Jak vybrat sporttester?

Nabídka sporttesterů je široká, parametrů je spousta a málo kdo je schopen se v tom orientovat. Proto se vás pokusíme provést výběrem. Poslední aktualizace 09/2014.

K čemu je vlastně sporttester?
Způsoby měření tepu
Měření tepu je univerzální
Jsem začátečník a chci levný a kvalitní sporttester
Začínám cvičit a chci hlavně zhubnout
Jsem běžec
Dělám více sportů a chci měřit rychlost a vzdálenost
Jsem triatlonista
Jsem cyklista
Jsem turista/horolezec

K čemu je vlastně ten sporttester dobrý?
Pokud nejste zrovna profi sportovec s týmem trenérů a lékařů, můžete mít problém odhadnout dopad vašeho tréninku na organismus. Můžete trénovat málo, aby jste dosáhli svých cílů, nebo naopak trénovat příliš. Pokud to přeženete, můžete si i ublížit. A proto je dobré při cvičení používat sporttester. Na displeji vidíte svou aktuální tepovou frekvenci, a podle ní můžete upravit intenzitu cvičení. Valná většina sporttesterů počítá také kalorie, některé i procento tuku ze spálených kalorií a mnoho dalších zajímavých údajů. Ty pak můžete využít k ještě lepší „optimalizaci“ tréninku, a tím i rychlejšího dosažení vašich cílů.

Sporttester dokáže měřit tep několika způsoby, nicméně pro sport je nejvíce používané měření tepu pomocí hrudního pásu.

Ještě se můžete setkat se sporttestery, které měří tep dotykem přímo na speciální ploše sporttesteru. Jednoduše přiložíte prst na určení místo na sporttesteru, a po 5 – 10 vteřinách se vám zobrazí aktuální tep. Tento typ měření však není vhodný pro dynamické sporty. Představte si jak si při běhu přikládáte prst na hodinky, než vám zobrazí tep. Navíc měření probíhá jen když se dotknete hodinek. Sporttestery tohoto typu jsou vhodné na turistiku.

Oproti tomu měření tepu s hrudním pásem má několik výhod. Hrudní pás měří po celou dobu, co jej máte připnutý na těle. Nemusíte nic mačkat. Data se přenáší do sporttesteru bezdrátově. Při cvičení tedy vidíte aktuální hodnotu tepu. Moderní hrudní pásy jsou pohodlné a příjemné na nošení. Po chvilce tréninku ani nevíte, že nějaký máte.

Měření tepu je velmi univerzální a není vázáno na určitý sport.
Sporttester využijete při běhu, na kole, na bruslích, běžkách, lyžích, ve fitku nebo klidně i na kajaku. Proto pokud nepotřebujete nic jiného, než měřit tep, můžete si vybrat prakticky jakýkoliv sporttester.

Banner Hodinky-sport.cz

Pro ty, kteří chtějí více, si uvedeme pár modelových situací.


Jsem začátečník a chci levný a kvalitní sporttester.
Pokud nemáte kromě měření tepu a kalorií další požadavky, je pro vás v nabídce spousta sporttesterů, nicméně nejoblíbenější jsou tyto: Sigma PC15.11Sigma PC25.10Sigma PC10.11, Sigma PC 22.13, Polar FT1, Polar FT2, Polar FT4.

Začínám cvičit a chci hlavně zhubnout.
Vám bychom doporučili sporttestery, které dokáží vypočítat i procento tuku ze spálených kalorií. Například model Polar FT7, který sice neumí měřit procento tuku ze spálených kalorií jako například Polar FT40 (a vyšší modely této řady), nicméně vám dokáže říct, jestli spalujete tuky, nebo už pracujete na zlepšení kondice.

Jsem běžec
Zde opět záleží na tom, co k běhání potřebujete. Pokud vám stačí měřit tep a čas, můžete si opět vybrat prakticky jakýkoliv sporttester.
Pro intervalový trénink doporučujeme pokročilejší sporttestery, které jsou pro intervalový trénink přímo vybavené –  Polar RS300xPolar RS400Polar RS800CXPolar RCX5.
Pokud při běhu potřebujete měřit uběhnutou vzdálenost a rychlost běhu, pak si vyberte sporttester s footpodem. Jako nejlevnější varianta vychází Sigma RC 1209 nebo Sigma RC 14.11, která má krokoměr integrovaný přímo do hrudního pásu. Další dobrou volbou pak může být Polar RCX3 S3, Polar RS300X S1 a další sporttestery s footpodem.

