senzor ať je pak na středu hrudníku, mezi prsy.

 133. Dobrý den,koupila jsem Polar FT 40 na pomoc při hubnut, 3-4x týdně šlapu na elipticalu,ale zatím se mi moc nedaří si držet správnou tepovku pro spalování.Většinou mi to vypočítá něco kolem 120-je mi 42let -což asi odpovídá,ale já se držím kolem 130-135.Cvičím zatím týden,upraví se mi to?Díky za radu.

  • Dobrý den,
   ty data jsou orientační, ale určitě se z nich dá něco vyvodit. Po týdnu je podle mě brzo vyvozovat nějaké závěry. Zkuste vydržet měsíc, udělat si pak test kondice a podobně, a uvidíte. Určitě ucítíte sama na sobě, že se zlepšujete.
   Každopádně je potřeba vytrvat. Nic nepřijde ze dne na den. Držím vám palce a určitě napište, jak vám to jde.

 134. Zdravím,
  potřeboval bych trochu poradit s výběrem sporttesteru. Bude se jednat o můj první kousek.
  Aktivity: beachvolejbal, volejbal, běh, kolo, plavání

  Požadované vlastnosti: měření tepu (i ve vodě), možná nějaké hlídání tepové frekvence pro hubnutí (ačkoliv to se dá asi hlídat pohledem a udržováním se v 55-60% maximálky, jak jsem se dočetl), spálené kalorie, eventuálně nějaký indikátor kondice, možnost připojení k PC (jsem fanda do statistik).

  Lidi v okolí mají Suunto a mně se líbí vzhled (abych to mohl nosívat i do práce, ven…), nicméně tady se Suunta moc nedoporučují, obzvlášť co se vody týče. Pokud by šlo vybrat něco ze Suunta, nebránil bych se tomu, jinak ale favorita asi vůbec nemám. Tak se obracím na Vás, snad jsem se vymáčkl nějak srozumitelně.

  Předem díky za radu:)

  • Dobrý den,
   s tím plaváním bude trochu problém. Pod vodou měří tep jen pár modelů.
   Nicméně nějvíce k vašim požadavkům by měl být Polar FT40, Polar FT60 a Polar FT80.

   Ze Suunta stojí za zmínku snad jen Suunto Quest, ale tam je problém s měřením tepu ve vodě. Může fungovat a nemusí.

   Jinak nejde o to, že se Suunto moc nedoporučuje. Jde o to, že z jejich zajímavého portfolia modelů zbylo jen torzo. Z výborné Tčkové řady zůstalo jen Suunto t6d. A místo toho přišla řada M, která je ve srovnání s konkurencí na tom dost blbě. V linii řady T pak pokračuje Suunto Quest.

 135. Dobrý deň.
  Chcel by som poprosiť o radu pri výbere sporttesteru. Bude určený na behanie po horách,fitness konkreéne Crossfit a občas aj na bicyklovanie.
  Chcem ,aby mal nasledovné funkcie:
  -meranie tepovej frekvecnie (HR) plus,aby balenie obsahoval pás na snímanie tepovej frekvencie
  -stopky
  -výškový rozdiel
  -meranie rýchlosť a priemernej rýchlosti
  -synchronizácie s PC
  -GPS integrovana
  -dobrá výdrž batérie
  -kvalitne náramok
  -značky preferujem Garmin resp. Polar
  Cenová relácia by sa mala pohybovať v rozmedzí okolo 120-180eur( 3000Kč-5000Kč
  Ďakujem vopred za akékoľvek rady a návrhy.

 136. Dobrý deň
  Ďakujem veľmi pekne za radu.
  Chcel by som sa spýtať,že aký je rozdiel medzi Vaším spomínaným Garmin Forerunner 110 HR a Garmin Forerunner 210 HR Premium,Polar RS 300X S1, Polar RCX5,Garmin Forerunner 310 XT?

  • Tak hlavní rozdíl je třeba v tom, že Polar RS300X S1 nemá GPS, ale footpod (S1 v označení znamená footpod, G1 GPS). Polar RCX5 nemá integrovanou GPS. Je to špičkovký triatlonový sporttester. Totéž se dá říct o Garminu 310XT. Ten má ale GPS integrovanou (a taky to je pěkná cihla na zápěstí :-). Jinak je rozdíl ve funkcích. Čím dražší model, tím více toho umí. Srovnávat FR 110 HR a 310XT je jako porovnávat fábii a superba.

   • Dobrý deň
    Takže nakoniec je rozhodovanie medzi spomenutým Garmin Forerunner 110 HR, a Garmin Forerunner 210 HR
    Aký je rozdiel (nemyslím cenu)
    ale funkcionalitu (vrátane GPS),výdrž batérie a kvalitu náramku .
    Čo by ste mi Vy poradili medzi týmito dvoma? resp ktorý by ste si Vy vybrali?
    Ďakujem Veľmi pekne .

    • Dobrý den, rozdíl je v tom, že 110 neumí intervalový trénink a pak neumí připojit další příslušenství (například Footpod). Obojí 210 umí. Jinak jsou v podstatě shodné.

 137. Dobrý den,
  ráda bych poprosila o Vaši radu. Chtěla bych si koupit kvalitní sporttester, ale jelikož jsem v tomto směru nováček, tak si nevím moc rady. Přijde mi, že mám dost specifické nároky, co se ceny a funkcí týče. Chtěla bych ho využívat zejména při běhu, cyklistice a popřípadě v posilovně. Upřednostnila bych funkce jako měření vzdálenosti, energetické krytí, kvalita pásku a hrudního pásu apod. Nejvíce mne zaujaly Sigma RC 1209, Sigma RC 14.11 a Polar FT7. Problém je pro mě i velikost jak pásku na ruku tak i na hrudník. V obou případech je pro mě problém najít tak malou velikost, takže bych potřebovala aby byla možnost úpravy. Děkuju za poradu.

  • Dobrý den, začnu od konce. Řemínky pro opravdu tenkou ruku má dobře vyřešené Polar. Tam nebudete mít problém. Co se týče hrudního pásu, tam bude potřeba zvolit opět polar, protože ten jako jediný nabízí i dětskou velikost hrudního pásu (obvod hrudníku 50 – 75cm). Což by vám mohlo sedět více než standardní hrudní pás. Záleží jakou máte míru.
   Tím pádem jsem vyřadili ostatní sporttestery :-)

   • Děkuji za radu :-) po pečlivém zvážení, bych radši upřednostnila sporttester, který má v sobě GPS a mám dojem, že tento typ Polaru ji nemá. Změřila jsem se a mám bohužel přes hrudník 74 cm a přes ruku 14 – 15 cm. Je možné si pásy nějak upravit i na menší velikost? Někde jsem četla, že se to dá svépomocí zkrátit.

    • Integrovaná GPS má své výhody, ale také spoustu nevýhod. Například hodinky nabíjíte jako mobil. Vydrží fungovat (podle typu) od 10 dnů až po měsíc, a se zapnutou GPS pak od 8 do 20 hodin. Nemluvě o velikosti hodinek. Píšete že máte tenkou ruku, tak to na ní veliké hodinky s GPS (říkám tomu cihla :-) ) budou vypadat krásně :-)
     Pás se dá určitě zkrátit, je to textilní pružný pás. Ale u polaru není problém dát kratší pás. Pásy se dají nastavit v dost velkém rozpětí.

     • Ještě jednou děkuji za trpělivost a vyčerpávající info. Myslíte si, že by mi tedy vyhovovaly Sigma 1209, ty nemají GPS (podle toho, co jsem se dočetla) a nejsou údajně tak velké a vypadá to, že mají i vlastnosti, kterým bych dala přednost. Stále nevím co by mi vyhovovalo lépe. Jaký je rozdíl mezi nimi a Polarem FT7 – v měření vzdálenosti, ve funkcích apod.? Předem moc děkuji za odpověď

     • Dobrý den,
      uděláme to jinak. Napište mi spíše, které funkce od sporttesteru očekáváte a v jaké ceně by měl být. Pak vám něco doporučím. Protože z původního dotazu jsem už úplně někde jinde :-)

 138. Dobrý den,

  uvažuji o koupi prvního pulsmetru Sigma PC15, Sigma PC25.10 či Sigma PC 10.11. Užívala bych na běhání, jízdu na kole, rychlou chůzi a inline brusle. Prosím o radu jaký typ. Děkuji

  • Dobrý den, tyto sporttestery jsou velmi podobné. Liší se jen v množství funkcí. PC15 jsou nejnabušenější z těch tří, 10.11 pak nejjednodušší. Ale pokud potřebujete měřit tep a hlídat hranice tepové frekvence, je jedno který vyberete.

 139. Dobrý den,
  dne 15.3.2013 jste odpovídal, že integrovanou GPS mají pouze Garminy, případně Polar RC3. Jinak je všechno s externími moduly.
  Zdá se, že jste opomenul Suunto Ambit. Zajímalo by mě, co si myslíte o tomto modelu pro běhání a pípravě na maraton.

  Děkuji za Váš názor.

  • Dobrý den, většinou se lidé ptají na dostupnější sporttestery, proto jej ani „nenabízím“. Suunto Ambit je ultimátní stroj za dost vysokou cenu. Suunťáci tam zkombinovali technologii GPS a outdoor funkce a hlavně je vymakali, aby se navzájem doplňovaly a zpřesňovaly měřené výsledky.

   Co se týče běhání a přípravě na maraton, určitě Ambit nebude špatná volba. Jde spíše o to, jestli vám k něčemu budou funkce navíc, které nabízí. Jestli by jste si nevystačil třeba s Polarem RS300X s footpodem. Je to jen o tom, co využijete za funkce. Ambit je podle mě vhodnější pro horské běhy, právě kvůli kompasu, barometru, výškoměru.

 140. Dobrý deň,
  hľadám vhodný sporttester na beh, ak by mal funkcie na bike,bola by to pridaná hodnota. Mám IPhone 4S aj 5, takže by som chcela používať Runkeeper s pásom Polar H7. Potrebovala by som poradiť so sportestrom kompatibilným k tomuto pásu-stačil by vlastne len aparát na ruku bez pásu, ktorý by zobrazoval údaje potrebné hlavne na chudnutie-spaľovanie tuku.
  ďakujem,

  • Dobrý den, všechny ve většině sporttesterů je už automaticky hrudní pás (až na některé výjimky s integrovanou GPS). Co se týče spalování tuku, pak se nám velmi omezil výběr. Mrkněte na Polar FT40, FT60, FT80. Další sporttestery které měří i tuk nejsou kompatibilní s hrudním pásem Polar H7.

 141. Dobrý den :-), od sporttestru bych tedy očekávala aby mi dokázal změřit uběhnutou vzdálenost, měřit mezičasy, výpočet spálených kcal a podíl tuku, možnost nastavení tepových zón a pak to sice není až tak tolik potřeba – test kondice, přechod mezi spalováním a rozvoje kondice. Ráda bych se vešla se vším všudy tak do 3000 Kč.

  • Dobrý den, tak to je jednoduché. Nic takového není :-) Musela by jste přidat na financích na Polar FT60 GPS, Polar RCX3 s footpodem nebo GPS, nebo některý z vyšších modelů.
   Pokud se obejdete bez poloviny výše zmíněných funkcí, tak jediný sporttester, který se vejde pod tři tisíce je Sigma RC1209. Pod tři tisíce se dá pořídit ještě Garmin FR10, ale ten zase neměří tep. Jen rychlost.

 142. Dobry den,
  i ja se pripojuji k dlouhe rade hledajicich ten spravny stroj a prosim o radu:-)
  Procetla js diskuse, srovnala sporttestery, ale ne a ne najit ten spravny.
  Nejsem zadny sportovec, nebudu se sporttesterem lyzovat, jezdit na kole, behat (vyjma pravidelne na autobus) nebo cvicit cokoli ve fitku. Ale hodne chodim, nepravidelne plavu, cvicim spise veci typu pilates apod., potrebuji si udrzovat vahu, prip. mirna redukce a kondicku zvysovat. Protoze jsem to nejednou s timhle treninkem prehnala, rada bych se mela pod kontrolou – cim podrobnejsi, tim lepsi.
  Rada bych se vesla do castky cca 5 tis., uprednostnuji footpod pred GPS (rada bych sledovala i bezne aktivity doma a dulezita je pro me i usla vzdalenost), rozhodne vodotesnost.
  Zvazuji model RS300X s dokoupenim foodpod S1 (chuze/plavani OK, ale nemeri tuky). Chuze je pro me dulezity element, mereni pod vodou (nikoli vodotesnost) klidne vypustim. V tom pripade se otvira moznost RCX3, FT60 (mam obvod zapesti natesno 17cm; kdesi nekdo psal, ze u vetsiho obvodu zapesti dobre nesedi). FT80 vypada hodne dobre (‚v akci‘ i cenove),ale s nutnosti dokoupit foodpod je to uz hodne vysoko a pro me ucely asi i zbytecne. Budu rada za doporuceni sporttesteru jak pro kombinaci chuze/plavani, tak jen pro chuzi.
  Dekuji. Jana

  • Dobrý den, všechny zmíněné sporttestery jsou výborné. Pokud bych měl volit, asi bych šel do RCX3. Je multisportovní a zároveň nejnovější. Je v sadách jak s GPS, tak s footpodem.