Dělám více sportů a chtěl bych měřit rychlost a uběhlou/ujetou vzdálenost
Díky technologii GPS se dá měřit rychlost a ujetá vzdálenost prakticky při jakékoliv venkovní aktivitě. Nejste, jako u Footpodu (krokoměr), omezeni jen na chůzi či běh. Mezi nejznámější sporttestery s GPS patří modely značky Garmin. Nejdostupnějším sporttestrem s GPS je Garmin Forerunner 110, který má GPS integrovanou přímo v těle. Oblíbenými modely pak jsou Garmin Forerunner 220, Polar RC3, Polar RCX3 G5, Polar RCX5 G5 a další.

Jsem triatlonista
Triatlon, co se sporttesterů týče, je velmi náročný na funkce. Sporttester musí umět měřit tep ve vodě, musí umět připojit externí senzory jako je footpod a cyklistické senzory, a exportovat data do počítače. Základní problém je měření tepu ve vodě, na kterém si většina sporttesterů „vyláme zuby“. Ideálním sporttesterem pro triatlonistu je Polar RCX5, který byl přímo pro tyto účely vyvinut. Splňuje všechny výše uvedené podmínky, a navíc díky profilům (plavání, běh, kolo) umí spustit požadované funkce a senzory jen přepnutím profilu.

Jsem turista/horolezec
Jako turista, alpinista či horolezec jistě oceníte funkci výškoměru. Kombinace sporttester (tedy měřič tepu) s výškoměrem není příliš častá, a tak na výběr máte pouze pár modelu. Například Beurer PM 90 nebo Polar RS800CX. Nadmořskou výšku jsou schopné vypočítat také některé Garminy s GPS. Například Garmin FR620.
Pokud potřebujete spíše outdoorové hodinky s kompasem, barometrem, výškoměrem, a k tomu i měřit tep, pak pro vás může být ideální Garmin Fenix, Suunto Ambit nebo Garmin Tactix.
garmin-fenix
Jsem cyklista
Pokud trávíte veškerý trénink na kole, a u jiných sportů sporttester nepoužijete, doporučuji zakoupit cyklopočítač s měřením tepu. Velmi oblíbené jsou například Sigma ROX 10.0 a jiné. Pokud ale nechcete být vázáni jen na kolo a raději chcete sporttester ve formě hodinek, opět máte na výběr prakticky jakýkoliv sporttester. Záleží pak na tom, co od něj očekáváte. Na kolo bychom vám doporučili tréninkovou sadu sporttesteru a cyklistických senzorů. Například Polar RCX3 Bike, RCX5 Bike. Další možností je pak univerzálnější GPS (kupříkladu Polar RC3). Nejste omezeni jen na kolo.

Pokud jste se v žádném z výše popsaných modelových případu nenašli, nebo si nejste stále jistí svým výběrem, neváhejte se zeptat v diskuzi.
Banner Hodinky-sport.cz

781 komentářů u “Jak vybrat sporttester?

 1. Dobry den,
  chtela bych si koupit sporttester pro aktivity: beh, kolo, vodni turistika, plavani, lyzovani. Muzete poradit? Dekuji

   • Informace o tepovych frekvencich, spalene kalorie, vzdalenost, rychlost behu (1km), moznost vedeni treninkoveho deniku, GPS(beham mimo bezecke trasy).Problem mam s vodotesnosti-v bazene. Jsem rekreacni nadsenec. Cena do 8000?

 2. Dobrý den, chtěla bych koupit přístroj Polar hlavně kvůli hubnutí. Uvažuji o FT7 nebo FT4. Oba umí nastavit zónu automaticky, tak v čem je Polar FT7 se svojí funkcí ukazatele energetického krytí pro hubnutí výhodnější. Používat ho budu hlavně na nordic walking. Proto také zvažuji koupi Sigmy 12.09 s měřením vzdálenosti. Nebo by jste spíše doporučil koupi Polaru a krokoměru? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, pro hubnutí je důležitá informace o spalování tuků. Tedy kdy nejvíce spalujete. FT4 vám to neřeknou, nemají jak. Polar FT7 oproti tomu má funkci energy pointer, která vám toto říci dokáže. Na displeji uvidíte ukazatel, do kterého spalujete převážně tuk. Tento bod se nastavuje pokaždé podle vašeho aktuálního fyzického stavu před cvičením.