 143. Dobrý den,
  zajímalo by mě jaký sporttester z Sigma ROX 9.1 a POLAR CS500 je lepší pro začínajícího cyklistu. Cenově i funkcemi vypadaji téměř stejně, ale rád bych věděl jaký z těchto spottesterů má kvalitnější hrudni pás co se týče výdrže baterie a taky jestli jejich balení obsahuje PC rozhrani, nebo se musí dokoupit zvlášt – ve většině prodejen to není úplně zřejmé

  • Dobrý den, obojí jsou špičkové sporttestery. Osobně bych šel spíše do Polaru. Co se týče připojení k PC, u sigmy je přímo v balení, u Polaru podle zvolené sady. Základní model připojení k pc nemá v balení.

 144. Tohle je naprosto dokonalá diskuse a porada jaky sporttester koupit. Protoze jsem jeste nikdy zadny nemel. Tak stejne nevim jaky. Dostanu od Vas take nejake doporuceni? Potrebuji ho na beh aby mi hlidal TF a vyhodnotil prumernou TF cas nad a cas pod intervalem. Zvukove me upozornil pokud budu mimo nastavenou zonu. Hrudni pas takovy aby vydrzel i zmeny tempa a terenu sprint, kros, sebehy. A pokud mi to jeste zmeri kolik jsem ubehl tak to bude super. A kdyz ne tak to domerim na mape. Diky za radu.

   • Diky za radu, jeste otazka, nekter ze sportestru maji pokud jsem zaznamenal pomerne slouzitou vymenu baterie. Tyka se to i techto dvou doporucenych, nebo jsou uzivatelsky a udrzbou friendly. Diky

    • U všech by to mělo být v pohodě. A u Polaru je to stejně jedno, protože i když lze baterie vyměnit jen odšroubováním krytu, můžete přijít o záruku. Takže by jste stejně měl poslat hodinky na odbornou výměnu baterie.

    • Uz jsem se dostal na docela dobry stranky o sportesterech, kde je vse dobre popsane a zjistil i typ baterie tzn. ze dle typu ta vymena by asi nemela byt slozita. Nepletu se ze? Jo a ty stranky http://www.hodinky-sport.cz muzu jen doporucit ale objevil jsem je skutecne az dneska, kdyz jsem si precetl kdo odpovida. Diky A.

     • :-) Díky.

      Je tam v popisu, případně v parametrech, jestli se dá baterie uživatelsky vyměnit. Tedy bez šroubováku. Ale jak jsem psal, u Polaru na to pozor.

 145. Dobrý večer,prosím o radu pri výbere testeru.Tester potrebujem hlavne na chudnutie, postupne aj zvyšovaní kondicie.Začínam behať, rýchla chôdza,bicykel(bez nutnosti sledovania vzdialenosti a rýchlosti), hlavne aby bolo optimálne a prehľadné vyznačenie spaľovania tukov,možnosť sledovania záznamov z predchádzajúcich dní, možnosť stanovenia cieľa a kontroly( motivaný program, alebo motivačné správy) možnosť záznamu na viac krát(neviem presne či sa jedná o intervalový tréning- ale napr. dopoludnia aktivita a potom popoludní-s možnosťou sumarizácie za celý deň). Z prečítanej celej diskusie mi vyšli modely RCX 3, FT7, FT 40. footpod je možné pripojiť len k RCX 3?Má RCX3 aj funkciu % spaľovania tukov? u FT7 a FT 40 na pripojenie k PC je treba prikúpiť interface flowlink?
  Pri kúpe v vašom e-shope je možné zaslanie na SK? Ďakujem za ochotu(viem, že tieto otázky stále dookola vám určite už „lezú“ na nervy“ :)

  • Dobrý den, připojit k PC lze všechny modely. FT7 a FT40 nemají Flowlink v balení, proto je potřeba jej dokoupit. U RCX3 ale pozor, tam připojení k PC také není u všech modelů. Je v balení u setů s GPS nebo footpodem. Samostatné hodinky nemají PC připojení v balení.
   Co se tuků týče, RCX3 umí zobrazit % tuků, stejně jako FT40. U FT7 se % tuků nezobrazuje.
   Na Slovensko zasíláme.
   A máte pravdu, většina dotazů je stále dokola. Ale chápu to, protože těch sporttesterů je velká spousta, a laik se v tom bude dost těžko orientovat.

    • Pokud plánujete do budoucna připojení například GPS, nebo footpodu, tak jedině RCX3. FT40 to neumí.

     • A keby ste mohli ešte poradiť medzi FT 60 a RCX 3( obe majú možnosť v buducnosti dokupiť pody)?
      Ďakujem

     • Ano, u obou je možnost dokoupit pody. Nebo nakoupit už v setu (výhodnější cena za set).

 146. Dobrý den pane Tajduši. Velmi děkuji za Váš čas a erudované komentáře zde, díky nimž se ze mě z totálního laika stal (snad) poučený laik. Diskusi jsem pečlivě celou pročetl, přesto Vás chci poprosit o krátké zhodnocení mého výběru, respektive zodpovězení pár dotazů „navíc“. Hodlám koupit manželce k jejím kulatinám (tudíž nechci a nebudu řešit finance) opravdu dobrý a vybavený sporttester. Manželka je velmi aktivní sportovec se zaměřením na běh, plavání, kolo a orbitrek (preference v uvedeném pořadí). Navzdory tomu by ještě chtěla shodit pár kilo v oblasti břicha, nechala si udělat body fit test, chce dodržovat svůj stravovací a tréninkový program, příjem a výdej kalorií, procento tuků, při sledování TF se plánovitě pohybovat v tepových zónách dle zaměření na hubnutí a kondici. Vzhledem k výše uvedenému jsou jasné priority: propojení s počítačem (kvůli celkovému hodnocení výsledků), zaměření přístroje jak na fit (hubnutí, procento tuků, zóny TF se zvukovým upozorněním) tak na běh či kolo (čili zároveň GPS), potěšilo by i měření TF ve vodě, není nezbytnou podmínkou. Preferuji v podstatě jen Polar, leda že byste mi mou volbu vyvrátil doporučením jiného přístroje od Garminu. Vybral jsem tyto typy: FT60 GPS („nevýhodou“ se může jevit starší G1 a nikoliv G5, a že nelze měřit pod vodou – říkám to správně?), dále RCX3 G5 (nevýhoda = opět nelze měřit pod vodou) a nakonec RCX5 G5 – ten má vlastně úplně všechno, ale kupovat ho jen proto, že může měřit i pod tou vodou neodpovídá prioritám, je asi vážně už hodně profi vysloveně pro triathlonisty, takže ten asi ne. Když se rozhoduju mezi FT60 GPS a RCX3 G5, líbí se mi designově víc FT60, i když to není nejdůležitější. Dokoupení příslušenství k připojení k PC by mi u FT60 nevadilo. Myslíte že RCX3 G5 by byl když tak fakt lepší protože je novější a řekněme ještě univerzálnější než FT60? Dokázal byste mi poradit který z nich? Respektive jaké jsou hlavní zápory toho či druhého a v čem jsou naopak stejné či podobné? Mimochodem vyloučil jsem FT80, manželka do posilovny chodit nechce a nebude.
  No a pak mám ještě dva důležité dotazy: 1) uvažuji o rozšíření kteréhokoliv z výše uvedených modelů o S1 (nad rámec GPS) – má to ale podle vás smysl? To jest lze GPS a S1 vzájemně kombinovat za účelem zpřesnění měření vzdálenosti a rychlosti? Jestli to správně chápu tak na orbitreku bude S1 stejně k ničemu protože nedochází k oněm nárazům nohy nutným k měření, říkám to správně?
  No a dotaz 2) žena se dočetla že bývají problémy s udržením snímače hrudního pásu přímo na hrudní kosti u žen s větším poprsím – je to pravda? Hraje zde pak roli výběr dámské či pánské verze přístroje, nebo je to defacto jen o barvě? Prioritou je skkutečně co nejpohodlnější hrudní pás.
  Velice se omlouvám za asi nejdelší dotaz v této diskuzi, je to pro mě ale moc důležité udělat jí radost. Moc proto děkuju za odpovědi i trpělivost.
  Zdraví Marek

  • Dobrý den Marku, je díky za dotaz, je vidět, že jste studoval opravdu poctivě.
   Takže postupně. Snad něco nevynechám.

   Nechám vás u Polaru, protože ten jediný umí měřit tuk (Beurer neřeším, ten je funkčně mimo požadavky).

   FT60 umí měřit pod vodou tep. Z Polaru to neumí jen modely, které používají technologii přenosu dat (W.I.N.D.) mezi sporttesterem a příslušenstvím (RCX3 a RS800CX atd.). Teď záleží, jak je to měření pod vodou pro vás důležité. RCX5 je už profi. Osobně bych šel spíše do RCX3 než do FT60. Přeci jen je modernější. Ale pokud je to měření ve vodě důležité, tak vemte FT60. Chybu určitě neuděláte. Já bych raději to plavání obětoval za záznam trasy. Je to pro mě zajímavější informace. Ale to je o potřebách manželky.

   1) Sporttester bude pracovat současně s Footpodem a GPS, ale nebude pracovat se všemi daty. Z Footpodu použije info o rychlosti a vzdálenosti, z GPS pak záznam trasy. Totéž platí pro cyklosenzory. Na orbitreku nebude fungovat žádné měření rychlosti.
   2) Je možné, že hrudní pás bude sjíždět, ale nemusí. Výběr dámské nebo pánské verze hraje roli v případě zápěstí. Jde o šíři, délku řemínku a také tvar těla hodinek. Hrudní pásy jsou stejné.

   Snad jsem na něco nezapoměl :-)

   • Moc díky za odpověď, pomohl jste mi s rozhodováním. Vezmu RCX3 G5. Na foodpod se vykašlu vzhledem k tomu že by ničemu významně nepřispěl, na Orbitreku by byl k ničemu, a při běhu a na kole základní data o vzdálenosti a rychlosti zvládne GPS. Hrudní pás holt risknem a uvidíme, poslední pochybnost – dámská verze co do řemínku atd. jak jste psal – zkusím ještě pořešit, ta černá pánská je podle mě o dost elegantnější. V té souvislosti si dovolím ještě jeden a poslední dotaz a pak už Vám dám pokoj – mohl byste prosím uvést (pokud víte) délku řemínku pro RCX3 pro pánskou a dámskou verzi? Ještě jednou díky moc za pomoc. Zdraví marek

    • Řemínek by měl být jen o něco kratší, ale hlavně je tenčí. Přesnou délku z hlavy nevím. Pánské řemínky jsou širší.

 147. Dobrý den, nikde jsem se nedočetla, zda má Polar RS300X funkci odbourávání tuku. Je tento sporttester vhodný jak pro běžce tak i pro cyklisty a pro někoho, kdo chodí do posilovny? Děkuji za odpověď

  • Dobrý den, to jste se nedočetla správně :-) RS300X nezobrazují spálený tuk. Sporttester je vhodný pro běžce. Je to přímo běžecký sporttester. V posilovně vám pak pomůže na kardio strojích, ale při samotném silovém tréninku už moc ne.

 148. Dobrý den, pane Tajduši, chtěla bych Vás požádat o doporučení nějakého sportestteru (okolo 2.000 Kč), když mým hlavním cílem je zhubnout, tedy vědět při jaké tepové frekvenci spaluji tuk a dále i zlepšení kondice.
  Dál bych se chtěla zeptat, jestli ty levnější ST měří i uběhnutou/ušlou vzdálenost nebo pro takovou možnost v sobě musí mít GPS či foodpod? Takové jsou už podstatně dražší…
  Moc děkuji za odpověď, Martina N.

  • Dobrý den, do dvou tisíc s měřením rychlosti jedině Sigma RC 1209. Na hubnutí doporučuji Sporttestery od Polaru (Polar FT7, FT40 a další). Nebo obyčejnější sporttestery, a snažit se při cvičení držet okolo 55-65% z maximální tepové frekvence.

 149. Dobrý den, mám velkou nadvahu a chci se sebou něco začít konečně dělat. Pečlivě jsem přečetl celou diskuzi a rozhodl se pro koupi Polar F40 nebo F60. Nakonec jsem si tedy posledních příspěvku uvědomil, ze mám vlastně iPhone 4S, ke kteremu by šel dokoupit hrudní pas Polar H7. Získám tím to samé + hudbu, atd…., nebo uvažuji špatným směrem ? Pokud je to rovnocenné řešení – mohl by jste mi poradit aplikaci, díky které bych měl v iPhonu stejně funkce jako v F40 nebo F60 ? Jde mi hlavně o kalorie, tepove frekvence a měření tuku. Proste funkce okolo hubnutí. Videl jsem na AppStore i aplikaci přímo od Polar, ale samozřejmě jako nováček se v tom zatim nevyznám, … Mockrát děkuji za radu !