 3. Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, zda sport tester zohledňuje u spálených kalorií i bazální metabolismus. Nebo jsou to jen kalorie z jakekoliv činnosti.

  Děkuji za odpověď.

 4. Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, jestli mi můžu sporttester používat i když chodím na bodyform a i jezdím na kole a plavu. Nebo musím mít na každý sport jiný sporttester? A který sporttester je asi nejlepší a za rozumnou cenu?

  Děkuji moc za radu

  Martina

  • Dobrý den,
   měření tepu je univerzální a není omezeno sportem. Nicméně ne každý sporttester je vhodný pro každý sport (svými funkcemi). Nejhorší je to s vodou. Přenos informací z hrudního pásu do hodinek pod vodou moc nefunguje. Funguje jen u určitých sporttesterů. Je tedy dobré zvážit, co jsou pro vás prioritní funkce – co chcete aby sporttester měřil, a podle toho vybrat model.
   Tep a kalorie vám změří 99% sporttesterů.

   • Dobrý den,

    ráda bych aby měřil tep, chtěla bych zhubnout. Myslím, že do vody asi není potřeba, ale spíše na ty ostatní sporty. Bohužel se ve sporttesterech nevyznám. Ráda bych takový, který mi zkontroluje tep a případně nahlásí, pokud jsem již překočila tepovou frekvenci

 5. Dobrý den,
  rád bych se poradil o koupi nového sporttesteru. Momentálně používám Sigmu 15.11 ten mi už funkcemi nevyhovuje. Sporty, které provozuji jsou běh a cyklistika léto více kolo, zima více běh. Cílem mého sportování je redukce váhy a zlepšení kondice. Od sporttesteru očekávám cyklistické funkce (aby nahradil computer) měření tepu, GPS, komunikac es PC.Děkuji za radu Lukáš

   • Trochu jste me tedy prekvapil vyberem. Mam spis policeno na RCX5 bike, i kdyz nema GPS. (zapomnel jsem vyse napsat ze GPS neni nutnosti) Je te mezi temito hodinkami velky funkcni rozdil? Lukas

    • RCX5 je triatlonový speciál. M400 je velmi motivační (psal jste o hubnutí) a je velmi univerzální. Navíc je to nejmodernější sporttester Polaru (spolu s V800). Rozdíl? Docela velký. Jednak každý je určený primárně na něco jiného. RCX5 je směřován na triatlonisty, M400 na běžné smrtelníky. M400 běží na bluetooth (jak pás, tak ostatní senzory a také mobil). Pokud by vám M400 nestačil, směřoval bych vás spíše do V800. RCX5 bych dnes už nezvažoval, pokud by vám nenabízel vyloženě nějakou speciální funkci, kterou potřebujete.

 6. Dobrý den, potřebovala bych levnější sporttester (kolem 1000, max. 1500Kč), který kromě měření tepové frekvence umí nastavit časy intervalů 1-2 tréninků (min. 80 intervalů na jeden trénink). Kdybyl byl nějaký i s krokoměrem, bylo by to fajn. Díky za odpověď, Pavlína

  • Dobrý den,
   takový sporttester bohužel v nabídce nemáme. Intervalové tréninky mají až dražší běžecké sporttestery. Spíš bych to viděl na sporttester, a k tomu si přikoupit intervalový časovač Gymboss.

 7. Dobry den, prosil by som o radu. Hladam sport tester ktory mozem pouzivat na bicykel, vo fitku na orbitreku, pri kruhovom treningu, popripade aj v bazene (aj ked bazen nie je taky prioritny, ked som videl co o tom pisete v clanku, ze s tym maju testery problemy atd.). Na bicykli mam tachometer, cize nepotrebujem merat rychlost ani vzdialenost. Ide mi skorej o tep, kalorie, tuky a taketo fyziologicke veci. GPS nepotrebujem. Dakujem za pomoc pri vybere. Jano

 8. Dobrý den,začínám běhat a chtěla bych trochu zhubnout,stačí mi sporttester ktery hlídá jen tepovou frekvenci.Nechci nic drahého,můžete mi něco doporučit.Dívala jsem se na BAURER 26

  • Dobrý den, Beurer PM 26 je funkčně celkem nabušený stroj, ale dost složitý na ovládání. Spíš bych vám doporučil něco ze sigmy. Sigma PC 15.11, nebo tak něco.