  • Dobrý den, iPhone + pás není špatné řešení, ale dostanete z toho jen pár informací, a záleží na aplikaci, jak si s nimi poradí. Srovnávat to s FT40 nebo 60 nelze. Nemluvě o spálených tucích. To z mobilu nedostanete.

   O pásu bych uvažoval, pokud standardně používáte iPhone s nějakou aplikací (runkeeper, endomondo) a chcete to doplnit o tep.
   PS: Omlouvám se za prodlevu, byl jsem na dovolené.

 150. Dobry den, koukam na ruzny tepaky, premyslim o Sigma 15.11, ma vechny funkce ktery potrebuju, ale co bych jeste vyuzil, je moznost prepnuti treninkoveho rezimu behem treninku.

  Nepotrebuji predvolene rezimi intervalovych a vytrvalostnich treninku, nepotrebuji pamet treninku v tepaku.

  To co chci vyuzivat je:

  aktualni tepovka s upozornenim prekroceni dolni a horni hranice
  zvoleneho rezimu
  zobrazeni procent z MTF
  nastavit tri rozsahy TF (napr. Recovery, Fat butner, Fitnes) a mezi nima
  prepinat v prubehu treninku
  max TF
  AVG TF
  čas straveny ve zvolene zone
  Rad bych se vesel do 2.000,–
  Diky moc za Vaše rady.

 151. Dobrý den, poprosil bych Vás o radu. Mám hodinky sporttestr Sigma Easy, které si spočítaly na základě zadaných údajů, že v zóně FAT mám mít tep 97 – 123 (podle Vaší rady bych měl mít tep v 60ti % 106 – v 70ti % 124) v zóně Fitness hodinky vypočítaly 123 – 141, což odpovídá i tomu co píšete.
  Nicméně, když jdu běhat, tak nevím, kterou zónu to vlastně vyhodnocuje, protože ať běžím jakýmkoli tempem, pokaždé uběhnu v zóně třeba 1%, max. 2%.
  Můžete mi prosím poradit, kde dělám chybu? Jak v tom výpočtu zón, tak v tom, co vlastně za zónu hodinky ukazují. Sigma má ještě jednu zónu individuál, dá se nějak nastavit a uložit v hodinkách tak, aby to hodnotilo právě tuto zónu?
  Děkuji moc, hezký den

  • Dobrý den, ty rozptyly má sigma širší. Ono totiž není příliš reálné se neustále držet v rozmezí 5%. To by hodinky pak pípaly prakticky pořád.
   Při zapnutí hlídání tepové frekvence by jste měl nastavit také kterou zónu chcete hlídat (FAT, FIT, Individual). Nevím přesně kde se to nastavuje, mrkněte do manuálu. Pak by to mělo zobrazovat výsledky z této zóny. Také je možné, že máte poruchu. Ale spíš bych to viděl na nějakou chybu v nastavení. Jinak zóna individual slouží právě k tomu, aby jste si nastavil limit jaký chcete.

 152. Dobrý den, celkem by mě zajímal princip podle kterého sporttester počítá výdej kalorií. myslím že snímá tepovou frkvenci, dechovou frekvenci, možná ještě tak odpor pokožky – pot. A jak z toho zjistí počet kalorií? Zdá se mi to jako takový podvod na zákazníky……

  • Dobrý den, hrudní pás snímá tepovou frekvenci. Nic víc. Hodinky pak tuto frekvenci zkombinují s vámi zadanými hodnotami (váha, věk, pohlaví, u některých také fyzická kondice a podobně). Vzorce pro výpočet vycházejí z vědeckých studií. Například Suunto provádělo studii na 6000 lidech. Samozřejmě tyto hodnoty nejsou 100% přesné, protože každý člověk je jedinečný. Ale s naměřenými hodnotami a výsledky se dá dále pracovat velmi dobře.

 153. Dobrý den,prosím o radu..zvažuji koupi testeru,cenový strop max.8tis!využití kolo/běh,a taky treking,určitě slušná výdrž,logické ovládání:)předem děkuji

 154. dobrý den pane tajduši, hned na začátku přiznám, že jsem diskuzi nepročítal, ale snad mi odpovíte :) začal jsem běhat na páse a potřeboval bych sporttester, který umí měřit tep a navíc bude měřit intervaly, které by označil nějakým zvukovým signálem např. po deseti vteřinách a více v případě, že bych potřeboval dělat třeba kliky, dřepy apod. a chtěl bych to nějakým způsobem odměřit. čím nižší cena tím samozřemjmě lépe, jsem opravdu začátečník. a poslední dotaz se týká toho, zda musím být při běhu nějaký hrudní pás, který jsem viděl u některých typů testerů, nebo to umí i běžné sportestery na ruku, popř. jaký v tom je rozdíl. předem děkuji za ochotu a přeji příjemný den. jarda.

  • Dobrý den, doporučuji vybrat nějaký obyčejný sporttester a na intervaly pořídit zařízení Gymboss. Výhoda je, že máte dvě zařízení, které můžete používat zvlášť. Né vždy totiž potřebujete měřit tep, nebo intervaly. Ze sporttesterů doporučuji Sigmu PC 15.11. Velmi dobrý poměr cena výkon.
   Co se týče hrudního pásu, tak 99% sporttesterů je má. Těch pár zbylých používá jinou metodu, která ale není na sport vůbec vhodná. Proto o tom ani neuvažujte :-)

 155. Dobrý den pane Tajduš. Mam na Vás trochu specifický dotaz. Jsem dost sportovně aktivní (kolo, plavání, turistika, běžky) a níkdy sem sporttestry neřešil, ale objevili se mi zdravotní potíže a musim si hlídat omezenou maximální TF. Chci se zeptat, jestli sporttestry zvládnou zaznamenat srdeční aritmii? Popřípadě nějaké vhodné varianty. Podle toho pak přizpůsobim další výběr.
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, sporttester zaznamenává srdeční tep a měří obvykle v 5 vteřinových intevalech. Přiznám se, že o arytmii moc nevím, ale co jsem se teď narychlo dočetl na internetu, tak předpokládám, že sporttester nepomůže. Může vás upozornit na nezvyklou aktivitu srdce oproti normálu, ale vzhledem právě k intervalu měření předpokládám, že nezachytí nic.

 156. Přesto že jsem přečetl skoro všechny příspěvky tak jsem se nedokázal rozhodnou, který je ten pravý.
  Co potřebuji sledovat:
  1.Aktuální tep, průměr, průměr v úseku, max., min, pobyt v zóně
  2. Vzdálenost a rychlost celkovou, v úseku,
  3. Nadmořskou výšku, převýšení
  4. Komunikace s PC by byla dobrá, ale není nutná
  Předem děkuji za tip

  • Dobrý den,
   nadmořská výška je celkem problém. To umí jen dva sporttestery. Polar RS800X a Suunto Ambit. Jsou to obojí top modely, takže splňují vše zmíněné. Jenom cena je úměrná funkcím.

 157. Dobrý den, především děkuji za rozsáhlé informace. Dělám triatlon a po přečtení téměř celé diskuze se rozhoduji mezi Polar RCX5 s postupným dokupování komponentů s časem, jak budou peníze a Garmin Forerunner 910 (nebo jiný model, pokud nějaký vhodný pro triatlon je), že již nebudu muset nic moc dokupovat, ale zato bude počáteční investice větší. Co byste doporučil z hlediska spolehlivosti pro běhání v lese atd. ? Garmin všude udává „extrémně citlivé GPS“, znamená to, že i ve velmi zalesněném území nemá problém se signálem a že by se dalo využít třeba i při plavání na otevřené vodě (s tím, že by se uplavaná trasa aktualizovala při každém vystrčení ruky z vody a zbylá místa pospojovala přímkou; pokud jsem to dobře pochopil)? Jde mi především o to, jestli u Garminu nižší řady(třeba 405, 610, atd) lze věřit spolehlivosti GPS a kašlat na nutnost mít plno komponentů(leč spolehlivých) od Polaru…
  Děkuji a pěkný den
  Franta

  • Co se týče citlivosti GPS, tak Garmin je špička. Přeci jen je to jejich hlavní byznys (navigace). Ale v tom lese to také nemusí fungovat. Ale nemusíte se bát, že by to neměřilo vůbec. Spíš to bude méně přesné, protože některé části trasy budou chybět.
   Polar je na tom také dobře s citlivostí GPS. Čistě teoreticky bych se nedivil, kdyby používal stejný čip. Každopádně RCX5 je triatlonový speciál, a bude měřit tep celou dobu, tedy i ve vodě. To garmin neumí. Navíc o výhodách a nevýhodách integrované GPS jsem už tady v diskuzi psal.

 158. Dobrý den,

  Co říkáte na sporttester Suunto Vector HR, hodí se i na všeobecné využití než jen na outdoor? Potřebuji je na silniční kolo (výjezdy do hor), výšlapy do hor, popřípadě výběh po horách, dále ale i na trénování na atletickém oválu (převážně běh, sprinty) a popřípadě do posilovny, nejde mi o zhubnutí ale o sledování stavu tepu, atd. Ještě mě zajímá, zda tento model ukazuje počet spálených kalorií, o GPS mi ani nějak nejde, protože si sebou vždy beru mobil, který GPS má. Jinak jsem ještě přemýšlel o modelu M5 nebo T3C, popřípadě T4D, co byste mi doporučil vy na to využití co jsem vám vypsal?

  Děkuji.

  • Dobrý den,
   Suunto Vector HR jsou hlavně outdoorové hodinky. Měření tepu tam je jen jako doplněk, a funkce tomu odpovídají. Snad kromě kalorií a tepu to nic víc neumí. Mrkněte u nás na popis. Nejsem fanda Suunto M5 ani jiných z této řady, takže z toho vám nedoporučím nic. Suunto T3C a T4D byly výborné, ale už se nevyrábí. Pokud máte možnost se k nim dostat (třeba nějaký bazar), určitě budou dobrou volbou.

 159. Dobrý den , prosím o radu.Chtěla bych koupit příteli sporttester.Potřeboval by ho na in liny, zajímá mě vzdálenost a průměrná rychlost. Který by jste mi doporučil? Děkuji

 160. Dobry večer pán Tajduš,striedavo behám a bicyklujem,nejake hory.S diskusie som vytipoval FT7 aleboFT40,na sledovanie v akej zone som,prechod zon,to mi postacuje+celkom rozumná cena, sledovanie okruhov nepotrebujem, ale zaujimal by ma Váš postreh na Beurer PM90,su na nom funkcie do hor čo by som v uvítal.Bez hor je to Polar,ale nad tym Beurerom rozmyslam.Aká je tam kvalita,spolahlivosť,testovali ste ho. O Polaroch je to známe,dakujem pekne.

  • Dobrý den, PM 90 jsem měl v ruce jen chvíli. Nevypadal vůbec zle. Bytelný sporttester do hor. Sice funkčně ani kvalitou na polar nemá, nicméně to není špatná volba (když bych to přirovnal k autům, Polar je 5kové BMW a Beurer je někde okolo Fábie :-) ). Pokud vám stačí funkce, které nabízí, chybu s ním neuděláte. Reklamace na beurer jsou jen zřídka.

   • Dobrý den,dakujem pekne,z Vašej stránky som sa toho dosť dozvedel,už si teraz len vybrať,ale radšej sa povozím na tom Bavoráku,dík majte sa.

 161. Dobrý den, váhám nad sporttestery Beurer PM 90 a SIGMA RC 14.11. Jsem hlavně turista, občas cyklotrenážér, ten hlavně tomu, že potřebuji shodit nějaké to kilo :-) Jde mi hlavně o spalování tuku, ne o budování svalové hmoty…Díky za radu

  • Dobrý den, u těchto dvou sporttesterů je to spíše o tom, jestli využijete výškoměr (PM90) nebo spíše měření ušlé vzdálenosti a rychlosti (RC14.11). Jinak jsou to funkčně podobné modely.

   • Na určení vzdálenosti i výšky používám mobilní telefon s GPS a aplikace Runtastic, popř. Endomondo. Snesou tyto dva modely srovnání co se týče kvality zpracování?

 162. Dobrý den, děkuji za užitečný článek. Po jeho přečtení jsem si (i podle ceny, protože nemám bezednou pokladnu) pro jízdy na kole vybral Polar CS200. Jde o optimální volbu?

 163. Dobrý den,
  je úžasné, jak takhle ochotně radíte lidem, doufám, že poradíte i mě :)
  Příští sezónu začínám jezdit vytrvalostní závody na koni a potřebovala bych přístroj, který by se k tomu nejlépe hodil(měřil by koně). Tzn. aby měřil tep. frekvenci, počet ujetých km, upozorňoval na nízkou/vysokou TF, spolehlivou GPS, výdrž baterie (dist. závody začínají na 25km), aktuální/průměrnou rychlost, bylo by dobré kdyby si mohla data nějakým způsobem natáhnout do PC, podsvícení a textil. pás, ale na tom netrvám. Určitě nepotřebuji měřič kalorií či řešit design. stránku přístroje.
  Moc děkuji za radu

  • Jen se zeptám, chcete měřit tep koni (píšete měřil koně), nebo je myšleno uběhlá vzdálenost?

    • V nabídce je několik modelů. S GPS bych doporučil asi Polar RCX3 nebo Polar RC3. Na eshopu je standardně nemáme (myslím koňské verze), ale můžeme samozřejmě dodat. Parametry se od těch lidských neliší, jen je použitý jiný hrudní pás (pro koně). Jediná výjimka je v tom, že například měření kalorií nebude ukazovat přesně, protože sporttestery jsou vytvořeny pro lidi, a vzorce se kterými pracují z toho vycházejí. Ale to se týká opravdu snad jen těch spálených kalorií.
     Co se týče výdrže baterie u GPS, Polar RC3 má integrovaný akumulátor a vydrží se zapnutou GPS vydrží až 12 hodin. Ostatní polary využívají externí senzor, u kterého výdrž závisí na použité baterii. Pro maximální výdrž bych doporučil vysokokapacitní nabíjecí baterie.

 164. Dobry den, zamyslam kupu sportesteru. Mojim prvym cielom je schudnut nejake kila, a druhym (po splneni prveho) je rozvoj kondicie. Rozhodujem sa medzi FT60 a FT80. FT40 ma sice energy pointer, ale v principe to je zona 1 a 2 v FT60/80. Ktory sporttester by sme mi odporucili? Pri FT80 ma odradzaju negativne skusenosti uzivatelov. FT60 mal lepsie recenzie. Myslite si ze sa oplati investovat do FT80 kvoli podpore silovehi treningu? K FT60 si chcem kupit aj flowlink. Dakujem za nazor a odporucenie. PS. cvicim primarne vo fitku: silovy trening v spojeni so stacionarnym bicyklom a obcasny beh a obcas badminton.

  • Dobrý den, FT80 jsem používal 2 roky. A můžu jen říct, že to je špičkový sporttester. Nevím jaké negativní zkušenosti měli ostatní. Podle mě se určitě vyplatí investovat do FT80. Jednak flowlink je v ceně a za druhé pokud to máte primárně do fitka, jeho funkce využijete. A cenový rozdíl FT60+flowlink a nebo FT80 už pak nevychází špatně.

 165. Dobry den,
  mam otazku ohladom vydrze baterky v Polare FT40. Kolko priblizne vydrzi pri pouzivani s hrudnym pasom cca 2-3h tyzdenne? A ako je to s vymenou baterky? Chcem totiz pouzit sporttester zaroven ako aj hodinky.

  • Dobrý den, při této běžné zátěži vám vydrží okolo jednoho roku. Výměna baterie není problém. Nicméně Polar má v záručních podmínkách, že výměna baterie se má provádět v autorizovaném servise.

   • A ak mi to spravi skuseny hodinar? Myslite, ze mi moze nieco pokazit? Na zaruke mi az tak nezalezi, pokial sa Polar povazuje za spolahlivu znacku, co asi ano. A este jedna otazka: ako je to s FlowLink? priplaca sa za to, alebo je to uz v cene standartnych FT40?

    • Tuším že FT40 má vzadu kryt, který stačí odšroubovat a vyměnit baterii. Bez nářadí, čistě uživatelsky. Takže v tom bych problém neviděl. Flowlink v balení mají jen FT80. U ostatních modelů je potřeba jej dokoupit.

 166. Prepacye ak otravujem, no zmenil som priority. Chcem hodinky hlavne na kazdodenne nosenie, do hor a tak, tak som sa zacal zaujimat o Suunto. Co poviete na Vectory HR popripade Core? To meranie tepu je uz druhorade, skor ma zacali zaujimat funkcie ako vyskomer a barometer. Nemate nahodou skusenosti ako je to s presnostou vyskomeru na tychto hodinkach?

  • Dobrý den, tak u zmíněného Suunta jsou barometr i výškoměr velmi kvalitní, a fungují velmi dobře. Nicméně je třeba počítat s tím, že samotná technologie barometrického měření nadmořské výšky má svoje mouchy. V praxi se můžete setkat s odchylkou až 50 metrů oproti reálným hodnotám. Nejpřesnějších výsledků dosáhnete, pokud budete kalibrovat výškoměr před každým výstupem/tréninkem.

 167. Dobrý den,
  mám možnost za pár korun získat Sigma Sport Onyx Pro,
  nebo Sigma PC 15
  Můžu poprosit o váš názor pro začínajícího, zda budou vyhovovat: fitko-
  hubnutí- běh- kolo- celkové zlepšování kondice.
  Díky

  • Dobrý den, Onyx Pro byl (už se dlouho nevyrábí) nejvyšší model Sigmy, a také nejvybavenější. Takže bych doporučil jít spíše do něj. PC 15 nejsou taky vůbec špatné, jen jsou méně vybavené. Ale ani s jedním neuděláte chybu.
   Ještě bych dodal, že Onyx Pro má kódovaný přenos z hodinek. To je výhoda, pokud cvičíte ve skupině s dalšími sporttestery. U PC15 by mohlo by dojít k rušení nebo křížení dat z jiných sporttesterů a podobně.

 168. Dobrý den, prosím o radu: potřebuji vybrat sporttester pro svou bakalářku-potřebuji měřit hlavně tepovku a to u různých forem kitebordingu, takže potřebuju voděodolný přístroj, potřebuju změřit velký počet lidí-tedy nejlépe jednoduché ovládání a unisex pás a nutný je pro mě i přenos dat do pc. Poraďte jaký zvolit.
  Mockrát děkuji

  • Dobrý den, napište mi prosím na . Je to takové složitější a tady není dost prostoru.

 169. Dobrý den pane Tajduši.
  Chci si pořídit svůj první sporttester a potřeboval bych poradit s výběrem. Původně jsem chtěl investovat max. 2000 kč,ale po přečtení článku a všech komentářů mě zaujalo i pár sporttesterů s částkou vyšší a nejsem si jistý,který je zrovna pro moje potřeby ten nejvhodnější.
  Co se týče sportu … běh,kolo,squash,běžky. V první řadě chci zhubnout nějaké to kilo a nadále zlepšovat svoji kondici (hlavně vytrvalost v běhu – příští rok chci zkusit půlmaraton).
  Požadavky na sporttester:
  1. Údaje o min/max tepové frekvenci včetně zvukové signalizace překročení max. TF + průměrná TF.
  2. Zaznamenávání průměrné rychlosti,maximální rychlosti
  3. výpočet spálených kcal a podíl tuků
  4. Plusem by byla komunikace s PC

  Děkuji za odpověď.

   • Děkuji za odpověď,
    obával jsem,že cena sporttesteru s takovou výbavou bude o dost vyšší než částka ,kterou jsem chtěl původně investovat. Přesto bych se chtěl ještě zeptat na sporttestery Polar RS300X nebo Polar RCX3 , na kolik by byly v poměru s mými požadavky vhodné???

    Děkuji za odpověď.

    • RS300X je běžecký sporttester a neumí třeba tuky. RCX3 je právě kombinace běžecké řady a fitness řady. Určitě bych doporučil spíše RCX3.

 170. Dobry den potreboval bych sporttester pro syn a pripojenim k PC. Je cyklista i teren. Potrebuje neco na pripadnou korekci treninkoveho planu. Mel by to byt Polar rady S Vybral jsem Polar CS300. Staci to nebo je to jen takovy bazal. Minule jsem koupil po Vasi porade, pro manzelku skvele Sigma 25.10. Obcas se o ne pereme.

  • Dobrý den, než CS300, tak raději připlatit 900 a získat Polar CS500. Nebo pokud nechcete vyloženě cyklopočítač, ale chcete klasický sporttester (na ruku), tak bych připlatil necelých 700 a vzal Polar RCX3 Bike. CS300 není špatný, to ne, ale už je to letitý model a doba přeci jen pokročila.

 171. Naozaj sa ospravedlnujem ak vas oberam o cas, no poprosil by som poradit posledny krat. Nakoniec chcem nejaky model sporttesteru od Suunta, rozhodujem sa medzi M1, M2 a Quest. Ake su zasadne rozdiely okrem hrudneho pasu medzi M1 a M2? A ma model quest tepove zony? Ktory z nich by ste najviac odporucali zaciatocnikovi na beh, do fitka, pripadne na bike? Footpod nie je az taky dolezity, questy by som zobral len ak by boli citelne lepsie nez Mka.

  • Pokud bych se měl rozhodovat já, o řadě M bych ani neuvažoval :-) Jsou opravdu citelně lepší, tedy hlavně vybavenější. Mková řada je orientovaná na lidi, kteří nechtějí se sporttesterem vůbec nic řešit. Zapnout a fungovat. Ale tomu odpovídají i funkčně. Ony prostě nic moc neumí. Quest je oproti tomu kus dále. Jestli opravdu vybíráte mezi Mkama a Questy a neřešíte cenový rozdíl, jednoznačně quest.

   • No ja praveze o Mkach uvazujem, lebo budem to nosit aj ako hodinky a dizajnovo ma take znacky ako Polar ci Sigma prilis nezaujali. Popravde ani nepotrebujem nic extra, hlavne aby to dobre a jednoducho fungovalo. A vlastne aky je tam rozdiel medzi M1 a M2? je ten dual comfort hrudny pas az o tolko lepsi ze je vhodne kupit miesto M1 M2?

    • Ten pás je o dost pohodlnější. Je to vlastně jenom malé kolečko na textilním pásu, kdy se plast prakticky nedotýká těla. Je to příjemnější. Ten obyčejný pás je z velké části plastový. Není tak pohodlný, ale i tak je to v pohodě.
     Jinak pokud srovnám Suunto M1 a Polar FT4, tak za stejné peníze u polaru dostanete lepší ovládání, lepší hrudní pás, více funkcí a také více informací.
     Jinak rozdíl mezi M1 a M2 je nejen v použitém pásu, ale taky v přenosu signálu z hrudního pásu do hodinek. Suunto M1 má nekódovaný přenos, což může dělat problémy třeba ve fitku, na spiningu a podobně.

     • Tak asi predsa len dam nakoniec prednost funkciam o dizajnu. Asi pojdem do FT4 alebo FT7, este zvazim, ktore funkcie budem potrebovat. Inak maju Polary FT4/FT7 podsvietenie displeja? A ako je to s vydrzou baterky? Kolko cca vydrzi pri pouzivani ako hodinky kazdy den a s hrudnym pasom tak 5-6h do tyzdna?

     • Pří této (běžné) frekvenci používaní vydrží okolo jednoho roku.

 172. Dobrý den ,
  chtěl bych se zeptat na výhody/nevýhody sporttesteru Polar FT40 a pro které skupiny sportovců je určen.
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, FT40 jsou z řady Fitness, jsou to tedy univerzální hodinky vhodné na různé sporty, s tím, že NEobsahují funkce jako intervalové časovače a nemají možnost připojení dalšího příslušenství. Naopak zase mají funkci výpočtu procenta tuků ze spálených kalorií, test kondice a podobně. Je to sporttester pro běžné smrtelníky :-) Pro vrcholové sportovce bych volil jiný model.

 173. Dobrý den,mám možnosť kúpiť rcx3 a rs400 v rovnakej cene,čo by ste doporučili,obidva testery sú v základnej výbave,dakujem.

 174. Dobrý den, vybírám dárek pro manžela pod stromeček. Chtěla bych mu udělat překvapení, takže potřebuji poradit. Má v současnosti nějaký základní model od sigmy. Již ji má 3 rokem a je spokojený, ale vždycky přijde domu po běhu a měří si na mapách vzádelnost. Koukala jsem na model sigma 14.11 že měří vzdálenost a může se propojit pomocí dokovací stanice s PC. Myslíte, že by mohl být s modelem spokojený? Samozřejmě jsem limotovaná cenou max. 2500Kč. Jinak žádné specifické požadavky kromě měření TF a nějaké další funkce nevyužívá.

  Děkuji

  • Dobrý den, já si myslím, že by mohl být spokojený. Odpadne mu měření a přibude ještě navíc lepší přehled o datech. Navíc cena je u sigmy příjemná.

 175. Dobrý den,

  chodím běhat a plavat, za účelem redukce váhy. Chci při svém joggingu vědět, kdy jsem v optimální zátěži. Vybrala jsem si sporttester Polar FT7 (pokud byste měl jiné doporučení, sem s ním) – ale líbí se mi jeho pánská varianta – je mezi dámskými a pánskými variantami rozdíl pouze designový? Nebo by to už mělo vliv na správné hodnoty, pokud bych si pořídila pánský model?
  Díky.

  • Dobrý den, FT7 budou v pohodě.
   Rozdíl mezi pánskými a dámskými je ve tvaru těla hodinek a v řemínku. Pánské mají hrubší řemínky a delší. Dámské naopak kratší a tenčí. Pokud nemáte vyloženě tenkou ruku, budou pánské bez problémů. Funkčně jsou naprosto shodné.

 176. Dobrý den

  Zvažuji koupi sporttesteru Polar FT2 pro mou přítelkini…Chtěla by si hlidat tepovou frekvenci a tím shubnout… Myslíte, že je to dostačující, nebo spíše koupit vyšší řadu Polaru?