 9. Zdravím prosbička-snad se neptám na špatném místě-:)
  1.)K sony Z1 compact hrudní pás,jenže jsem zjistil že je možná varianta přenosu ANT+ i bluetooth 4.0 co doporučujete ?
  2.)varianta : kdybych chtěl sportester i s kompatibilitou ke zmíněnému mobilu…

  • Dobrý den, za mě určitě Bluetooth 4.0. Ten trend k tomu směřuje (viz Polar M400, V800 i nové garminy). Nové senzory budou přes bluetooth. Navíc kompatibilita s novými telefony (oproti Ant+). Co se týče kompatibility, není to o spojení hodinek s mobilem (prozatím). Spíše je to o možnosti volby. Pokud máte Polar m400, máte u něj zároveň hrudní pás Polar H7, který umí komunikovat přes bluetooth s mobilem. Nicméně ty data posílá jak do mobilu, tak do sporttesteru. Máte pak dvojí data. Ale předpokládám do budoucna, že k tomu propojení (mobil+smartphone) dojde.

 10. Dobrý den,
  shanim sporttester na plavání, který umí měřit srdeční frekvenci ve vodě a zároveň je vhodný i pro plavání mimo bazén (tudíž by měl mít GPS). Zatím jsem našel nějaké od Garminu (forerunner 910 nebo 920, fenix 3) a Suunto Ambit 2. Můžete něco doporučit??? Ideálně, kdyby existoval i nějaký bez nutnosti hrudního pásu při měření SF.
  Děkuji

  • Dobrý den, sporttester pro plavání s GPS je docela problém. GPS totiž funguje jen nad vodou. Pod vodou má voda silný odpor, a sporttester ztratí signál. Takže tady vám neporadím. Jinak do bazénu používají i plavecké týmy třeba obyčejný Polar FT1, FT2.

   • No, nebo dražší varianty od Suunta, u nich hrudní pás akumuluje informace o tepové frekvenci a poté je přenese všechny naráz do sporttesteru. GPS funguje, jak píšete, jen v okamžiku, kdy jste nad hladinou se sporttesterem.

    • Tepová frekvence není u Polaru pod vodou problém. Problém je GPS. Tep prochází pod vodou dobře, ale záleží na použité frekvenci. U polarů z řady FT to funguje v pohodě.
     Suunto to řešilo hrudním pásem s pamětí, jak píšete. Nicméně u starších modelů a samotný pás byl docela drahý.

 11. Dobrý den,zajimal by me velikostni rozdil mezi sigma 22.13 pánské a dámské.Rozhoduji se mezi nima a sigma 25.10 a 15.11.Ty pánské jsem nasla za peknou cenu.Je v nich nejaký zásadní rozdíl?.Dekuji za info

 12. Dobrý den,

  jaký sporttestr od Sigmy by jste doporučil prioritně na běhání v poměru cena/výkon.

  Děkuji M

  • Dobrý den, bez měření rychlosti a vzdálenost Sigma 15.11, s měřením rychlosti a vzdálenosti Sigma RC1209.

 13. Prosím ,kúpil som si Sigma 20.11 su o.k aj ked možno by som potreboval ,niečo lepšie som aktivny bežec … Ale zatial na lepší model nemam. Ako využiť v praxy tepovu ferekveciu na zlepšenie výkonu? To ju musím stale prekračovať? Ako ich využiť (hodinky)čo najlepšie? Porovnavať treningy? Ale málo kedy behávam po istých trasách .Prosím o radu Michal

  • Dobrý den, měření tepu je vhodné pro sledování úrovně. Čím budete lepší, tím nižší tepovku budete mít. Ideální je porovnávat jednou za čas stejnou trasu a sledovat průměrný tep. To si pak můžete zapsat do tabulky, a sledovat svůj vývoj v čase. Pak doporučuji sledovat to, jak se při běhu cítíte, a porovnávat to s tepem na hodinkách. Můžete pak například přijít na to, že od určité tepové frekvence se vám běhá hůře a podobně. Tyhle hodnoty můžete sledovat, a pak porovnávat v čase. Není to o tom, že by jste měl neustále překračovat nějakou frekvenci, aby jste se někam posunul.
   Sporttester vám pomůže lépe poznat své tělo.
   Jak se potom zlepšit v běhu je už otázka spíše pro nějaké trenéra.