  • Dobrý den Michale,
   na hubnutí bych doporučil spíše model FT7, nebo lépe FT40. Ty mají i funkce, se kterými se lépe hubne :-)

 177. Dobrý den, potřebuji pro přítelkyni nějaký sporttester a mám možnost si vybrat ze dvou a to modelu FT80 nebo RS 800 CX….potřebuji poradit…RS800CX obsahuje tytéž funkce jako FT80 + nějaké navíc ??? A který by jste doporučil spíše…pod vodu s tím nepotřebuje…dělá fitness trenérku a chodí běhat. Nebo mám vybrat úplně jiný model?

  • Dobrý den, RS800CX je špičkový sporttester, ale je z běžecké řady. FT80 je zase to nejlepší z Fitness řady. Liší se hlavně funkcemi (což je dáno jejich zaměřením).
   Ono to ani není o tom, co kdo dělá, ale které funkce využije. Pokud potřebujete běžecké funkce, například intervalové časovače a podobně, volte RS800CX, pokud vám stačí nějaké ty kalorie, tuky, program do posilovny a jiné, zvolte FT80.
   Jinak abych se vrátil k vaší otázce – RS800CX i FT80 umí tep, kalorie a další základní věci. Liší se však (a to hodně) v pokročilých funkcích, které jsem nakousnul výše.
   Přečtěte si prosím popisy jednotlivých modelů třeba zde, a rozhodněte se podle funkcí, které vám budou více vyhovovat.

 178. Dobrý den, potřebovala bych sporttester s GPS zejména pro cyklistiku, turistiku, méně běh. Jde mi hlavně o záznam trasy, který si pak přenesu do mapy na počítači. Chci, aby měl výškoměr. Měřič TF pro mě nebyl až tak důležitý, proto jsem měla vybraný Garmin Forerunner 110 – výhodná cena, funkce mi postačují, ale má pro mě malou výdrž baterie. Potřebovala bych výdrž na celodenní výlet. Můžete mi prosím poradit s výběrem, orientačně jsem se dívala na značky Garmin a Polar, ale nedokážu si vybrat. Předpokládám vyšší cenu a že přibudou funkce, které až tak nepotřebuji, ale ta výdrž baterie je pro mě důležitá. Děkuji za tipy a srovnání :-).

  • Dobrý den,
   s tou výdrží je to celkem problém. Co vím, tak dlouho vydrží Garmin 310XT, který se zaplou GPS vydrží až 20 hodin.
   12 hodin vydrží například Polar RC3. 8 – 25 hodin vydrží Suunto Ambit 2S (podle přesnosti GPS).

   Nebo dalším řešením by mohl být sporttester s externím modulem. Například Polar RCX3 s G5 modulem. Ten vydrží až 20 hodin, a nabíjí se přes microusb. Po vybití GPS ale dále funguje sporttester, a měří tep, čas a další údaje. U integrovaných GPS se hodinky prostě vybijou a konec. Externí modul pak můžete dobíjet, čistě teoreticky, i při tréninkové aktivitě (ze záložní baterie nebo powerbanky).

   • Dobrý den, děkuji za odpověď z 2.12. Ten Polar s externí gps jsem vyřadila, protože nemá výškoměr. Rozhoduji se tedy mezi Garmin forerruner 310 a Polar RC3. Ten Garmin vydrží déle, je ale zase prý už dost starý (2009). Který z těchto 2 by jste doporučil vy a proč? Ještě bych chtěla podotknout, že hodinky budu nosit já i manžel, takže aby pásek pasoval pro muže i pro ženu. Díky za odpověď.

    • Dobrý den, já bych byl spíše pro Polar. Ale s žádným neuděláte chybu.
     Jinak hodinky můžete nosit vy i manžel, ale budete mít zmixovaná data a pokaždé budete muset přenastavovat hodnoty uživatele. Takže to vůbec nedoporučuji, protože pak nebudete moci sledovat nějaký průběh v čase.

 179. Dobrý den rád bych se zeptal na sporttestr který bude mít interní gps když budu běhat venku bude mít možnost připojit krokoměr když poběžím na pásu a chci aby měl fci gymboss a připojení k pc kdyby jsem se pak vešel do 4 – 5000
  Děkuji

  • Dobrý den, viděl bych to na nějaký Garmin. Od modelu 210 a výše lze připojit externí senzory (tedy zmíněný footpod). Jen si nejsem jistý s těmi intervalovými časovači (gymboss) u 210ky. Zajímavý model, podobný garminu 210 je třeba Polar RC3.

 180. Dobrý den,
  řeším výběr sporttesteru pro přítelkyni na běh a běžky. aby to umělo sledovat tepovou frekvenci, kalorie, aktivní čas v tepové zóně.
  cena cca do 2000. přemýšlím mezi polar ft7 a sigmou 22.13.
  sigma mi přijde hezčí vzhledem i zobrazení displeje mi přijde dostatečně viditelné při aktivitách. jako mínus vidím v diskusích časté výpadky signálu mezi hodinkami a pásem.
  polar má víc funkcí, žádné problémy s výpadkem signálu, ale zase si lidé ztěžují na příliš tichou zvukovou signalizaci. vzhled mi taky nepřijde nic moc.

  jak to vidíte vy?

  • Za mě určitě polar. Ano, signalizace je slabší, ale přesto slyšitelná. Má kvalitnější a pohodlnější hrudní pás a další výhody. A mě se zase více líbí designově než sigma, ale to je čistě subjektviní. Sigma má zase lepší poměr cena výkon. Nicméně pro Polar mluví i přítomnost několika servisů v ČR a dostupnost náhradních dílů. Sigma servis nemá, a náhradní díly nejsou (například řemínky a podobně).
   Takže abych to trochu shrnul, Pokud vám jde vyloženě o cenu, pak Sigma. Pokud nechcete nic řešit a mít klid i po záruce – Polar.

 181. Dobrý den,
  chci si koupit sporttester primárně na běhání (ale mohl by jít využít i např. na kolo). Uvažuji o Polaru RS300X, protože chci měřit průměrnou rychlost a vzdálenost. Přemýšlím ale zdali koupit ten s nožním snímačem S1, nebo s GPS senzorem G1. Mohl by jste mi poradit? Případně když si koupím ten s GPS, tak už nožní snímač potřebovat nebudu? Díky za odpověď.

 182. Dobrý den, chci se zeptat na SIGMU 22.13, chodím do posilovny hlavně , ale jinak se soustřeďuji na běh, je pro mě tato tepovka vhodná?

  • Dobrý den, při ceně okolo tisíce korun není moc z čeho vybírat. V téhle kategorii Sigma kraluje. Chybu s ní určitě neuděláte. Pokud vám stačí funkce které nabízí, nevidím v tom problém.

 183. Dobře, díky za odpověď, chci se ještě zeptat na rozdíl mezi uvedenými čísly u tepovek: např: Sigma 22.13, Sigma 15.11.Sigma 10.11 určitě se liší funkcemi, tady mezi těmi se rozhoduji, řeknete mi která je asi podle všeho nejlepší, díky předem :)

  • Podle mě nejzajímavější model je 15.11. Je nejlépe vybavený. Zbylé dva jsou méně vybavené. 22.13 je pak digitálně kódovaný sporttester. Pokud chodíte třeba na spining nebo jiné „hromadné“ tréninky a jsou tam lidé se sporttestery.

    • 3.11 je úplně základní model, který vám kromě tepu neukáže nic. To je ostatně psáno i v popisu hodinek. 15.11 jsou oproti tomu vybavené spoustou funkcí.

 184. Dobrý den, mám Sigma PC9, ale pořád mám problémy s tím, že nemůže najít signál i kdyz jsou nové baterky. Pořád vypadává. Bratr má Polar RC400 a ten funguje bez problémů. Nemáte nejaké zkušenosti s kvalitou přenosu nebo kde by mohl být problém? Nicméně si chci koupit nový a nejspíš Polar s GPS. Který byste doporučil a jestli zobrazuje i mapu v počítači a nějaké sdílení dat přes facebook atd. Ještě mám v mobilu aplikaci Runtastic pro, která je dobrá, tak nevím, jestli nepřikoupit jen hrudní pás a senzor na mobil (máte nějakou zkušenost s přenosem signálu aby nevypadával jako u Sigma PC9). Díky za odpovědi. Hezký den

 185. Dobrý den, má některé Suunto z řady M zvukovou signalizaci při překročení TF ? Moc děkuji, zdravím,

 186. Dobrý deň p. Tajduš.
  Na Vianoce som dostal športtester Sigma 12.09. St- stále možnosť vrátenia. Potreboval by som prosím Vás poradiť. Športtester mi ukazuje km aj keď stojím na mieste. Km sa prosto načitávajú. Je to chyba v športtestery alebo to tak má byť alebo sa to dá nejako nastaviť?

  A ešte 1 otázka.
  Využívam aplikaciu Sports Tracker. Nie je teda jednoduchšie dokúpiť hrudný pás s Bluetoothom ako píšete vyššie a neriešiť športtester.

  Využitie beh, turistika, chôdza a cyklistika.

  Vďaka za odpoveď.
  JM

  • Dobrý den, určitě by neměl načítat kroky, když se nehýbete. Pokud na místě pochodujete, budete započítávat kroky. Ten senzor funguje na principu otřesů a akcelerace.Takže čistě teoreticky, pokud přešlapujete na místě, může vám to počítat jako kroky.

   Co se týče SportTrackeru, i to je řešení. Jen informace o měření tepu jsou u těchto aplikací slabé. V podstatě jen čas, tep a spálené kalorie (plus samozřejmě trasa a ty věci okolo).

 187. Dobrý den, omlouvám se za dotaz, kterých tu máte spoustu. Chtěla bych koupit sestře sporttester. V posledním roce se „zažrala“ :-) do běhání typu horská výzva, beskydská sedmička… Funkcím nerozumím vůbec, všichni radí, ale každý jinak. Někdo mi říká Suunto t3d (vím že se už nevyrábí, ale koupit se ještě dá – a myslela jsem, že je lepší koupit dámský model), teď někdy asi přišel na trh Garmin 620 a já slyším, že sporttestery kolem čtyř – pěti tisíc jsou k ničemu, že nemají dobré funkce atd. Mohl byste mi poradit prosím, co by ona mohla nejvíce využít a co už je pak zbytečné? děkuji moc

  • Dobrý den, každý má jiné zkušenosti, a většina lidí vám bude radit to, co vyhovuje jim. Sporttestery kolem 5000 jsou k ničemu? A proto jsou nejprodávanější sporttestery kolem 1500 kč… K tomu se raději vyjadřovat nebudu :-)

   Řeknu to takhle. Tep vám změří kdejaký sporttester (beru v úvahu jen značkové sporttestery jako např. Sigma, Polar, Suunto a podobně). Ale pokud máte vyšší nároky na sporttester, už musíte vybírat. Tady je ale otázka, co sestra využije pro své aktivity. Odhadoval bych, že by využila GPS, měření tepu, nějaké info o kaloriích a podobně.

 188. Dobrý den,právě jsem dočetl všechny dotazy a odpovědi (klobouk dolů před Vaší trpělivostí),ale přesto mi zůstalo pár otázek.
  1)rozdíl Sigma 25,10 a 15,11 a proč dáváte přednost v této kategorii Sigmám před podobně drahými Beurery(PM 26),když ty mají navíc počítání kalorií a tuky?
  2)je nějaká výhoda u Sigmy 1209 před Polarem FT 7 mimo krokoměru?A kolik stojí připojení k počítači u FT 7 a tato Sigma to také umožňuje?
  3)proč preferujete spíše Polary před Garminy(např. 210),když ty mají GPS a připojení PC v ceně a tak vychází mnohem levněji?Jde jen o velikost a o to,že máte radši externí GPS,nebo je to i v něčem jiném?
  Děkuji za trpělivost i se mnou,budu kupovat dva přístroje,proto takový rozptyl…
  Honza

  • 25.10 má digitální kódovaný přenos signálu, 15.11 má analogový. To je zásadní rozdíl mezi nimi. Jinak 15.11 jsou o něco lépe vybavené (funkčně).
   Sigmu upřednosťnuji kvůli snadnějšímu ovládání a přehlenějšímu displeji. 26ky jsou dost náročné na ovládání.

   1209 je běžecký sporttester, FT7 fitness sporttester. 1209 nelze připojit k PC (umí to až 14.11) FT7 lze pomocí zařízení jménem flowlink.

   Polary preferuji kvůli výborné kvalitě, velmi dobrému ovládání a uživatelské přívětivosti (garmin považuji za mírně horší (ale opravdu jen malilinko :-) ). A osobně mám raději externí řešení GPS než interní, to je pravda, ale když mám někomu poradit, snažím se radit tak, aby mu nejvíce vyhovoval funkčně a ovládáním.

   • Děkuji za odpověd.
    Byl jsem rozhodnutý z Vašich příspěvků koupit spíše FT 7 než 1209.O dost více to chci ale používat na běh než na jiné sporty.Píšete mi ale,že je FT 7 fitness sporttester. Znamená to,že primárně na běh vhodný není?A co mu tedy chybí oproto 1209 ?(kromě krokoměru).
    Děkuji moc za radu.