 14. Dobrý den,
  hledám pro manželku nějaký vhodný sporttester. Užití fitness, chůze, lehký běh…nic náročného, zaměřeno zejména na hubnutí + lehké navýšení kondice. Měl by umět vyhodnocení kondice, měřit tep, hlídat a upozornit při přechodu do jiné tepové zóny, denní monitoring… Také bych uvítal dobrou čitelnost a velké číslice kvůli manželčině slabozrakosti. Osobně se mi líbí Polar M 400, nebo Polar ft 80 wd. Poradíte prosím, který je vhodnější…popřípadě jiné doporučení?

  • Dobrý den,
   tady bych doporučil spíše M400. FT80 jsou jednak starší hodinky, a pak mají speciální funkce do fitka. Pro manželku bude určitě vhodnější M400. Ten je mnohem více motivační.

 15. Dobrý den,
  rád bych se zeptal, zda je smysluplné měřit tep 10-ti letému sportovci – fotbalistovi. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, to je těžká otázka. Měření tepu by mělo mít cíl. A vy by jste měl vědět, co vlastně od sporttesteru očekáváte. Co chcete měřit. Pokud od sporttesteru nic neočkáváte, je zbytečné ho kupovat.

 16. Dobrý den.
  Zakoupil jsem si komplet SIGMA PC 15.11 a hrudní pás. Po nasazení pásu pod prsa nedochází k měření tepu. Na jiné osobě je vše ok. Asi jsem z izolantu:)

  • Dobrý den Jakube, no ono se to občas stává. Zkuste hrudní pás před použitím pořádně slít vodou.

 17. Dobrý den,
  začínám s běháním, časem bych se chtěla dopracovat k 1/2maratonům nebo menším závodům.. Chtěla bych, aby mi sporttester měřil hlavně TEP, měl AKUSTICKÝ ALARM ZÓN, SPOTŘEBU KALORIÍ, SPALOVÁNÍ TUKU (chci i zhubnout), pokud možno i čas, vzdálenost,.. Nejsem si jistá, jestli bych potřebovala digitální přenos signálu (vzhledem k okolním běžcům v budoucnu, teď běhám sama nebo s přítelem, který sporttester nemá).. A aby byl co nejlevnější to bude možné, do 2000 Kč, max. 3000 Kč (vím, že je to investice na dlouhou dobu, ale jsem studentka).. Modely, které jsem našla, neměly třeba spalování tuku (např. Sigma PC 25.10) nebo měly analogový přenos (např. Beurer PM 45).. Nevím, jestli z jedné z těchto funkcí slevit (případně poraďte které) nebo je splňuje nějaký model, který jsem nenašla..? Nebo moje parametry splňují jen dražší kousky (jako třeba Polar FT60)..? Je třeba rozumné koupit levný sporttester, který teď bude stačit s analogovým přenosem a za pár let, až se budu schopná větších výkonů a bude vydělávat, koupit pořádný model..?
  Předem Vám mockrát děkuji za radu!! :-)
  Martina

  • Dobrý den,
   přesně jak píšete, buď si připlatíte, nebo budete muset slevit :-)
   Pokud budete „jen“ běhat, tedy neplánujete další sporty (pravidelně), u kterých by jste chtěla měřit tep, pak vám spalování tuků nepomůže. Bude vás jen brzdit. Pořiďte si tedy Sigmu PC 15.11. Výborná cena, výborné funkce. :-)

 18. Dobrý den,

  chci se zeptat jaký sporttester by jste mi doporučil pro aktivity běh,kolo,běžky … aby měl GPS a komunikoval s PC
  Osobně se rozhoduji mezi typy Polar RCX3 GPS nebo Polar M400

  Díky za odpověď , s pozdravem p. Novotný

 19. Dobrý den,
  prosím mohl byste mi pomoci. Hledám ideální sporttester. Dělám rychlejší chůzi a ráda bych si měřila tepovku, vzdálenost, počet kroků, rychlost chůez a spálené kalorie. Absolutně nevím po jakém sáhnout, na našem trhnu jich je mnoho. Hlavně aby byl cenově dostupný. Doma jeden mám ale ten měří zrovna jak se mu chce. Předem Vám moc děkuji za radu.
  Přeji krásný zbytek dne Anička

  • Dobrý den Aničko,
   tady bych opět doporučil Polar M400. Ale nevím, co pro vás znamená cenově dostupný.
   Z levnějších mě napadá pak Sigma RC1209. Polar je s GPS, sigma s krokoměrem. Proto ten cenový rozdíl.