 189. Dobrý den,
  chci se zeptat,jestli můžu na jednom Flowlinku od Polaru připojovat dva sporttestery?
  Dále jestli se dá u FT 7 vyměnit pásek a jaký je rozdíl mezi ním a FT 4?
  A ještě jaký rozdíl je mezi Garmin 10 a 110 a jak jsou na tom s odolností vody?
  Děkuji moc

  • Dobrý den, ano, lze připojovat dva sporttestery na jeden flowlink, nicméně problém nastává v tom, že musíte v PC měnit účet, do kterého budete data odesílat. Pokud jeden člověk používá dva sporttestery, třeba jeden cyklistický a druhý na běh, pak je vše v pořádku a můžete data z obou sporttesterů odesílat do jednoho účtu. Pokud ale máte dva sporttestery pro dva lidi, je potřeba v nastavení aplikace pro přenos dat do Polarpersonaltrainer.com změnit účet, tak aby se data dostaly do správného účtu polar.
   U FT7 se pásek měnit nedá, jen celé tělo, nicméně v servisech je bez problému dostupné. FT4 nemá připojení k PC, jinak jsou téměř totožné.
   Garmin 10 nemá možnost měření tepu. To je základní rozdíl oproti 110.

   • Děkuji za odpověd.Ještě prosím,jak jsou na tom Garminy s odolností vůči vodě?Dá se s nimi plavat a potápět?(110 a 210)

    • Ano, něco ve vodě vydrží. Nicméně měření tepu pod vodou obvykle nefunguje. Na potápění určitě ne.

 190. Zdravím,mohu se zeptat,jestli má Sigma 1209 krokoměr v ceně a jestli má krokoměr více snímacích čidel?
  U Polaru FT 4 a 7 se na obrázkách zdá,že má 4 mnohem větší číslice na displeji,je to opravdu tak?
  Loni jste psal,že se chystáte psát článek o připojení hrudního pásu k chytrému telefonu,že to není špatná varianta.Je možné si tento článek někde přečíst?
  Děkuji za odpověd a přeji mnoho úspěchů

  • 1209 má krokoměr přímo zabudovaný v hrudním pásu. Nevím jak je přesně technicky řešeno, ale snímá pohyb a akceleraci.
   FT4 a FT7 má stejný displej. Jsou si velmi podobné, jen funkčně se mírně liší.
   Bohužel článku o pásu+telefon jsem se nedostal.

 191. Dobrý den,
  Potřeboval bych poradit.Zajímá mě váš názor,jestli je pro mě vhodný RCX3GPS5.Hlavně běhám,ale občas i jiné aktivity a tak se mi více funkcí hodí.Jde taky o to,aby neměl moc složité ovládání.A pak taky o to,že je to docela vysoká cena a já se občas dočtu,že odejde pásek a náhrada je složitá.Jak je to u toho modelu?Kolik přibližně stojí výměna?
  Ještě mě zajímá,jestli když propojím hrudní pás s chytrým telefonem,musím mít internetové připojení aby mi to fungovalo?
  Zdravím a děkuji Lenka

  • Dobrý den, výměna řemínku se řeší výměnou celého těla hodinek (pokud se jedná o jeden díl). Je to servisní zásah, a řeší se to v autorizovaných servisech. Cenu bohužel nevím. U tohoto modelu jsme to ještě neřešili.

   Co se týče hrudního pásu a aplikace, jde o to, že ty aplikace stahují mapy z internetu a naopak posílají data na své servery (kde si to pak můžete prohlížet i online). Čili je potřeba se připojovat na internet. K běhu aplikací obvykle internet potřeba není. Například pokud jste doma na wifi, vyrazíte ven na měřený trénink, tak se data zaznamenají, a jakmile dorazíte domů, vše se přes domácí wifi zase nahraje a aktualizuje.

 192. Jsem diabetik hraji stolní tenis a také tvrdě trénuji).různorodý pohyb. Bude mě stačit sigma RC 14,11 Ke kontrole tréninku ?

  • Dobrý den, pokud vám vyhovuje funkčně, tak stačit bude. Netuším jaké máte požadavky na sporttester.

 193. Dobrý den, tak předně bych chtěl podotknout obdiv nad vaší ochotou. To se jen tak nevidí. Předem děkuji za odpovědi.
  Se sportestry nějakou zkušenost mám. Diskuzi jsem přečetl celou i článek. Přesto bych měl několik dotazů.
  Napřed něco o mojí aktivitě. Provozuji cyklo (silnice i MTB), běh, in-line vše v přírodě, ale pokud je škaredé počasí, zima, tak zalezu na trenažery do fitka (běžecký, orbitreck, spinning, veslování (to moc ne, ale přece).
  Na všech aktivitách chci mít pod kontrolou srdeční tep. Zajímá mě i rychlost = v přírodě GPS modul na všechny ty aktivity, ale do fitka už musím mít footpod pro běh, na orbitreck mi nic nepomůže. Kombinace footpodu a GPS v přírodě mi zaručí nezkreslené údaje o výkonu při ztrátě signálu GPS, přičemž GPS přispívá do celého záznamu jen polohou. Na in-linech je to zas rozhodující prvek.
  Co se týká kola tak asi nejlepší je zase kombinace mít i sadu na kolo i GPS, aby byl výkon změřen co nejpřesněji, a dokreslen polohou kudy jsem jel.
  A teď to dilema. Rozhoduji se mezi RCX3 se všemi moduly RUN, BIKE, GPS a nebo RCX5 ve variantě GPS, za cenu že nebudu mít ve fitku tolik údajů, ale přístroj má navíc intervalový trénink (Ten je rozhodující), upozornění na neaktivitu, zvukové upozornění na překročení limitů, aktivace přiblížení ke snímači, víc pohybových aktivit, nastavitelné zobrazení na displeji, větší displej, Dá se s ním i plavat, ale to bych neviděl jako výhodu, protože moc neplavu.
  Teď ty otázky.
  1.) Co si mám představit pod tím intervalovým tréninkem?
  2.) Je lepší mít všechny moduly pro přírodu nebo je dostačující jen GPS? S GPS přijdu asi o některé údaje jako délka kroku, průměr délky kroku apod, které dodává footpod. Na kole si myslím, že senzor je nahrazen bezezbytku, pokud má signál.
  3.) Jakou variantu byste mi doporučil. Podotýkám, že nejsem triatlonista, ale spíš si potrpím na co nejvíc výstupních údajů, variabilnost a funkčnost.
  4.) Nestačila by kombinace snímačů jen RUN a GPS ve finále?
  Ještě jednou díky za ochotu a rady.

  • Dobrý den. Tak postupně :-)
   1) intervalový trénink je trénink rozdělený do určitých intervalů. Nejčastěji běžecký. 1 minuta maximální rychlost, 2 minuty chůze. Opakovat 10x za sebou. A podobně. Nebo se to často používá i ve fitness. Jeden interval makačka, druhý interval odpočinek, nebo slabší makačka :-)
   2) pokud potřebujete mít informace o délce kroku, pak vám GPS stačit nebude.
   3) Tady je to opět o vašich prioritách a o funkcích, které potřebujete. Většině lidí vystačí GPS beze zbytku.
   4) Stačila :-)

   Jak píšu výše. Jen vy sám víte, co využijete za funkce, a které data chcete mít. Většina lidí při používání sporttesteru využívá jen jednu dvě funkce. Někomu stačí sledovat kalorie, někomu stačí jen alarm tepové frekvence, a zbytek je nezajímá. Někdo chce vidět jen ujete kilometry a kalorie ho nezajímají a tak dále a tak dále. V tomhle vám nikdo neporadí. Vy sám musíte vědět co potřebujete, a podle toho vybrat sporttester.

 194. Dobrý večer prajem, chcela by som si nechať poradiť pri výbere sporttesteru pre môjho priateľa. Je tzv. „multisportovec“. Moja predstava je sporttester s meraním tepu, GPS, výškometrom, kompasom, teplomerom, intervalovým treningom, meraním vzdialenosti, stopkami…. Neviem, čo viac mi môže sporttester ponúknuť? Za odpoveď veľmi pekne ďakujem. Zuzana

 195. Dobrý den,

  scháním sporttestet aby uměl více uživatelů. Jedná se o atletické tréninky (aspoň aby to mělo 3 uživatele) abych nemusel každý trénink přemačkávat parametry – pohlaví, věk, výšku, hmotnost….

  Jaký by jste mi doporučil?
  Předem děkuji za odpověď.

 196. dobrý den,
  uvažuji o koupi sporttesteru a rozhoduji se mezi polar FT40 a sigma rc 1209. Je mezi nimi velký rozdíl co se týká počítání spálených kalorií? Připadá mi, že Polar je univerzálnější co se týká využití při různých sportovních aktivitách.
  Děkuji předem za odpověď.

 197. Dobrý den.
  Chtěla bych poprosit o radu.Sportuji tak nějak od každého trochu(kolo, in-line brusle, občas běh) ale hlavní,kvůli čemu uvažuji o koupi sporttesteru je H.E.A.T. Chtěla bych si hlídat tep.frekvenci , pokud možno i zóny a spálené kalorie..Koukala jsem na sporttester Sigma 25.10 a 15.11.Ale samozřejmě budu ráda za jakýkoliv typ.
  Předem moc děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, vámi vybrané sporttestery budou v pohodě. Pokud nosí na HEATu ještě někdo sporttester, tak bych sáhnul po 25.10, nebo 22.13. Pokud ne, tak klidně 15.11.
   Jinak dobrá volba by byla třeba Polar FT4, Polar FT7. Ale ty už jsou dražší.

 198. Dobrý den,
  zatím se jen tak rozhlížím a přemýšlím o tom vůbec od jaké firmy koupit jestli jeden z Garminů, TOMTOM Runner, nebo Nike+ SportWatch. Jde mi hlavně o to aby podporoval momentální rychlost, aktuální srovnání s nejlepším časem, atd. Ale také budu vyžadovat podporu na internetu, kde bych rád viděl proběhlou trasu, časy… z tohoto hlediska pro mě asi cenově vychází nejlépe Nike. Také by mě zajímalo jestli je někdo technicky tak daleko že je možné i zobrazit trasu přímo na displeji, abych věděl kudy přesně jsem běžel posledně. tras na jednom území které se různě kříží je zde totiž hodně, takže by navigace občas pomohla.

  • Dobrý den, garminy jsou na tom dobře. Tomtom ani Nike neznám, takže nemůžu soudit. Většina Garminů umí vše co popisujete. Některé umí i omezeně navigovat. Co se týče trasy, kterou jste běžel posledně, tak garmin má funkci – Virtual Partner nebo virtual racer. Záleží na modelu. V podstatě závodíte sám se sebou.

 199. Dobrý den,
  chci se zeptat na sporttester POLAR S625X.Máte s ním nějakou zkušenost a čím se u něho měří rychlost a vzdálenost?
  Děkuji.
  Karel

  • Osobní zkušenost nemám, jen jsem ho měl v ruce. Je to už několik let nevyráběný model. Rychlost se u něj měří pomocí footpodu.

 200. Dobrý den
  Jak moc přesné je měření tepové frekvence u hodinek bez hrudního pasu, ke kterým se pouze přikládá prst. A jak vůbec toto měření probíhá. Druhý dotaz, existuje nějaké zařízení, které zobrazuje TF neustále, ale není nutné mít hrudní pás(měření přímo ze zápěstí). Díky

  • Výrobce uvádí přesnost EKG. Takže dost přesné. Měření probíhá přiložením prstu na speciální plošku na hodinkách, a druhá dotyková plocha je na vnitřní straně hodinek, které snímají tep z ruky, na které jsou nasazené.

   Beurer měl speciální rukavici, která snímala tep z prstu (podobně jako v nemocnici). Nicméně tyto modely se už nevyrábí, protože nebyly spolehlivé. Jediná dostupná možnost pro měření tepu při sportu je hrudní pás.

 201. Dobrý den. Prosím o Váš názor na různé doplňující funkce u Polaru – chytrý kouč, přetrénovanost (V800), test kondice, běžecký index. Jsou tyto funkce pouze marketingový trik nebo jsou výstupem seriózní hodnoty? Ptám se proto, protože bude v prodeji Polar V800 a rozhoduji se jestli ho nevyměnit za suunto t6c u kterých mi sice nic nechybí, ale pokrok je pokrok. Jen bych nechtěl vyhodit peníze, abych zjistil, že využiji pouze to co jsem již měl. Děkuji za Váš názor.

  • Dobrý den,
   nemyslím si, že by funkce byly pouze marketingovým lákadlem. Na druhou stranu si nemyslím, že nahradí laboratorní testy. Nicméně jako měření pro běžné smrtelníky je to určitě dostačující. Navíc funkčnost těchto ukazatelů je testována na mnoha lidech (v některých případech se bavíme o studiích na tísících lidech). Ale které ukazatele opravdu využijete vám opravdu nejsem schopen říci. To musíte vědět vy sám. Pokud váháte, doporučuji se mrknout na oficiální forum polar (v angličtině). Tam přispívají přímo lidé z polaru a můžete se dozvědět o těchto funkcích více, než v popisu u zboží.