 20. Dobrý den,
  uvažuji nad sporttestery Polar M400 HR a Polar RCX3 G5, můžete mi doporučit který je podle Vás lepší?
  Děkuji, Lenka

  • Dobrý den,
   doporučil bych novější Polar M400. RCX3 je zaměřením podobný model, i funkcemi. M400 má výhodu celodenního monitoringu aktivity, což RCX3 nemají.

 21. Dobrý den,
  začínám běhat a hledám u sporttesteru pouze jednu specifickou funkci. Kromě klasického měření tepu a času potřebuji odpočet, který pojede stále dokola. Například 2 minuty, jen co uběhnou, tak hodinky pípnou a hned spustí další 2 minuty a tak stále dokola. Je to běžná funkce nebo ne? Nevím pod čím toto hledat a hlavně zda to i najdu. Předem moc děkuji za radu.

  • Dobrý den, ta funkce je intervalový časovač, a obvykle jí mívají některé běžecké hodinky. Není to úplně standardní funkce. Obvykle je rozumější pořídit specializované zařízení – Gymboss.

 22. Prosím o radu,
  připravuji se na bikini fitness tudíž střídám posilovnu s kardio tréninkem a chtěla bych si pořídit nový sporttester mé požadavky jsou jen pěkný vzhled a měření tepovky. Proto jsem měla puvodně v merku samsung gear fit hodinky ale to jsem zjistila je uplně k ničemu tak chci slyšet názor na POLAR LOOP + hrudní pás, to by mohlo být ok. předem děkuji za názor Adéla

  • Dobrý den Adélo, Polar Loop je monitor denní aktivity a spánku. Přidáte-li hrudní pás, můžete měřit také tep, kalorie a další věci. Ovšem je potřeba počítat s tím, že displej je u Loopu docela omezený a zobrazuje jen pár věcí. Co zobrazuje při tréninku vám nepovím, zatím jsem neměl možnost testovat. Pokud vás zajímá jen tep při tréninku, možná by bylo rozumější sáhnout například po Polarech FT4.

 23. Ahoj. Prosim ta porad mi. Ja potrebujem co najednoduchsie,aby merali len tep,kcal a rychlost …mam totiz polar a su na mna zlozite. Dakujem

  • Mno, to bude složité, protože polar patří k těm nejjednodušším sporttesterům, co se ovládání týče. Navíc rychlost už měří pokročilejší sporttestery, které mají více funkcí, takže se ovládání může zdát složitější. Rychlost potřebuješ měřit při čem? Běh?

 24. dobry den ked ste spominali pri M400 vnutornu pamät tak asi na kolko zaznamov ? a mozem ho mat na sebe aj cely den aj napr cez noc ?

  • Ano, je to monitor denní aktivity, takže je velmi vhodné nosit ho přes den i v noci (sleduje spánek). Co se týče paměti, můžete uložit až 30 hodin tréninku (včetně GPS tras a průběhu tepu).

 25. Dobry den, ja mam zaujem zacat cvicit a ide mi hlavne o spalovanie tuku a kalorii , rozhodujem sa medzi polar FT 7,40,alebo 60 citala som vsak ze vela odporucate M400 ja ba som rada vybrala nieco dobre kvalitnejsie a este mam otazku k M400 uklada do pamäte udaje ako napr:FT7 poslednych 99 zaznamov alebo to este v ten den treba preniest do pocitaca ? Dakujem

  • Dobrý den, ano, doporučuji M400 protože jsou výborné, a umí skvěle motivovat. Mají vnitřní paměť, není potřeba pokaždé připojovat k PC.

 26. Dobrý den,
  jezdím převážně na horském kole, ale i běhám a trochu plavu.
  Chtěl bych se zeptat, jak je to s navigací v hodinkách s GPS.Lze si u těchto hodinek např. připravit předem trasu v počítači a hodinky mi potom „řeknou“ kudy běžet(jet na kole)? S jakými mapami spolupracují? Zaujaly mě hodinky Suunto Ambit 2S nebo Tomtom Multisport Cardio.
  Díky za radu.

  • Dobrý den, navigace v hodinkách funguje tuším jen u Ambitů. Ale nefunguje to jako klasická navigace, jak ji známe z aut nebo mobilů. Naviguje jen šipka ukazující směr, podle nastavených waypointů. Podobnou funkci mají třeba polar a garminy, nicméně tam to slouží jako navigace na start.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>