 202. Dobrý den, ráda bych věděla který ze sporttestrů zakoupit. 2x v týdnu chodíme na hodinku na Badminton, a chci začít i s posilováním doma. :) jinak 7 dní v týdnu chodím na svižnější procházky s kočárkem :) dekuji vám za radu … potřebovala bych zamozřejmě dát dolů pár kg, po porodu :) po porodu jsem 7m. takže bych ráda aby uměl změřit TF a asi i vyhodnotit kolik jsem spálila za celý den, výdej! dekuji … moc MARTINA

  • Dobrý den, tady bych doporučil Polar FT7. na hubnutí je přímo stavěný :-)
   Vyhodnocení celodenní spotřeby kalorií ale sporttestery neumí. Ty měří kalorie jen pokud máte na sobě hrudní pás.
   Pokud vás zajímá celodenní aktivita, spíš bych doporučil nějaký monitor aktivity.

 203. Dobrý den,
  ráda bych si pořídila sporttester.
  Ráda bych s funkcemi:
  měření tepu – aktuální a průměrný,
  možnost zadání dolní a horní hranice TF upozornění na její opuštění. (mohou mít i měření spotřeby kalorií a spalování tuků – ale není to podmínka spíše plus)
  měření rychlosti a uběhnuté vzdálenosti – i když toto by se dalo vyřešit kompatibilitou hrudního pásu s mobilní aplikací Endomodo
  Přenos dat do PC
  možnost kontroly zlepšování kondice.
  Ocenila bych i hodinky a pás, které fungují při plavání, jelikož u plavání mimo bazén je složitější měřit uplavanou vzdálenost a hlídat si tepovku.
  Hledala jsem nějaké modely a nemohu se rozhodnout.
  mezi Polar, Sigma,Beurer, Timex IRONMAN, GPS MULTI NAV-3

  Prosím o radu a doporučení.

  Děkuji
  Katka

 204. Dobry den, moc bych Vás chtel poprosit o doporuceni sporttestru vyhradne na beh. Nabidka je velmi siroka a moc se v tom nevyznam. Nejakou stredni tridu. Funkce nemuseji byt gps. Jen, aby to melo mereni tepu, rychlosti, ubehnute vzdalenosti. Moc Vam dekuji.

  • Dobrý den, z levnějších – Sigma RC1209, ale spíš bych se přikláněl k Polar RS300X S1 (v setu s footpodem).

 205. Dobrý den,
  moc prosím o radu. Chtěla bych si koupit sporttester, ale přestože jsem si pročetla články, jsem z toho zmatená. Cílem je zhubnout a vylepšit fyzickou kondici. Plánuji ho využívat na chůzi, běh, orbitrack, inliny, a také plavání (což jsem pochopila, je právě dost limitující). Dobrá zpráva je, že mi moc nezáleží na tom, kolik bude stát, jsem připravená do něj investovat, pokud bude opravdu ten nejlepší pro moje účely.
  Představuji si, že při chůzi a běhu bude umět měřit tepovou frekvenci, zvukovým signálem upozorňovat, jestli spaluji tuky a měřit ušlou vzdálenost (chodím především v lese). V případě inlinů mě vzdálenost nezajímá, pouze spálené kalorie a tuky. Často také plavu, proto bych ocenila, kdyby uměl měřit spálené kalorie a tepovou frekvenci i ve vodě (nejde o potápění).
  Co se týče ušlé vzdálenosti, pochopila jsem, že pro mě asi není vhodná GPS, ale spíše footpod (jestli to dobře chápu, je to to samé jako krokoměr). Jen doufám, že není moc těžké ho správně nastavit. Nejsem zrovna technický typ ;-) … proto mi ani nejde o to, dávat nějaké údaje ze sporttesteru do počítače.
  Velice zajímavá mi také přišla funkce „test kondice“.
  Z Vašich předchozích odpovědí jsem došla k závěru, že nejlepší bude asi PolarFT80, PolarRCX5 (dále už jsem se ztratila v označeních RS300X nebo RCX3 G5). Nebo byste mi poradil nějaký jiný?
  Předem velice děkuji za odpověď a radu!

  • Dobrý den, myslím že můžete mrknout i na model Polar FT60. FT80 má funkce i do posilovny. Je otázkou, jestli je využijete. Jinak je to téměř to samé co FT60. RCX5 je už hodně vymakaný triatlonový sporttester. Trochu kanón na vrabce :-)

 206. Dobrý den, existuje něco jako kombinace sporttesteru, hodinek a plánovače/budíku? Mám takovou představu, že bych si v tomto přístroj nastavil celý svůj denní harmonogram, např. budíček, snídani, běhání, oběd, posilovnu, večeři, večerku apod. V předem nastavený čas by mě přístroj zvukovým signálem upozornil, že je správná doba věnovat se zrovna té či oné činnosti. Kromě toho bych si u takovéhoto přístroje představoval něco jako podporu indiánského běhu, tzn. např. 2 minuty by mi hlídal tepovou frekvenci, další 3 minuty ne, potom další 2 minuty hlídal, další 3 nehlídal.. Časové intervaly a počet jejich opakování samozřejmě podle nastavení uživatele. Jsem běžeč začátečník a tyto funkce bych u svého sporttesteru uvítal. Existuje nějaký přístroj, po kterém bych mohl sáhnout a uspokojit tak svá očekávání?? Předem děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, o takovém nevím. Tady bych to spíše viděl na chytrý telefon a vněm pár aplikací, které tohle zvládnou + hrudní pás pro telefony.

 207. Ahoj,
  potřebovala bych poradit s výběrem sporttestru, protože mi přijde, že čím víc informací si nastudovávám tím v tom mám větší hokej.
  Na co jej využiji:
  - běh, kolo, turistika
  A co očekávám:
  měření a záznam průběhu TF, sledování a upozornění na překročení změnu pásma TF, možnost intervalového tréninku, vyhodnocení efektivity – přínosu tréninku, záznam rychlosti, přenos do PC, záznam převýšení. Upřednostňuji Polary, ale nechám si poradit. Do teď jsem byla zvyklá využívat pouze Sprottracker přes mobil, takže si vlastně představuji něco podobného a k tomu měření tepů a další pokročilé funkce z toho plynoucí. Prosím o radu. Cenu si představuji cca do 8000,-
  Já vybrala: RCX5, RCX3, RC3 GPS, RS400. Děkuji mockrát!!:-)

  • Dobrý den, volil bych spíše univerzálnější modely, tedy RCX5, RCX3 a RC3. RC3 má vše v jednom. RCX5 je triatlonový speciál, čemuž odpovídá i vybavenost a cena. RCX3 je ideální pro normální smrtelníky :-), teda pokud neřešíte měření tepu pod vodou.
   Pokud přecházíte ze sporttrackeru, volil bych mezi RCX3 nebo RC3 a spíš bych se přikláněl k RC3. Právě kvůli tomu, že má vše v jednom, podobně jako to máte u mobilu.

 208. Dobrý den,
  vybírám mezi Polar RCX3 a Polar FT80. Primárně je chci používat ve fitku a to jak na zvýšení síly, tak i hubnutí, ale rád bych je využíval i na spinning, kolo a inline brusle. Mohu se zeptat v čem spočívají výhody FT 80, když jsou určené přímo pro fitness oproti RCX3 a které byste mi z těch dvou doporučil? Předem děkuji za odpověď.

  • FT80 má speciální silový program. Do hodinek je možné si nahrát série cviků, a hodinky pak sledují co máte odcvičeno, ale hlavně hlídají vás a říkají vám, kdy můžete opět na další sérii. Žádné jiné hodinky tuto funkci nemají.

   • Děkuji za odpověď ještě bych se zeptal jaký je rozdíl ve funkcích mezi Polar FT80 a Polar FT60. Vyplatí se ta investice 2 tisíc do toho lepšího modelu?

    • Hlavní rozdíl je ten Silový program. Pokud chodíte do fitka, je to opravdu mnohem hodnotnější funkce, než samotné měření tepu. To vám v posilovně moc nepomůže. A dále pak FT80 má v balení flowlink pro připojení k pc v ceně 1400 Kč. Takže připlatit si je určitě dobrý nápad.

 209. Ještě bych se rád zeptal zda při zadávání věcí jako věk, výška, váha nebo co to chce, tak dokáže zohlednit to, že mám zpomalený metabolismus? Byl jsem na hodně podrobném vyšetření, kde mi bylo zjištěno, že spaluji sedmkrát pomaleji než průměrný zdravý člověk.

  • To nezohledňuje. Ono je to stejně vcelku jedno. Nebral bych ty data jako dogma, ale jako pomocníka. Je jedno jestli spálíte 20 nebo 30 kalorií z tuků. Důležité je, aby jste díky sporttesteru objevil ty aktivity, při kterých spalujete nejvíce. Čili vám stačí údaj v procentech. Sporttester vám stejně nedá vyloženě přesné hodnoty (mimo tepové frekvence, ta je velmi přesná). Kalorie a další hodnoty se vypočítávají podle tabulek, které nemusí vyloženě odpovídat každému člověku. Ale dají vám dobrou představu o tom, jak vaše tělo funguje. V tom je hlavní přínos sporttesteru.

 210. Prepacte ak Vas obtazujem, ale chcem sa este opytat na kvalitu Polarov. O FT40, ktoru si chcem kupit som pocul, ze sa dost kazila (napr. po vymene baterky napisal sporttester error, nefunkcne tlacitka a podobne). Cital som aj o chybach inych Polarov. Teraz som dost na vazkach :/ Neviem, ci kupit, ci vydrzi. Kedze mate eshop, nemate skusenosti s kvalitou, hlavne po dlhodobejsom pouzivani (1 rok a viac)? A este otazocka – je vodotesnost u Polaru taka ista ako u Suunta (outdoor modelov), t.z. ze sa do tych 30m da skustocne ponorit, alebo je to udavane len podla tabulky?
  Bude Vam velmi vdacny, ak mi pomozete.

 211. Dobrý den, nakonec jsem pročetl většinu přízpěvků zde a rozhodnu se pravděpodobně mezi modely Sigma PC 15.11, Sigma PC 25.10 a SIGMA ONYX FIT. Mohl byste mi poradit jaký je mezi nimi rozdíl a který bude tou nejlepší volbou? Děkuji.

  • Dobrý den, Onyx FIT už se nějaký ten rok nevyrábí. Mezi PC15 a 25 je zásadní rozdíl v přenosu signálu z hrudního pásu do hodinek. Patnáctky mají analogový, dvacetpětky digitální. Pokud netrénujete ve skupině, sáhl bych po patnáctkách.

 212. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký byste mi z těchto modelů doporučil PolarFT40 anebo PolarRCX3…hlavní využití běh, turistika – nevím zda by šlo kolo či plavání? Zvládají to tyto modely. Jaký je mezi nimi zásadní rozdíl ve funkcích? Děkuji mnohokrát za odpověď.

  • Dobrý den, RCX3 je univerzálnější a modernější sporttester, ale kvůli použité technologii přenosu dat nebude fungovat měření tepu pod vodou. U FT40 to není problém. Nejzásadnější rozdíl je v tom, že FT40 nelze rozšířit o další senzory, tak jako RCX3.

 213. Dobrý den, rozhoduji se při koupi sporttesteru. Předchozí sigma mi nevyhovovala a tak jsem se rozhodla zvolit lepší variantu. Chci trénovat na svůj první půl maraton, plus také jezdím brusle, kolo, takže vyžaduji nějaký multipřístroj. Ocením měření fyzické kondice a možnost dokoupení gps modulu popř. nožního snímače do budoucna. Líbí se mi model Suunto M5 a Polar RCX3. Jaký je mezi nimi rozdíl a jaký je na tom kvalitou lépe? Díky za radu.

  • Dobrý den, srovnávat Suunto M5 RCX3 moc nejde. M5 je až příliš jednoduchý, moc toho neukáže. Jediná výhoda (pro mě osobně) byla možnost GPS. Nicméně i tak jsem se M5 rychle zbavoval. RCX3 je oproti M5 uplně jinde. Tady jednoznačně doporučuji Polar RCX3. Jinak co se týče GPS modulu, doporučuji zakoupit hned v sadě s hodinkami. Samostatně je to zbytečně drahé. Nebo se ještě můžete mrknout na Polar RC3. Ten má GPS přímo v hodinkách.

 214. Dobrý deň,
  chcem si kúpiť Polar pravdepodobne FT. Akým spôsobom je meraný tep? Myslím tým, čas jednotlivého merania a vyhodnotenia, frekvencia jednotlivých meraní v sérii, možnosť grafického zobrazenia,…. Sú v tom rozdiely medzi Polarmi ? Ďakujem.

  • Dobrý den, měření tepu probíhá pomocí hrudního pásu. Srdeční tep se měří prakticky neustále. Vyhodnocuje se v plovoucím intervalu (velmi krátkém) a má přesnost EKG. V měření tepu rozdíly nejsou mezi modely. Liší se ve funkcích, možnostech displeje atd.

 215. Dobrý den, chtěla bych si pořídit sporttester který bych využila při rychlé chůzi, běhání, jízdě na kole, in-linech, v posilovně a plavání
  minimálně by měl měřit tepovou frekvenci, spálené kalorie i tuky, také bod kdy spalují tuky a když už jedu na kondičku(pokud možno se signalizací), uběhnutou popřípadě ujetou vzdálenost, a čas za který jsem uběhla nebo ujela trasu.
  Chci hlavně zhubnout, zlepšit si kondici a nabrat svaly.
  Na ceně mi vůbec nezáleží

 216. Dobrý den,

  chtěla bych si koupit sporttester, který by mi ukázal tepovou frekvenci, spálené kalorie (tuky) a délku tratě, kterou jsem ušla. Převážně chodím do posilovny – běžecký pás,rotoped, posilování, pak také in-line brusle a běhání venku. Tak bych se chtěla zeptat, který byste mi doporučil?
  Děkuji moc.

  • Dobrý den, tady bych doporučil Polar FT80 s GPS. Má speciální funkce do posilovny, GPS pak využijete jak na bruslích, tak na běhání venku. Jinak pokud by jste nevyužila funkce do posilky, pak by byl dobrou volbou Polar RCX3 s GPS, nebo Polar FT60 s GPS.

 217. Dobrý den,
  chtěla bych sporttester, který bych využila na chůzi a běh. Chtěla bych zhubnout, tak mi spíše záleží na tepové frekvenci kterou bych chtěla udržet na takové abych spalovala co nejvíce tuky a sportterter mě dokázal informovat o tom kdy spaluju a kdy už je to spíše kondiční běh. Taky by měl měřit spálené kalorie, vzdálenost a jestli je možné také počet kroků. Děkuji za radu

 218. Dobrý den, sháním sporttester, který umí měřit TF, má GPS, solidní výdrž baterie, který měří rychlost běhu (jízdy na kole, běžkách, bruslích…), dokáže změřit uběhnutou nebo ujetou vzdálenost, umí to vyhodnotit v PC a zakreslit tam trasu a zejména co moc nestojí. Padl mi do oka tento TOMTOM MultiSport HRM. Je to i s ohledem na výše uvedené parametry dobrá volba nebo je na trhu něco podobného, včetně cenové relace. Ještě se mi zamlouvá Garmin Forerunner 210 HR, ale to nevím zda je dobrý stroj. Jaký je prosím Váš názor? Děkuji moc za odpověď.

  • Dobrý den, šel bych raději do Garminu. Pak ještě něco obdobného, ale dražšího je Polar RC3.

 219. Dobrý den, mám trochu jiný problém s měřičem tepu a tak nevím, jestli odpovíte. Manželka se rozhodla začít cvičit, ale měřič ji nechce měřit. Když nefungoval jeden (ale mě ano), řekl jsem že si ho nechám na kolo a ona si koupí lepší. Koupila tedy Sigmu PC15.11 a opět nic. Podle návodu si čidla navlhčila a nakonec vyzkoušela sonogel. Ale vše bez úspěchu. Ještě jsme se dočetli o nižším tlaku, který zrovna má, ale na to by měl pomoci právě ten sonogel. Nevíte tedy v čem by mohl být problém? Děkuji

  • Dobrý den, zkusil bych ještě více stáhnout hrudní pás. Samozřejmě do nějaké komfortní meze. Případně pokud máte možnost, vyzkoušel bych sporttester značky Polar. Podle mého názoru má kvalitnější senzory.

 220. Dobrý den, chtěl bych si zakoupit sporttestr, z velkého nabídky jsem si vybral 2 modely. SUUNTO AMBIT2 a GARMIN FORERUNNER 910XT. Jsem více všestraný, ale pořád amaterský sportovec. Který mi doporučíte a nějaké výrazé + / – . Dále jestli se v nejbližší době neplánuje něco jako Ambit3 či Forerunner 1510XT……
  Děkuji za radu.

  • Dobrý den, doporučil bych Ambit 2. Už jen pro přítomnost kompasu, výškoměru, barometru. Ambit 3 bude určitě, ale tipnul bych si, že si na něj ještě dva tři roky počkáme.

 221. Dobrý den, chtěl bych si zakoupit sporttestr s využitím na tenis kolo a běh, tudíš takový všestrany. Nyní používam jako sporttester mobilní telefon kde mam aplikaci endomondo a tak se chci zeptat jestly jsou sporttestery ktere spolupracují s touto aplikaci děkuji

  • Dobrý den, nespolupracují. Jediná šance, jak alespoň částečně suplovat komunikaci mobil versus sporttester je hrudní pás Polar H7. Ten je schopný vysílat data jak do mobilu přes bluetooth, tak do sporttesteru (určité modely od Polaru). Ale propojení sporttester – mobil prozatím neexistuje.

 222. Dobrý den, mám dva favority Polar RCX3 a Polar TF60. Chtěla bych se zeptat, jestli je mezi nimi nějaký rozdíl a který by byl lepší? Děkuji.

  • Dobrý den, spíše bych šel do RCX3. Je modernější, univerzálnější a podporuje nové GPS senzory G5, které umí zaznamenávat i trasu.

 223. Dobrý den,
  ráda bych si pořídila sporttester.
  Ráda bych s funkcemi:
  měření tepu – aktuální a průměrný,
  možnost zadání dolní a horní hranice TF upozornění na její opuštění. (mohou mít i měření spotřeby kalorií a spalování tuků – ale není to podmínka spíše plus)
  měření rychlosti a uběhnuté vzdálenosti – i když toto by se dalo vyřešit kompatibilitou hrudního pásu s mobilní aplikací Endomodo
  Přenos dat do PC
  možnost kontroly zlepšování kondice.
  Ocenila bych i hodinky a pás, které fungují při plavání, jelikož u plavání mimo bazén je složitější měřit uplavanou vzdálenost a hlídat si tepovku.
  Hledala jsem nějaké modely a nemohu se rozhodnout.
  mezi Polar, Sigma,Beurer, Timex IRONMAN, GPS MULTI NAV-3

  Prosím o radu a doporučení.

  Děkuji
  Katka

  • Dobrý den,
   sporttester nelze propojit s mobilem. Existuje jen jediné řešení – Hrudní pás Polar H7, které funguje přes bluetooth (pro iPhone4S a vyšší) a zároveň dokáže pracovat s některým ze sporttesterů od Polaru. Každopádně ten hrudní pás jen vysílá data do dvou zařízení. V každém jsou data samostatně. Sporttester s mobilem nijak nekomunikují.
   Je to vhodné řešení, pokud běháte s mobilem, a chcete vidět i tep na sporttesteru.
   Co se týče GPS, u plavání vám fungovat nebude. Voda má silný odpor, a tak ani většina hrudních pásů pod vodou nefunguje.
   Nejblíže vašim požadavkům bych viděl Polar FT60 s GPS, nebo Polar FT80 s GPS. Pokud není GPS potřeba, pak Polar FT40. Všechny modely řady FT fungují ve vodě bez problémů.

 224. Dobry den, jaky je rozdil mezi Polarem RC 3 a RCX3? Ktery byste mi doporucovala pro kombinaci beh kolo. Zatim pouzivam od vas Sigmu PC 2510 na beh, s kterou jsem max spokojen, v kombinaci s mobilem pro zaznam trasy, urceni delky behu a prumernou rychlost a prevyseni. Nebavi me to sebou tahat. Na useky ktere znam GPS vlastne nepotrebuji, ale kdyz se vydam nekam, kde to nemam zmerene uvitam informaci o tom kolik jsem ubehl nebo ujel. Jde GPS u Polaru take vypnout? Nebo se zapina automaticky. Diky za odpoved.

  • Dobrý den, základní rozdíl je v tom, že RC3 mají integrovanou GPS v těle hodinek. RCX3 mají GPS modul zvlášť. Je nutné ho dokoupit, nebo zakoupit RCX3 v sadě s GPS. Pokud tedy nechcete tahat další zařízení, doporučil bych spíše RC3. Ale pozor, základní model Polar RC3 nemá v balení hrudní pás. Pokud chcete s hrudním pásem, musíte vybrat sadu Polar RC3 HR.

 225. Dobrý den, chtěla bych koupit nějaký opravdu levný sporttester (max do 1000 Kč). Nemám žádné zvláštní nároky, kromě měření tepu by se hodilo vidět v jakém pásmu se člověk pohybuje (spalování tuků/cukrů) a popř. spálené kalorie. Používán by byl především na kole, žádné rušení ve skupině nehrozí, ve formě hodinek nebo přidělání na řidítka. Důležitá je i velikost pásu – pro silnějšího muže (obvod hrudníku kolem 130cm). Jenom se bojím v této cenové kategorii něco koupit, aby to alespoň trochu fungovalo … mohl byste mi prosím něco dopručit? Klidně i starší model. Díky Richterová

  • Dobrý den, v ceně je jen Sigma PC 3.11. Doporučil bych ale trošku připlatit, a koupit Sigmy PC 15.11. Rozdíl je minimální, kdežto vybavenost hodinek je hodně jinde oproti 3.11. Pokud chcete ušetřit, zkuste sehnat nějaké Sigmy, Polary, Suunta, Beurery někde na inzertním serveru. Třeba na aukru. Raději bazar něž nějaký čínský šunt.

    • No to je přesně ta čína, o které jsem mluvil. Už jsem dostal i katalog podobných „sporttesterů“ v ceně deseti dolarů, různé dizajny, a natisknou vám tam značku jakou chcete. Stačí jen odebrat dost kusů, a jste „výrobce“ sporttesterů. Ovšem s reklamacemi si pak užijete.
     Tohle opravdu není cesta jak ušetřit. Někdo může mít štěstí, a sporttester může fungovat v pohodě, ale většinou tomu tak není. I my jsme měli v nabídce mnohem značkovější čínu. Ale po šíleném počtu reklamací jsme nakonec celou značku (mimochodem německou značku) přestali prodávat.

     • Děkuji, jdu tedy do Sigmy 15.11. :-)

 226. Dobrý den, chtěla bych manželovi vybrat sporttester na cyklistiku a turistiku. Žádné zvláštní požadavky nemám, snad jen aby měl signál alarmu při překročení či nedosažení limitů tepové frekvence. Já používám Sigmu PC 15.11, čímž ji kvůli analogovému vysílání nemůžeme pořídit i manželovi, což nás velmi mrzí. Rádi bychom tedy vybrali nějaký funkcemi i vzhledem podobný, protože Polary se mu nelíbí. Prosím poraďte co vybrat, nebo jestli víte, jak ošidit dvě Sigmy PC 15.11, aby fungovaly při cyklistice či chůzi kousek od sebe, budeme moc rádi. Děkuji Hromková

  • Dobrý den, není to o tom, že nemůžete pořídit stejný sporttester. Vysílač v hrudním pásu má dosah okolo 70 cm – 1 metru. Jinak můžete zvolit z digitálních Sigma PC 25.10. Jsou velmi podobné patnáctkám. A nebo pak vymakanější Sigma RC1209.

 227. zdravím,
  pročetl jsem téměř celou diskuzi a většinu odpovědí na mé otázky jsem zde našel…do posilky jsem téměř rozhodnut pro FT80, nicméně píšete, že nemají mezičasy….na jiných webech jsem četl, že mezičasy mají…?? a potom takové exotické dotazy…jak jsou na tom s odolností proti teplotě, např. pára či sauna (přístroj i pás) a potom hypoteticky kdybych měl hrudní pás nasazený celý den, dokáže změřit spálené kalorie za ten den?
  ještě jedna….je nějaký hrudní pás, který by byl kompatibilní s FT80 a zároveň např. se smartphonem nebo musí na každé zařízení být extra pás?
  děkuji
  m.

  • Dobrý den,
   FT80 jsem měl asi 2 roky. Nevím o tom, že by měly funkci mezičasů, ale mohl jsem ji prostě přehlédnout, protože jsem ji nikdy nepoužíval. Nicméně ani na oficiálních stránkách není zmínka o mezičasech. Jen o stopkách.
   Odolnost proti teplotě – do sauny prostě ne. Žádné digitálky vám nesnesou teploty vyšší než 50 stupňů. Protože se vám pak rozteče display :-)
   Hrudní pás vám bude měřit celou dobu, co bude na hodinkách zapnutý trénink a budete mít na sobě hrudní pás. Takže klidně celý den.
   Teď k tomu hrudnímu pásu. Existuje hrudní pás, který funguje jak na bluetooth, tak i na frekvenci pro sporttestery polar. A tím je Polar H7. Nicméně upozorňuji, že pás pouze vysílá dva signály. Nic víc, nic míň. To znamená že v každém zařízení máte svoje data. Nejsou nijak propojená.

 228. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jaký sporttestr byste mi doporučil. Moc se nevyznám, tak bych chtěla poprosit o radu :-) Chtěla bych ho využívat sporttestr, jako dobrého pomocníka při hubnutí, na běhání, jízda na kole a do fitka na intervalové tréninky např. tabata. . Ale nějaký, který by byl do 3000Kč
  Děkuji moc za radu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>